Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kozoljuk ezt sértődés...

Hogyan kozoljuk ezt sértődés nélkül a baratainkkal?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakast Balatonlellen nem rég,hitelre. A hitelből felujitottuk a mi izlesunknek megfelelően. A haveri tarsasagunkbol az egyik hazaspar felesege aki kepeken latta folyton fikazza, hogy ő neki ez a lakas nem tetszik, nem az izlese stb. De hozza tennem, hogy neki semmi se tetszik ami a másé. Par napja megkerdeztek tőlünk hogy nyaron kölcsön adnank e a lakasunkat nekik nyaralni... En nem szivesen adom oda senkinek, nemhogy nekik, mert felek hogy barmi kert tesznek az irigyseguk miatt a butorokban. A ferjemnek ok régi haverjai, de en nem szivesen engednem őket abba a lakasba amit mi hitelre vettunk es a sajat cuccaink vannak ott, nem akarom hogy masok hasznaljak. Velem van a baj?
2020. febr. 10. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem veled van a baj. Ha alapjáraton rossz a kezdeti benyomás, akkor mit is várnak?


Ennek ellenére a férjeddel kell ezt megbeszélned, nem a gyakorikerdesekkel.

2020. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj. Én sem adnám kölcsön azt, amiért megdolgoztam.

Ha a párod igen, akkor először nektek kell közös véleményt kialakítani. Ha ő ragaszkodik hozzá, hogy kiadja, mindenképpen kérnék (előre!!) bérleti pénzt. Amúgy meg... Ha egyszer ingyen, jófejségből kiadjátok, akkor a többi barátnak, rokonnak hogyan mondtok majd nemet? Ha ez elindul, levakarhatatlanok lesznek a "barátok"

2020. febr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én arra hivatkozva nem adnám, amit a kettes mond. Ennél jobb érvet nem találsz, hogy ne legyen sértődés. "Marcsi, nektek nagyon szívesen adnánk, de akkor jönne a Jucus meg a Peti meg az Andi..... hogy nekik is, és nem tehetünk kivètelt, hogy nektek igen, nekik nem. És akkor nem is tudnánk használni nyáron a saját lakásunkat. Remélem, megértitek, de így nektek sem mondhatunk igent." Valami ilyesmi.
2020. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnam oda, es ha megsertodnek, ez van. Meg is mondanam neki, hogy ugy tudtam nem tetszik, de ingyen jo lenne? Meg a kis fa..
2020. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Nem tudom, nekem sosem volt gondom abból megosztottam a dolgaim, kölcsönadtam stb.

De normális barátaim is vannak mondjuk, ha valamit elrontanak megcsinálják vagy kifizetik.


Az meg hogy más az ízlése, na és. Én is mindig szóvá teszem ha valami nem tetszik.


Azért azt vedd számításba hogy a párod barátai, és ő kölcsönadná nekik. Ha ellenkezel, ő lesz a paraszt, mert vagy odaadja és szerinted az, vagy nem adja és szerintük az. Ha még nem hoztad szóba ne tedd, mert csak a férjed szívatod vele.

2020. febr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Én azt mondanám, hogy hármasban/négyesben együtt lemenni semmi akadálya. Hiszen barátok, akikkel jó és fontos időt tölteni. Ha ez nekik nem jó, akkor mehetnek szállodába. Örüljenek annak ami van.
2020. febr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszik neki, nem az ízlése, fikázni azt tud, de azért ingyen ott lakni nyáron nem lenne rossz.


Biztos nem egyeznék bele, de azon is elgondolkodnék, hogy barátok-e az ilyen emberek, ha fenntartásaid vannak (irigységből tönkretesz valamit stb.).

2020. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Igen veled van a baj. Hogy ilyeneken problémázol.


Ha én magamnak felújítok valamit, akkor senkinek nem adom kölcsön és ezt porbléma nélkül meg is mondom neki.

2020. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Esetleg mond meg hogy heti 10-15-20e forint a hitel törlesztésének támogatására
2020. febr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy egész nyáron ki lesz adva és inkább hasznot húznál belőle.:D
2020. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!