Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen önbizalmam a párom mellett?

Figyelt kérdés

A barátommal nagyon friss a kapcsolatunk, kb 2 hónapja vagyunk együtt. Sajnos az eddigi kapcsolataimnál is alulértékeltem magam, féltékeny voltam, de próbálok változtatni..

A mostani páromnál ugyanez a helyzet :( ha találkozok vele, szépen kisminkelem magam, belövöm a hajam, csinosan felöltözök, és olyan jól érzem magam a bőrömben. Aztán, ahogy találkozunk, és meglátok egy csomó nálam sokkal szebb nőt, megy a kukába az egész önbizalmam. Hiába mondogatom magamban, hogy én is értékes vagyok, biztos szeret a párom, semmi. Annyira félek, hogy nem vagyok neki elég jó, hogy más, magabiztosabb nőket szebbnek talál, hogy egy csinosabb, nagyobb mellű nő kell neki...sok minden idegesít magamon, utálom, hogy kicsi a mellem, száraz az arcbőröm, zsírosodik a hajam stb stb...:( tudom, hogy a változást magamban kell elkezdeni, de nagyon nem megy, és félek, hogy tönkreteszem a kapcsolatunkat az állandó bizalmatlankodásommal is... szerintetek mit tegyek? Hogy fogadjam el magam, és legyek olyan, mint amikor nem volt önbizalomhiányom?

Könyvet olvassak? Meditáljak? Nem tudom, hol kezdjem..légyszi troll válaszolók kíméljetek..


2020. febr. 6. 12:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy keressek fel egy pszichológust?
2020. febr. 6. 13:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Olvashatsz könyveket is, leginkább önismereti témában keress. Viszont ha ilyen súlyos önértékelési problémáid vannak amik ennyire befolyásolják az életed, akkor felkeresnék a hyledben egy pszichoterapeutát, ez a teher egyedül a te felelősséged és csak te tudsz rajta változtatni, nem szégyen ehhez segítséget kérni.
2020. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló gondolkodásom volt nekem is régen. Én azt szoktam csinálni ha magabiztos akarok lenni (bármilyen helyzetben) hogy, elképzelem magamat valaki másnak (csak külsőleg, a belsőm én maradok) valaki olyannak akit csodálok, felnézek rá. Az ad egy egy ilyen biztonságos érzést amikor egy idegennel kell beszélnem (pl bank).

Ha pedig a olyan problémám van mint neked akkor csak arra gondolok hogy, az én kezemet fogja nem az övét, engem csókol meg nem őt, nekem mondja hogy szeretlek és nem neki illetve nekem mondja "olyan szép vagy" és nem neki!


22/L

2020. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Elöször is azért nem árt, ha egy olyan párod van aki ebben erösít is.

De sajnos a tapasztalat, hogy egy ilyen nö mint te a párja pár év után pont elkezdi lehúzni és még rosszabb lesz.


Elöször is mikor elkészültél a randira állj be a tükör elé és mond el magadnak hangosan többször, hogy én szép vagyok, csinos vagyok, jól nézek ki.


Kicsi mell nem probléma, ha megfelelöen tudsz öltözni. Kicsi mell, és egy egyszerü kinyult poló még csúnyít is, de egy szép felsö már is dob rajtad valamit.

Száraz arcbörrel lehet a legtöbbet kezdeni, egyszerüen krémezd rendszeresen...

Zsírosodó haj sem probléma, moss hajat.


Féltékenykedni meg totál felesleges. Féltékenykedés pl pont olyan mint most a corona vírus pánik. Totál felesleges. Lehetséges, hogy megtörténik, de az esély nagyon kicsi, és egy rakat dolgot lehet tenni ellene, hogy ne kapja el az ember, ha ide is érne...

Na ugyan ez : a párod nem néz mások csajok után, de ha még is akkor légy egy erös nöként mellette, hogy ne következzen ez be.

2020. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindhármótoknak a válaszokat, nagyon jól esnek most!
2020. febr. 6. 13:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Szimplán meg kellene érteni, hogy értékes vagy és boldognak lenni. Van barátod aki szeret, jól nézel ki, megteszel mindent ami lehetséges hogy kihozd magadból a legtöbbet. Ennél jobbat szerintem nehéz találni, ne rontsd el az önbizalomhiánnyal.
2020. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ne aggódj :) Nem véletlen van veled a párod, biztos nagyon szép vagy és ő téged talál a legszebbnek. Nekem is gyorsan zsírosodik a hajam, de vannak kifejezetten zsíros hajra készült termékek azokat ajánlom neked:) Meg amúgy hidd el, hogy ezzel minden nő így van (én is) hogy ha meg látok egy nálam sokkal szebb nőt (akin általában 5 kg vakolat van, tisztelet a kivételnek) és elkezdem tök rosszul érezni magam, de aztán rá jövök, hogy ő is csak a sok festéktől szép és ha le mossa azt a sok festéket akkor nem biztos hogy olyan hú de szép. Persze vannak olyan esetek is, amikor egy természetes szép lányt
2020. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Látok, de akkor arra gondolok hogy a szülei jó munkát végeztek erről senki nem tehet:D Bocsi amúgy véletlen elküldtem
2020. febr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
#7 és #8-as vagyok megint :D Ha ezzel kapcsolatban szeretnél privibe beszélni, írj nyugodtan :)
2020. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban nem a reális önértékelésed.


Nos, bárcsak nekem lennének megint "kis" melleim... Sokkal szebb ruhákat terveznek ilyen alkatra, illetve majdnem minden jól áll ilyenkor. Egy jó melltartó, és a push up hatás néma asszonyos, mint egy nagyobb mellűnél, hanem szép és stílusos.

Hordj simulósabb ruhákat például. Nyugodtan vehetsz fel kivágottabbat is, mert hidd el, rajtad nem állna közönségesen.


Extrém zsíros haj ellen segít a száraz sampon hajspray is. Legalább is, amikor nekem volt olyan korszakom, hogy már hajmosás után két órával olajosan fénylett, csak befujtam és szebb volt, mint előtte bármikor.


Száraz bőrön az segít, ha este lefekvés előtt is bekened. Esetleg használj "The Ordinary" termékeket. Neten tudsz rendelni.


Igazából az önbizalom nemcsupán a külsőtől függ. (Magamból kiindulva, amikor kapkodósabb napjaim vannak, akkor csak kipattanok az ágyból és rohanok is. Sokszor nincs időm fél óráig sminkelgetni, meg hajvasalózni stb. Még is, az ilyen napokon vagyok a legfrissebb és a legvidámabb. A visszajelzés meg ezerszer pozitívabb. Ezzel csak arra szeretnék rávilágítani, hogy ne a külsődben keresd az önbizalmat, hanem saját magadban, belül.


Csinálj hobbikat, tanulj valamit. Iratkozz be valami esti/levelező vagy online kurzusra. Sokat dob egy emberen, ha tudása van. Nem csak önértékelést növel, de elismerést is hoz.


A baratodra visszatérve. Érdekes, hogy féltékeny vagy. Ad okot rá?

2020. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!