Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Láttatok már olyan embert,...

Láttatok már olyan embert, aki szemtől szemben nem gratulál egy terhességhez, nem kíván semmi jót, amit ilyenkor szokás?

Figyelt kérdés

Nem rég jött fel az idővonalamban a gyerekmentes övezet egy olyan kérdéssel, hogy ki mit mond a varandós ismerősnek/ barátnak/ kollégának. Csomóan írtak monológot arról hogy elvből nem gratulálnak mert ez szerintük nem teljesítmény. Megpróbáltam elképzelni ezt az offline világban:


Kismama bejelenti, hogy terhes és a masik meg csak... áll és néz? Vagy azt mondja, hogy oké? Vagy elkezdi magyarázni, hogy ő nem bunkó, csak elvből nem gratulál?


Láttatok már ilyet a valóságban? :D


2020. febr. 5. 13:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%
Nem gratulálnék én sem, mert nem kötelező a gyerekgyártás, az ő dolga, így is rengeteg kedvezményben részesülnek már...
2020. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nincs abban semmi rendkívüli, ha egy férfi és egy nő kapcsolatából gyerek születik, nincs ebben semmi rendkívüli, amihez gratulálni illene. Ez nem minősíthető "csodának", ember felettinek! Más lenne a helyzet, ha két azonos nemű ember kapcsolatának következményeként születne egy gyerek úgy, hogy külső segítséget nem vesznek igénybe. Ez viszont ember feletti teljesítmény - lenne! Az meg két ember személyes dolga, hogy mennyire (nem) örülnek egy gyereknek...
2020. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
48%

Nekem egyszer mondta ezt egy velem egy idős csaj (19 eves) en meg a gratulalok helyett részvétem-et mondtam 😂😂😂 nézett is szegeny

De amugy nem nem szoktam gratulálni mert ez nem nagy dolog Max orulok veluk es ennyi :D

2020. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
31%

Nem azért gratulálnak mert teljesitmény teherbe esni, hanem azért, mert a baba érkezése jelentős esemény. Tudom, tudom, nektek nem, de a többségnek az. Akárhová mész a világon, mindenhol gratulálnak hozzá. Ez a szokás az egész világon, valamiért így terjedt el. Az eljegyzéshez is szoktak gratulálni, pedig az sem nagy teljesítmény.

Ez a szokás és kész. Ahhoz képest hogy milyen apró hülyeségekhez is szokás manapság gratulálni (pl ha valaki fogyott 2 kilót) a terhesség miatti gratuláció egyáltalán nem meglepő.

2020. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
26%
Jelentős eseményekhez gratulálunk, pl. esküvő, eljegyzés, terhesség, évforduló. Nem csak emberfeletti teljesitmények eléréséhez..
2020. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
82%

En ugy tudom, hogy gratulalni inkabb akkor szokas, ha megszuletett a baba.

Most ha valaki terhes lesz, akkor mihez kene gratulalni? Nem bunkosagnak szanom, csak nekem fura...gratulaljak ahhoz hogy eredmenyesen megdugtak? Ez persze megint mas egy olyan parnal, akik mar evek ota kuzdenek a babaert, annal persze, hogy gratulalok.

De akik szamomra csak ismerosok, aztan egyszer csak bejelenti a no hogy terhes, azert nem fogok hasra esni, mert oszinten, az esetek donto tobbsegeben ez nem nagy teljesitmeny.

A terhesseg alatt sajnos rengeteg komplikacio fellephet. Szerintem a nonek is sokkal nagyobb orom, ha akkor gratulalnak neki, ha megszulte a gyereket.

2020. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

A kérdés nem csak a gratulacióra vonatkozott, hanem minden jókivánság vagy egyéb opcionális udvarias reakció mellőzése. Vagyis a "részvétem" és társai illenek ide.


De ha már elment a kérdés a gratuláció irányába, érdekes, hogy csak a terhességnél merül fel, hogy van e létjogosultsága. Szülinapra is gratulálunk, pedig akkor is öregszünk, ha netán kitartanak minket.

2020. febr. 6. 12:39
 28/33 anonim ***** válasza:
53%
Nekem születésnapomra nem gratulálni szoktak, hanem "(sok) boldog születésnapot" kívánni, és csodálkoznék is, ha valaki gratulálna. Mihez? Ide nem az passzol.
2020. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
86%

Életemben nem hallottam még olyat, hogy gratulálnak valakinek a szülinapján.......(???)

:D

2020. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
62%

Esküvőre nem gratulálni szoktam, hanem sok boldogságot kívánni (esetleg viccesen lehet még azt is, hogy őszinte részvétem). Gyerekszületésnél jó egészséget szoktam kívánni.

Nekem a gratuláció inkább valami teljesítményhez kötődik, amiért valaki erőfeszítést tett, kilépett a komfortzónájából, áldozatot hozott. Például ha egy ismerősöm lefut egy maratont, lediplomázik, felveszik álmai munkahelyére, kitüntetést kap.

Igen, ha egy párnak nehezen jön össze a baba, és végigcsinálnak egy lombikprogramot, és sok év után végre összejön, az ilyen, sok küzdelem, áldozat, erőfeszítés. De csak mert valakinél működik komplikációk nélkül a természet rendje, az nem ez a kategória.

2020. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!