Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tanuljuk meg a...

Miért nem tanuljuk meg a szomszédos országok nyelveit? Miért csak az angolt tartjuk fontosnak megtanulni? Vagy még azt sem?

Figyelt kérdés
Lehetett olvasni hogy a magyarok többsége semmilyen idegen nyelvet nem beszél.Vagy csak angolul és passz.Nem kellene megtanulnunk szlovákul,németül,lengyelül,szerbül,oroszul,románul?Ha kimentek Szlovákiába vagy Ausztriába hogy mondjátok meg a boltba hogy kértek egy kiló kenyeret?A lengyelekkel is jó barátságban vagyunk de ha beszélgetnem kéne egy Lengyellel én is gondban lennék.Mièrt nem tanulunk nyelveket?
2020. febr. 10. 23:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Megtanulok szlovákul, és akkor egy szót sem értek Romániában és Ausztriában. Megtanulok angolul, és simán megvagyok ezen országokban, ott foglalok szálláat, ahol tudnak angolul, elolvasom az abgol feliratokat, stb., stb.


Emellett az angol az szükséges majdnem minden irodai munkához. Van még ahol anémet is. De ha szlovákul, románul vagy szerbül tanulok meg, akkor annyira nem fogok tudni, mint egy csomó határon túli magyar, tehát nem lesz vele olyan munkám, ahová célzottan ezen nyelvek egyike kell.


Ami a németet illeti, azt kicsit beszélem. Aztán mindig oda jutok, mikor Ausztriában vagy Németországban vagyok, hogy megszólalok németül, majd látja rajtam a másik, hogy nehezen megy, és váltunk angolra. Ma már simán angollal kezdek, hacsak nem egy idős, falusi emberrel beszélek, bár utóbbi esetben is sokszor tudnak angolul.

2020. febr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, egy időben sokat jártunk a Magas-Tátrába, mostanában a tömeg miatt kevésbé vonz, de az annyira túristaparadicsom, hogy ott soha semmi gondunk nem volt angol nyelvtudással. De Szlovákia sokkal kevésbé felkapottabb részein is mindig sikerült boldogulnunk, pedig mi a középhegységek jó részét is bejártuk, és nem csak a magyar lakta vidékeket. Ugyanez Szlovéniában, Horvátországban, meg jópár más országban. Egyedül Bulgáriában voltak gondjaink (nem a tengerpart, mert mi bejártuk a kevésbé felkapott részeit is), de nem gondolod, hogy csak azért, mert sok évente egyszer járunk ott, megtanulunk bolgárul.
2020. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Azért, mert semmi értelme. Te ki akarsz költözni pl Romániába? (Voltál már ott?) Mert én nem. Kár annyi energiát fektetni abba a nyelvbe, amit életedben alig használsz. Ha meg kimész Erdélybe, ami tök jó hely, beszélhetsz magyarul is :)

Én amúgy tanultam kicsi szlovákot, de elmondom neked, azon kívül hogy nyáron kimegyek oda sörözni, soha nem használtam :D

Az angol ezerszer jobb befektetés, mivel mindenhol megértik, és figyeld: a környező országokban is! (talán csigaevőéket leszámítva)

2020. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én eddig angolul, ukránul, oroszul és németül tudok. Tanulgatom a spanyolt, megértem a lengyelt és egy picit a csehet.

Minden csak akarat kérdése, de a legtöbb emberben nincs elég motiváció.

18/L

2020. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Én angolul tudok, anyanyelvi szinten. Nekem ez tökéletesen megfelel. Szomszédos országok? Nekem pl. soha eszembe sem jutott kimenni a szomszédos országokba, illetve egyszer voltam egy hetet a lengyeleknél megnézni a Tátrát, tökéletesen megfelelt az angol nyelv és a kézzel-lábbal mutogatás, megértettük egymást. USA-ban háromszor jártam eddig és megyek is még. Kétlem, hogy ott sokra mennék egy lengyel nyelvtudással... :)

Más nyelvet tanulni felesleges lenne, mert sosem fogom használni.

2020. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egyáltalában nem ciki, ha valaki nem beszélsz nyelveket. Mindenkinek más a fontos.
2020. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Talán ugyan azért, amiért a környező országokban sem tanulnak meg magyarul csak azért, mert hátha eljönnek ide egyszer és tudjanak kérni egy kiló kenyeret. 😅
2020. febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 October15 ***** válasza:
100%
9.: Mert hatalmas ívben telibe sz... a németet, a szláv nyelveket és a románt. :) Bocs hogy kiábrándítalak de 91-ben feloszlott a CCCP. Azóta nem tesznek kötelezővé adott nyelveket. :D
2020. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
#27-es én a szomszédos országokat megértem hogy nem akarnak megtanulni magyarul,a magyar az egyik legnehezebb nyelv a világon.
2020. febr. 11. 16:18
 30/33 anonim ***** válasza:
Szeretem mikor ezt a kenyeres dolgot hozzák fel. Bemegyek a helyi lidl-be és leveszem a polcról.
2020. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!