Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mit jelent : "És úgy...

Ez mit jelent : "És úgy viselkednek mintha a 2000-res évekből jöttek volna"?

Figyelt kérdés

Itt olvastam egy kérdésre adott válaszban, és nem tudom értelmezni...

Én most vagyok 31, és persze, érzékelem, hogy több az okos kütyü az embereknél, és talán felszinesebb lett azóta a világ, de én alapvetően még mindig ugyanolyan vagyok, mint a 2000-es években...

szerintem az egy jobb évtized volt, mint a mostani.


itt a kontextus különben


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..



2020. febr. 14. 21:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
tudom, hogy már én is "öreg" vagyok, sok kütyüt már fölösleges hülyeségnek tartok, nem értem a mai tizenéveseket, néha még a korombelieket se, stb. de ez a megfogalmazás akkor is meglepett. Ennyire régen lett volna a 2000-es évtized?
2020. febr. 14. 21:43
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért tűnik távolinak a 2000-es évek, mert akkor még nem volt okostelefon, sőt facebook sem. Szerintem is szebb világ volt akkoriban, még ha voltak akkor is gonosz emberek nyilván, mégse az okostelefon, meg az instagramm volt az egyetlen érték a társadalom számára. Hiába mondják, hogy semmi sem változott azóta, szerintem de, rengeteg minden változott, és nagyon rossz irányba.
2020. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, én se használok okostelefont, nincs is okostelefonom, sokan elég furának tartanak engem a munkahelyen, de nem érdekel, akkor sem lesz okostelefonom.
2020. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ezt a részét én is érem #1, mármint hogy rossz irányba tolódtak a dolgok

de például tudom, hogy már akkor is volt iwiw, olyasmi mint a facebook, meg már talán az okostelefonok is kezdődtek... Most én 2007-2008 körüli évekre gondolok, amikor fiatal voltam


De én akkor se bonyolódtam bele ezekbe jobban, mint amennyire praktikus lett volna, és azóta se, és valahogy a saját életemben megállt az idő azoknál az éveknél, az lett a "norma" ahogy akkoriban volt

2020. febr. 14. 21:53
 5/12 A kérdező kommentje:
néha úgy érzem, hogy egy perc sem telt el azóta
2020. febr. 14. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a 2000-es években voltam középsulis, akkor soha nem gondoltam volna, hogy valamikor sokkal undorítóbb világ lesz, hát manapság sajnos már biztosan állíthatom, hogy mindig van lejjebb.
2020. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De az viszont fura, hogy sokszor tűnt már úgy, hogy akkoriban mintha másképpen lett volna kék az ég, vagy mások lettek volna a fények, amikor a nap sütött.

Én ezt a benyomást mindig a fiatalságra, meg a szerelemre, gondtalanságra fogtam rá, és úgy gondoltam, hogy szubjektiv


de éppen pár napja láttam egy olyan filmet, amit akkoriban forgattak, nem magyarországon, de a "közelben", németországban

és tényleg megint láttam a külső jelenteknél azt a másfajta napsütést, meg másfajta eget, amilyen azóta már nincsen


más is észlelt hasonlót?

2020. febr. 14. 22:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy akkoriban a tél az valóban tél volt, a nyár pedig valóban nyár, az ősz pedig valóban ősz. Ezt a mai időjárásnak nevezett valamit semmiképp nem tudom összehasonlítani a régivel, valami nagyon megváltozott a világban rengeteg területen.
2020. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Jó, azért ne menjünk már kreténkedésbe. ez már az a szint, mint amikor Észak-Koreában azt tanítják a gyerekeknek, hogy Kim Ir Szen halála óta a Nap is halványabban süt.


Az időjárás valóban változott, gyakoriak a szélsőségek, módosulnak a csapadék és hőmérsékleti átlagok hónapokra leosztva, de az hogy "máshogy volt kék az ég" már inkább a bezzegrégenező nyugdíjasok szintje, akik szentül meg vannak győződve róla, hogy a szélnek is más volt a hangja régen.


(nem vicc, olvastam már ilyet)


Egyébként meg nem tudom mit ért 2000-es évek viselkedésén a szerző.


A mai hipszterek jó része 2000-2005 közt még általános suli alsó osztályában ette a vajaskenyeret délutánonként.

Nem tudom mégis milyen mintát tudna egy ma 24-25 éves, vagy annál is fiatalabb a 2000-es évekből átemelni, amit tapasztalt volna. Egy 30 körüli már talán, de a hipszterkedés inkább a 18-30 közöttiekre igaz.


Én 2000-ben konkrétan 3 éves voltam, szóval semmire nem láttam rá kvázi hogy mi lett volna az akkori "viselkedés".

De eleve hülyeség ilyet mondani hogy egy bizonyos évtizednek meg lett volna a maga "viselkedése".


Most 202 í-nak mi a "viselkedése"?

Nincs ilyen. Korosztályonként, néprétegenként, szubkultúránként eltér.

2000-ben nagy általánosságokban max annyi mondható el, hogy kevésbé volt a társadalom egésze technológia függő.

Esetleg egy-két társadalmilag megosztó téma volt még nagyon friss, pl drogliberalizáció vagy melegség megítélése.


Max annyiban tudok egyetérteni a válaszolóval, hogy a 2000-es évek ruhatárát előszeretettel kombinálják a mai cuccokkal a hipszterek.

Vagy azok az alterek? Fene se tudja, de kb azok is beletartozhatnak a leírásába.

2020. febr. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ejha:) szerintem ti szellemi fogyatekosok vagytok.

2000-res evekben nem volt kozossegi oldal meg okostelefon????:Ddddd

myvip, myspace, iwiw, facebook, hi5????

iphone, nokia n95????????????


Az hogy ti analfabetak vagytok nem a ketezres evek hibaja... hasonlo koru vagyok en is mint a kerdezo es 2005ben mar mindenki fent volt iwiwen meg myvipen es iskolaban a padban kuldozgettunk egymasnak zeneket telefonon...


Emellett ugyanugy lejartunk biciklizni stb mint a mai gyerekek is lejarnak...


Sok szerencsetlen azt sem tudja hol van:) 2002-3 ota vannak elegge elterjedve az okostelefonok

2020. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!