Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek az "Ultrák"?...

Milyen emberek az "Ultrák"? Próbálom megérteni a gondolkodásukat de nem megy.

Figyelt kérdés
Ismerek néhányat, nem meccsekről, magánéletből. Szidják az aktuális kormányt( mint sokan mások) de mégis kijárnak a meccsekre amit közpénzből megépített stadionokban tartanak.Ez nem képmutatás?

2020. febr. 6. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Én is ismerek jónéhányat, konkrétan a teljes videoton szurkolótábort... a keménymag bizony 25-45 koroaztály, egytől egyig egyforma, faék egyszerűségű, alkoholista, pesszimista, hülyék... 4en vannak köztük akilet a legjobb gyerekkori barátaim közé tartoznak, bármibe kezdtem valaha is, mindig lehurrogták, hogy ne kockáztassak, ne szánjam ilyenre az időmet, az olyan egyszerű emberek mint mi, úgysem érhetünk el semmit és átvernek minket... 20 éven át tanultam, utána megmásztam a szamár létrát, most 40 évesen infinitivel járok, passzívházban élek... most azt kapom tőlük hogy szar az élet, mert nekik nem pottyant minden az ölükbe mint nekem... én jókat szoktam nevetni az ilyeneken :D
2020. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket az "embereket" az különbözteti meg a többitől, hogy közük nincs a sportélményhez, - arra költik a pénzüket és a szabad idejük jelentős hányadát, hogy élvezzék a környezetükben felbukkanó emberek szemmel látható rettegését az utcákon, járműveken, stadionok környékén, hordába verődve érzik magukat (néhány kivételtől eltekintve) "valakinek". Ezzel be is látják önmaguk dicsőitése közben, hogy valójában egy önálló életre képtelen senkik, - de a "tudományos magyarázat" a lényeg, amivel önmagukat és egymást megnyugtatják. Ezek az "emberek" semmivel sem különbek, mint a vallási fanatikusok, akik képesek egymást csak azért halomra gyilkolni, mert a másik a koszos mosogatószivacsban hisz és nem a hathetes büdös zokniban. Zippelve: ezek NEM emberek.
2020. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Mint említettem ismerem szinte a teljes videoton keménymagot


"hogy élvezzék a környezetükben felbukkanó emberek szemmel látható rettegését az utcákon, járműveken, stadionok környékén, hordába verődve érzik magukat (néhány kivételtől eltekintve) "valakinek". "


Ezt rosszul látod, de hízelgő, hogy tulajdonítasz nekik ennyi inteligenciát, a valóság viszont az, hogy ők ennek rohadtul nincsenek tudatában... ők azt hiszik, hogy teljesen normális emberek... ezért is utalják egymást az "ellenséges" csapatok ultrái... mert mind megszeppent kisfiú lelkileg, halljak a híreket, hogy a másik csapat keménymagja mit csinállt, és rettegnek tőlük...

Gyakorlatilag ha esetleg van macskád, pontosan azt csinállják, mint mikor 2 idegen fiú macska találkozik, mindkettő összefossa magát, és annyira rettegnek egymástól, hogy összeverekednek...

Pedig lehetnének a legjobb barátok is... csak ennyi eszük nincs szegényeknek.

2020. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Összességében primitív emberek csoportosulása ezek szerint?
2020. febr. 6. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem is primitív, de egyszerűbb inkább a társadalom kevésbé sikeres emberei közül kerülnek ki, és nagyban hat rájuk a csordaszellem...


Egyébként nem értem miért nem lehet ezeket kitakarítani a stadionokból. Múltkor belenéztem (tudom önkínzás) az M4-en egy mérkőzésbe, és ami szövegek telibe behallatszódtak és ahogy ordították hát... Egyszerű lenne egyébként felemelni a jegyártakat (megnéztem) a 2000 Ft-ról a nyugati átlagos 12-15.000 Ft-ra és kapásból kihullanának ezek az emberek a stadionból...más kérdés, hogy akkor aztán végképp nem lenne senki se ezeken a csodás meccseken

2020. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Azert nem erdemes kulonosebben altalanositani sem, mondanek ellenpeldat.

Ujpesten olyan 10 eve (mikor meg a belga tulaj ellen nem hirdetett volna bojkottot a vezeto csoport) elegge benne voltam az ultra kemeny magban (ne keverjetek a huliganokkal), volt vagy 5-6 ev, amikor minden meccsen ott voltam, legyen az magyar nb1, uefa kupa itthon-kulfoldon, kulfoldi edzomeccs, stb.

Ekozben egyetemre jartam, tanitottam masik egyetemen, es kozben dolgoztam is IT-skent. Es voltak meg joparan, akik hasonlo, erosen kozeposztalybeli hatterrel jartak meccsre, szoval semmikeppen sem marginalis ez az osztaly, meg a fanatikusoknal sem.

Masik csapat szurkoloit egyen szinten nem nezzuk le, rengeteg kapcsolat van a szurkolok kozott. Nyilvan azert az igazi “nagy” szurkolotaborok (Ujpest, Fradi, Diosgyor, Kispest) kicsit lesajnaloan tekintenek a felkapaszkodott, penzes kiscsapatokra, amiket kitomtek par milliarddal, mikozben se hagyomany, se szurkolotabor...

Egymas kozott megy a rivalizalas, de peldaul az Ujpestnek eleg nagy municiot jelent, hogy mostanra kb az egyetlen magyar futballklub, ami nem a Fidesz penzebol el, az osszes tobbi vagy politikuse, vagy omlik hozzajuk az allami penz. (Nyilvan ez olyan szempontbol szar, hogy nekunk nincs annyi penzunk erositesekre, viszont elony, hogy nem lehet rankragasztani a fidesz-csicska “fradi/vidi/felvsut tabor jelzot, legalabb tartast ad. Oket meg valojaban nem feltetlenul bantja, hogy kinek a csicskai, ha egyszer szepen fizet, es elorebb vegez a csapatuk.)

2020. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Itt az a probléma, hogy a válaszolók a személyes gondjaikat sorolják fel. Nem szabad általánosítani.

Persze egyszerűbb emberek, de több olyan csoport van ahol sok tanult tag van a csoportban. Legyen az tanár, orvos aki csak szeretne kikapcsolódni és élvezni azt az élet ézést. Azt, hogy tartozhatsz valahova és, hogy van egy nézeted.

Egyébként már rég nem ott tartunk, hogy itthon a szurkoló lenne a legnagyobb baj. Sőt....

Az első válaszoló inkább meg csak panaszkodott minthogy egy választ adott volna.

A kérdésedre pedig: Nem képmutatás meccsre járni attól még, hogy szídják a kormányt. Ez a demokrácia. Mindenki szabadon teheti azt amit akar. Ők kijárnak és csak hazáért meg a klubbukért szurkolnak s örülnek legalább annak, hogy nem egy baloldali párt van hatalmon.

2020. nov. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!