Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lehet 2000 után születni?

Milyen lehet 2000 után születni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a 2000 után született fiataloktól kėrdeznėm.

Kíváncsi vagyok milyen ėrzės már full digitális világba születni?


"Hogy kėpzelitek el a 2000 előtti időket ės a jövőt?


Szerintetek mi lehetett a rėgi korszakban a rossz ės a jó?


"Pėlda: kėpzeljėtek el 95 be csak 3 tv csatorna volt. viszont nem voltak a filmekbe reklámblokkok..


Hogy kėpzelitek el a születėsetek előtti időket?

70-80-90 es ėvekre gondolok..



Ėn a 80 as ėvekben születtem ės vėgignėztem modern a technológiai fejlődėst ,de már kezdem ėszrevenni mire is ėrtik azt hogy generációs külömbsėg...


Az van hogy fejben mėg 20 ėvesnek ėrzem magam pedig elteltek az ėvek.

(Leragadtam 2006 ban)


Ahogy a szüleim az 1960-70es ėvekben a nagyszüleim pedig az 1940-50es világban.


Mindenki a fiatal fėnykori ėletėben ragad le lėlekben valahogy..



2020. jan. 19. 00:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha '98-as vagyok, akkor még releváns a válaszom? Csak mert nem hinném, hogy sokkal több emlékem van a kilencvenes évekről, mint olyasvalakinek, aki 2001-ben született mondjuk.
2020. jan. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Én 1996 születtem

Húgom 2002-es

Anyám úgy nevelt minket, hogy nem a digitális világba éljük ,nem nyomta a kezünkbe a tabletet

Volt gyerekkorunk

Gyurmázztunk, bújócska, tollas, hinta, zsírkréta, Monopoly, társas,puzzle, kifestők ezt mind mind ismeri a húgom ebben nőt fel


Ez szerintem nevelés kérdése


Nincsen itt semmiféle generációs különbség ha ugyan úgy neveled minket gyereket hiába 6 év a korkülönbség

Húgom normálisan lett nevelve ennyi

2020. jan. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nem 2000 után születtem, kicsivel előbb de Z generáció tagja vagyok.


Kifejtés nélkül azt mondom, hogy aki azt hiszi, hogy itt (a világban) jó felé mennek a dolgok, az hatalmasat téved.

2020. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát figyu. Szóval most azt akarod kérdezni, hogy a retro korszakba ha mittudomén időutaznánk és visszacsöppennénk hogy élnénk meg? Vagy hogy hogy képzeljük el azt a korszakot?

Amúgy mivel nem éltem előtte, így (alapesetben) nem tudom, milyen nem digitális világban élni. Viszont én nem vagyok alapeset. Nagyon sokáig nem volt telefonom, 6 éves koromban kaptam egyet amit igazából a szülőanyám használt, mikor kicsi voltam még CDről és kazettáról hallgattuk a zenét és néztük a mesét, a mamáméknál meg beraktuk a platinalemezeket sorba egy gramofonszerű lejátszóba(csak nem volt olyan vége mint egy szaxofonnak).

Mindennek meg van az előnye. Annak is hogy anno 3 csatorna volt folyamatos műsorral, meg annak is, hogy mostmár van nagyon sok csatorna, viszont sok a reklám is. Amúgy vannak olyan csatornák, amiken kevés reklám van. Akkoriban jó lehetett, igaz kisebb tv-n és lehet hogy rosszabb technológiával, de kb olyan lehetett mint most beülni egy moziba és egy ültő helyedben végignézni egy akár 3 órás filmet. Most viszont az a jó, hogy ki lehet reklám alatt menni innivalóért, kajáért és WC-re. Főleg filmekből tudok következtetni, de szerintem jó lehetett. Akkor még nem volt ennyire megosztott minden. Viszont most jó, hogy minden ami kell megvan (szinte)...

2004ben születtem, szóval ja...

Jövő? Közeli vagy távoli? Tuti küldenek telepeseket a Marsra(😂😂😂)

2020. jan. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

2001-ben születtem, és annyi a véleményem a dologról, hogy minden korszaknak megvoltak/megvannak az előnyei és a hátrányai.

Nem kell elképzelnem, milyen volt, mert elég rengeteg "élménybeszámolót" hallottam idősebb ismerőseimtől és bármi, ami érdekel az adott korral kapcsolatban elérhető a neten. Átérezni nyilván nem tudom, de nem is ez a cél.

2020. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok és még annyi, hogy mi is nagyon sokat társasoztunk és társasozunk most is. Imádunk játszani. Persze nem csak társas meg ilyenek. Mi tablet meg telefonnyomkodás helyett balettra jártunk. Az lefoglalt minket eléggé. Meg nem hiányoltuk.
2020. jan. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
59%

2001-es vagyok.


Nem érzem azt, hogy a digitalizáció olyan nagy mértékben befolyásolta volna a gyerekkoromat. Ahogy az egyik válaszoló is leírta, nevelés kérdése. Rengeteget játszottam a szabad levegőn, barátokkal, kisállatokkal, legóval. A szüleimmel rendszeresen eljártunk túrázni, illetve sportoltam, még TV-t is csak a nagyszüleimnél néztem. Amit jelen pillanatban érzek az más. Az öcsém, aki majdnem egy évtizeddel fiatalabb mint én, ő már sokkal inkább a telefonok, internetes játékok áldozata lett. Egy olyan mértékű addikciót okozva ezzel, ami meggátolja az alapvető képességei fejlesztésében, amit még ebben a korban kellene. A felgyorsult világ miatt sokkal több instant gratifikációra vágyik, a koncentrációs képessége elveszik, mert csak a multitasking megy. Aztán lehet, hogy pár év múlva ez lesz a hasznos, nem tudom. Azt tudom, hogy exponenciálisan gyorsul minden. Beleértve magát a változást is. A jövőben bármit lehetségesnek tartok, akár egy gazdasági válságot. Akkor szoktak problémák elöjönni, amikor a kereslet-kínálat egyensúly felborul. Egyre inkább azt látom, hogy mindenki csak birtokolni akar többet és többet vásárolni, a cégek többet és többet eladni, emellett olyan cégek jönnek létre, amik nem a piaci igényt szolgálják ki, hanem kreálnak egy újat.


