Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tanuljuk meg a...

Miért nem tanuljuk meg a szomszédos országok nyelveit? Miért csak az angolt tartjuk fontosnak megtanulni? Vagy még azt sem?

Figyelt kérdés
Lehetett olvasni hogy a magyarok többsége semmilyen idegen nyelvet nem beszél.Vagy csak angolul és passz.Nem kellene megtanulnunk szlovákul,németül,lengyelül,szerbül,oroszul,románul?Ha kimentek Szlovákiába vagy Ausztriába hogy mondjátok meg a boltba hogy kértek egy kiló kenyeret?A lengyelekkel is jó barátságban vagyunk de ha beszélgetnem kéne egy Lengyellel én is gondban lennék.Mièrt nem tanulunk nyelveket?
2020. febr. 10. 23:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Ki akadályoz meg benne, hogy megtanuld a szomszédos országok nyelveit?

Amúgy tök fölösleges megtanulni szlovákul azért, hogy hátha egyszer kimegyek, akkor az ő nyelvükön kérhessek kenyeret..kicsit nevetséges nem gondolod? :)

Az iskolákban egyébként a nyelvoktatás szar, magánúton pedig drága, az átlag magyar fizetésekhez mérten.

2020. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%

Angolból múlt héten lett meg a C1, olaszból októberig tervezem negszerezni a B2-es vizsgát. Majd ha az olaszom is lesz (legalább) olyan jó, mint az angolom, mindenképpen szeretnék még mást nyelven is megtanulni, leginkább a norvég és holland, na meg az orosz érdekel.

Azért ezeket a nyelveket tanulom, mert ezen országok kultúrája, világa érdekel. Hogy ez mennyire van közel vagy éppen távol, az már nem érdekel.

18/L

2020. febr. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
18/L de norvégia és hollandia messze vannak,szlovákia meg itt van pár km-re.Mint Ausztria is.Én nagyobb eséllyel megyek Ausztriába vagy Szlovákiába kirándulni.
2020. febr. 11. 00:01
 4/33 anonim ***** válasza:
68%

És ha messze vannak? Mindkét országban jártam már, Hollandiában éltem is pár hétig, de például Szlovéniában még nem voltam tovább, mint átutazás.

Engem ezek a helyek érdekelnek, így ezekre a helyekre megyek.

18/L

2020. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
18/L szerintem Szlovákia és Ausztria sokkal szebb helyek mint Norvégia és Hollandia.És itt vannak a szomszédba.Ott van az Alpok vagy a Tátra nagyon jó helyek.
2020. febr. 11. 00:07
 6/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha oroszul megtanulsz azzal valamennyire elboldogulsz Szlovákiában is.Hasonló a két nyelv.
2020. febr. 11. 00:09
 7/33 anonim ***** válasza:
83%

Valóban azok, a Tátrát kifejezetten gyönyörűnek tartom, de miért ne látná az ember távoli vidékek csodáit? Miért ragadna le egy helyen? Miért ne szerethetné más és más ország vidékeit és kultúráit épp ugyanannyira?

18/L

2020. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 October15 ***** válasza:
100%

Eddig volt szerencsém angolhoz, finnhez, latinhoz és japánhoz.


Mit csinálok ha Ausztriában akarok kenyeret venni? Leveszek 1-et a polcról és elviszem a pénztárhoz, vagy kérek angolul. :D Szerencsére ott jobban állnak az angollal mint felénk.

2020. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Octóber 15 és a némettel,a szláv nyelvekkel meg a románnal mi a gondod?Azokat miért nem akarod tanulni?
2020. febr. 11. 00:13
 10/33 A kérdező kommentje:
18/L mondjuk az is igaz hogy az olaszban és a románban is van némi hasonlóság.
2020. febr. 11. 00:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!