Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A levelekre ritkán, vagy nem...

A levelekre ritkán, vagy nem is válaszol, de személyesen, kedves és érdeklődő, mire gondoljak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Felnőtt személyről van szó, ha személyesen találkozunk kedves, érdeklődő, mindig jól elbeszélgetünk, viszont az üzenetekre legtöbbször nem reagál.

Mikor találkozunk akkor elnézést kér, hogy elfelejtett válaszolni, de megkapta a levelet.

Ritkán visszaír, hogy elfoglalt, de majd válaszol, írjak később.

Tényleg elfoglalt,de azért annyi jól esne, hogy ezt megírja, hogy ne várjak hiába.


Nagyon szeretnék barátságban maradni, de nem tudom van-e ennek így értelme.

Minden levélváltás után megállapítom ezt, viszont személyesen olyan jól kijövünk, hogy hiányzik a társasága.


Mindig mondja, hogy írjak majd, és tényleg válaszolni fog, de zavarni sem akarom, hogy 1 hét után ismét írok, hogy na mi van? Mondig mondja, hogy írjak ha nem válaszol, de nekem ez elég kellemetlen így.

Én sem mindig válaszolok, de pár nap után eszembe jut, ha elfelejttem valakinek visszaírni.


Nagyon sajnálnám ha megszakadna a kapcsolat, de ha a másik félnek nem olyan fontos, akkor nagyon nem tudok mit tenni, bármennyire bánt ez a helyzet.

Mit gondoltok, vagy mit tanácsoltok?



2020. febr. 14. 00:28
 1/8 Blade Bone ***** válasza:

Ez kicsit rossz helyzet, mert neked úgy látszik fontos a digitális világban is az, hogy szellemileg megteremtődjön az összhang, viszont ebben ő nem igazán partner és így kvázi mindig neked kéne "zaklatnod", illetve cipelni is ezt a terhet, mivel ugye ő elfoglalt.


Én is voltam már hasonló helyzetben és tudott működni így is, de mivel csak rajtam múlott lényegében, így az érdeklődésem csökkenésével gyakorlatilag meg is szűnt a kapcsolat.

2020. febr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok valakivel... és sokszor én is elbizonytalanodom. Mindig olyan érzésem van, hogy valami rosszat tettem-e/ vagy mondtam, ami miatt nem keres.

Én sem szeretem zaklatni, de végül is, ha úgy van, akkor vagy nem válaszolna, vagy némítana, vagy valami... nem tudom, nehéz ügy, és igazából már ehhez vagyunk hozzászokva, hogy digitálisan mindenkivel tudunk kommunikálni, de ha valakivel nem, az meg tök fura. Ezt te érzed, hogy így megéri-e neked. Esetleg találkozzatok többet.

2020. febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen mondanám online beszélgetésnek, azt nem nagyon szoktunk, inkább találkozás kapcsán szoktam írni, érdeklődni mi újság, szabad-e valamikor.

Az a probléma, hogy most már személyesen nem nagyon találkozunk sehol, régebben gyakran egy időben/ együtt utaztunk.


Én is az érzem, és konrétan így is van, ha én nem foglalkozok ezzel, akkor annyiban is marad ez a dolog, ami meg nyilván elég szarul esik. :/


A kezdeményező szerep még nem is zavarna, ő elfogaltabb, több mindenre kell figyelnie, de azért egy válasz beleférne pár hónapban egyszer, nem pedig én "zaklatnám" válasz nélkül, ami elég zavaró, legalábbis nekem. :/

2020. febr. 14. 01:51
 4/8 anonim ***** válasza:
És ezt miért nem lehet neki személyesen megmondani?
2020. febr. 14. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én például ki nem állhatom az üzengetést, ki is van kapcsolva mindenhol, ahol lehet. Ettől függetlenül szeretek emberekkel találkozni és beszélgetni. Ő is ilyen lehet, mint én. Fogadd el ilyennek, simán jóban lehettek ettől még.
2020. febr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Hasonló helyzetbe voltam, én megszakítottam vele a kapcsolatot. Szerintem jó döntést hoztam. Egyátalán nem jó érzés az, hogy bárhogy közelít az ember online felületen nem kerül közelebb a másikhoz, mert nem ad időt arra, hogy legalább 10percet folyamatosan tudjanak a felek egymással chatelni. Spontán reakciókat leszűrni, időt "együtt" tölteni szellemileg.


Valóban elgondolkodik az ember azon, hogy ekkora baromságot mondott volna-e, hogy még válaszra sem méltatja a másik, ez meg bizonytalanságot eredményez, ami a kommunikatívabb számára negatív.


Mindenesetre én azt mondom, hogy az online felület alkalmas arra, hogy szellemileg töltsön el társalgást egyik fél a másikkal, ha nem szán rá időt arra, hogy rendszeresen beszéljen a másikkal akkor elhal az érdeklődés és ez a bizonytalanság jelenik meg, bizonytalan és kétségekkel telítve én nem akartam érezni magamat, ezért töröltem és inkább nem keresem.


Gondolkoztam azon, hogy vajon mi volna az a dolog amit valóban megoszt a másikkal az ember, ha valóban érdekli.

Ez az idő, ha nem szán az egyik fél időt a másikra akkor kapálozhat a másik fél ahogyan akar nem jut előrébb az ismerkedés. Miután ezt közöltem úgy érezte, hogy az egojába tapostam bele, természetesen ekkor már volt ideje felháborodva beszélni, de ezt is maga miatt, hiszen a kellemetlen érzése zavarta, ha valóban én érdekeltem volna Őt ekkor, akkor nem ez az érzés dominált volna benne és leadott volna az egojából és elismerte volna azt, hogy nem szán időt a kapcsolat kialakítására.


Mindezekből azt gondolom, hogy teljesen mindegy az, hogy hol online v offline, de ha nem szán az egyik a másikra időt akkor az felejtős.


Ha csak akkor beszél veled amikor kedve szerint úgy kívánja, ha csak akkor vesz elő a fiókból amikor Ő akarja, akkor bizony nem egyenlő partner vagy, hanem valamilyen eszköz. Olyan eszköz amivel az egoját maszírozza, döntsd el azt, hogy eszköz akarsz lenni számára vagy partner.

2020. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy szubjektív választ, hogy lehet lepontozni, ha a kérdésre nincsen jó válasz? 🙄
2020. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyjad, nekem is volt ilyen. En ignoraltam mar miutan visszairt 3 honap utan
2020. okt. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!