Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MIért nem tudom elfogadni az...

MIért nem tudom elfogadni az igazságot?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban, hiába tudom az igazságot és hiába tudom 100%-ra, nem akarom elfogadni, ellenkezek ellene, pedig tudom, hogy hiába. Mégis kiállok a hazugság, általam kreált dolgok mellett, jobban érzem magam tőle. Tehát ha valaki pl azt mondja, hogy rossz vagyok valamiben, és erről tudom nagyon jól, de nem akarom elfogadni, és kiállok a nem valós érv mellett. Hülyét, bohócot csinálok magamból, még akkor is, ha igazat adok nekik legbelül, de kívülről jobb érzés vitába állni, tagadni az igazságot, jobban érzem magam tőle, kegyes hazugsággal élni. Miért vagyok ilyen?

2020. febr. 7. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus segíthetne rajtad.
2020. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom, objektív dolgokat simán átalakítok szubjektív dolgokká. Tehát pl 2+2=4, de ezt én nem akarom elfogadni, és kiállok az "igazam" mellett, hogy 2+2=5. Pedig amúgy tudom, hogy tényleg 2+2=4. És összeveszik bennem a két vagy több énem. Mintha skizofrén lennék, komolyan mondom. Ha ilyet csinálok, amúgy az agyam is megráng fizikailag, érzem hogy mintha egy gumi, megrángott volna, vagy nem is tudom milyen érzés. Fura.
2020. febr. 7. 23:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Komolytalan vagy. Gyerekes és buta.
2020. febr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem vagyok buta, mert tudom az objektív valóságot. Az igaz, hogy komolytalan vagyok és gyerekes, de egyszerűen így érzem magam jól, ha belátnám az igazságot, már egy fán kötnék ki lógva.
2020. febr. 7. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
A valóságot elkell fogadni csak igy lehet megoldani dolgokat. Majd az élet rávisz hogy vedd komolyan. Mert ha nem saját magaddal szúrsz ki.
2020. febr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó önismereted csak úgy lehet, ha szembesülsz a jó és rossz tulajdonságaiddal is, beleértve ebbe a képességeket, készségeket is.
2020. febr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert egy lehetetlen dolgot keresel.
2020. febr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!