Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állnak így az emberek a...

Miért állnak így az emberek a gazdagokhoz?

Figyelt kérdés
Különösen itthon Magyarországon érzem ezt, hogy aki gazdag az csakis gazember lehet, miközben persze sok pénzt ők is akarnak. Nem igazán értem ezt az ellentmondást, ha valaki vágyik a pénzre, miért azzal nyugtatja magát, hogy akinek van az csakis gazember lehet? Nem vagyok gazdag, de szeretnék az lenni, így beszélgetek gazdagokkal, és soha nem találkoztam gazemberrel köztük, rengeteget segítettek, nagyvonalúak...Azt gondolom ilyen tulajdonságok miatt lehetnek most gazdagok, meg persze hogy mertek kockáztatni.
2020. febr. 10. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Ez a csont szerintem már gusztustalanul szét lett csócsálva, sőt már csótány giliszták mászkálnak rajta, te mégis rágod tovább. Guszta :D
2020. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Most értem ide ehhez a csonthoz na :D
2020. febr. 10. 21:11
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

Mert ez egész egyszerűen így van.


Akár elhiszed akár nem. A saját környezetemből, ismeretségi körömből, családomon belülről is tudok rengeteg példát erre. Aki nagyobb pénzeket csinál, annak mindnek van valami vaj a füle mögött.


Nem vitatom el, egyébként hogy ezeknek az embereknek a nagy része, letett valamit az asztalra, és sokat dolgozott azért amit elért.


De mindegyiknél a háttérben ott ment a kis okoskodás, meg a kis simlizés. Valószínűleg ez az ország sajátossága.

2020. febr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Irigység.Én azt bírom amikor az iskolázott embereket nézik le.Főleg az alkesz gyári munkások.Köztük dolgozom.Többre tartják magukat,ennek még hangot is adnak.Szegények.
2020. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

A magyar ember csak azt utálja aki kicsit gazdag, mondjuk van pár száz milliója...

Az ilyennek párnát nyomna az arcába éjjel.

Főleg ha becsületesen, de "könnyen" (rövid idő alatt) szerezte... Mondjuk youtuber, zenész, vagy akár szerencsejátékos.

Én ismerek ilyeneket és a magyarok negatívan állnak hozzájuk, mert 100 millió nézettséget gitár coverekkel "könnyű" összehozni, "ezek nem tudják, hogy mi a munka, bezzeg ha betonoztak volna 20 évet".



Azomban, ha valaki milliókat lop meg, ezer milliárdokkal, s közben a saját családját gazdagítja az adónkból és EU-s pénzekből, azt tisztelni kell, nyalni kell a talpát, le kell sz.pni!

2020. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Mert nem jellemző, hogy ebben az országban tisztességes úton valaki meggazdagodhatna. Na jó, más országokban sem. Ahogy régebben mondták, van az a bizonyos első millió dollár. Ez az a kezdő tőke ami után már tisztességes úton is növelheted a vagyonod bármeddig. Lehetsz jófej, adakozó, minden. Csak ameddig az üzlet beindul addig kell ha nem is gazembernek, de elvtelennek lenni. Átlépni másokon, felfelé nyalni, lefelé taposni. A nagyon sok pénzért valamit mindig be kell áldozni. Vagy beleszületsz. Vagy a szüleidnek jó kapcsolatai vannak és benyomnak valahova. Egyik sem gazemberség, de nem is munkával, önerőből elért eredmény.

Gyerekkoromban akartam sok pénzt, mert azt hittem azzal megvehetek mindent ami hiányzik. Szerencsére egyre kevesebb dolog van aminek szükségét érzem. Sok pénzt nem akarnék, vagyis gazdagságra egyáltalán nem vágyok. Nem érdekel ha másnak van, de olyan ez mint mikor valaki politikusnak áll. Nem lehet tisztának maradni benne ha nyerni akarsz. A gazdagokra is így gondolok. Valamikor, valahol meghozták a maguk súlyos döntéseit ezért. Nem mindenkinek éri meg. Te pl. miért szeretnél gazdag lenni?

2020. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy meg kell hozni a súlyos döntéseket az én szakmámban ha meglesznek a szükséges tapasztalatok és mondjuk egyedi a stílusom (kreatív szakma) akkor 20-30 ezres órabér, vagy milliós projektár is kinézhet, teljesen tisztességesen, csak mert speckó a tudásom, és nagy a tapasztalatom. Szerintem ez gazdagság, nem feltétlen százmilliók, de havi 1 milla bevétel az nekem jelenleg gazdagság
2020. febr. 10. 21:34
 8/21 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék gazdag lenni, hogy dolgozhassak magamnak :D Vagyis hogy ne kelljen elvállalnom, ami nem motivál és nem tetszik, vagy nemt anulok bleőle, hanem akár éjjel nappal a szenvedélyprojektjeimet tolhassam
2020. febr. 10. 21:35
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Akkor lehet teleszel az ezerből az egy, akinek nem kell semmit simliznie ahhoz hogy "gazdag" legyen.
2020. febr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

Most akkor jövök én az ellenvéleménnyel: igenis lehet tisztességesen pénzt keresni. Párom informatikai területen vállalkozó. Igaz, heti 50-70 órát dolgozik. Minden után az utolsó fillérig leadózik. Soha semmiben nem csalt, csak volt esze, és külföldi kapcsolatokat épített ki, akik jó áron bízzák meg őt. A legtöbb hónapban megvan a 2 milliója, és ebben semmi csalás nem volt. Kérdés, hogy ez mennyire "gazdagság". 30 évesen szerintem nem rossz. Mégis sokan ferde szemmel néznek ránk, egyesek határozottan bunkók velünk, mióta jól élünk. Mikor arról beszélek, hogy egy online vállalkozásban gondolkodom, csak a szájukat húzogatják, hogy mit akarunk mi már megint, hiszen elég az, ami van...

De van olyan is, aki amióta meglátta, hogy élek, egy régi barátnőm, akkor eléggé meglepődött, na ő azóta nem keres. Undorító a magyar ember. Ráadásul külföldön ezt nem látom.

2020. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!