Szerintem egyre több a fölösleges termelés, a pazarlás és nincs nagyobb felfedezés. Mindig csak a kissebb újítások jönnek elő, a nagyobb kijelző, dual kamera, majd az összehajtható telefon. Viazont valódi találmány nem igazán került elő, mint annak idején, a gőzgéppel, repülővel, égővel kapcsolatban. Nem akarok vészmadár lenni, de 3 dolgot tudok elképzelni, ha ilyen stagnálás és jólét van, de az emberek egyre inkább elkényelmesednek, majd a maguk által kreált világ lesz pusztító erejű. Szóval gazdasági válság, nagyobb háború, azon belül is inkább hidegháború vagy cyberháború és utolsó sorban az sem kizárt, hogy egy nagyobb természeti katasztrófa fog észheztéríteni. De ezek csak spekulációk, lehet, hogy semmi nem lesz a következő 100 évben.


A 2000 előtti időt lassabbnak képzelem el. Ahol az emberek nem tudtak arról a temérdek lehetőségről, ami az internet miatt elérhetővé vált. Jobban önmagukra voltak hagyva, a problémáknak nem tudtak utána nézni, hanem maguknak kellett megoldaniuk. Legfőképpen gondolkodni kellett, nem volt minden már előre bekalibrálva egy gépbe. Csöndesebb volt. Nem mászkált mindenki fülhallgatóval a fülében, ezért több embert lehetett megszólítani az utcán. Nem volt ilyen magas az öngyilkossági ráta az internetes zaklatások vagy elkeseredettség miatt a valódi életben is létező barátok hiánya miatt. Illetve csak, hogy rosszt is említsek, ugyan azt kiemelném, mint amit jóként is, lassabb volt, több mindent kellett fejben tartani. Manapság csak felírom a telefonomba. Távkapcsolatban élni szinte lehetetlen volt. A partneredet a környezetedből választottad, nem pedig társkeresőkről. Kevesebb nyelv tanulási lehetőség volt. Az internettel ugyebár az angol világnyelv lett. Kevesebb munka lehetőség, mint például, ami manapság borzasztóan egyszerű, online Freelancerként, online vállalkozóként dolgozni. Jobb a jelenlegi időseknek a szeme és a koncentrációja, mint a jövőbelieké. Több kapcsolat volt ember és külvilág közt.


Összességében van előnye és hátránya is. Mint mindennek. Egy állandó van, az pedig a változás. Szerintem sose azon kell elmélkedni, hogy ez most jó-e vagy rossz, hanem inkább azon, hogy ez van, én ehhez hogyan tudok alkalmazkodni, hogy mégis a létezésemmel a legnagyobb értéket teremtsem és leküzdjem a jövőben felmerülő problémákat?

2020. jan. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 george1113 ***** válasza:
100%
90-es években voltam fiatal, és sokkal jobb volt. Egy szines tv-ek jobban örültünk mint akárminek, walkmannról meg ne is beszéljünk, de elvoltunk nélkülük, mégse unatkoztunk. Ha volt egy jó film, volt miről beszélni. Ha volt valakine videoja a rokonságban kölcsőn kértük, de nagyobb öröm volt mint mint most az okos telefon. Nem mondom hogy nem jó ez a kényelem, mert jó. Csak ráun az ember, és rászokik. Na abba az időben nem untunk rá semmire.
2020. jan. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én '80-as évekbeli vagyok, de szerintem xar lehet.
2020. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én 97-es vagyok, a tesóm 2002-es. Ahogy a tobbiek is írták, szerintem nincs olyan nagy különbség aközött, ahogy felnőttünk. Talán abban látom a különbséget, hogy én voltam az első a családban, akit érdekeltek az elektronikus eszközök, a digitális média és nekem a nulláról kellett ezeket megtanulnom gyerekként, amíg a tesóm tényleg ebben nőtt fel. Mióta az eszemet tudom, volt otthon tévénk, cd/kazetta lejátszónk, számítógépünk, elektromos háztartási eszközeink, de a szüleim ezeket úgy használták, hogy igazából nem is nagyon tudták, hogy hogy működnek. Megtanulták, hogy melyik gombot kell megnyomni, hogy bekapcsoljon a tévé, hogyan lehet váltani a csatornákat, mivel lehet hangosítani és nekik ennyi bőven elég volt. Én már gyerekként nyomkodtam mindent, olvastam a használati utasításokat, próbálkoztam a különböző eszközökben az összes elérhető funkcióval. Nekünk az iskolában olyan mélykádárista tanáraink voltak, akik az ördögtől valónak tartottak mindent, amit 1960 után találtak fel (tesóm is ugyanoda járt, többnyire ugyanazok tanították, akik engem és ő is nagyon nehezen viselte ezt a szűk látókörűséget), pedig szerintem sokkal jobb lett volna, ha arra tanítanak, hogy mindent lehet hasznos dolgokra használni, de ugyanígy mindennek van hátránya és veszélye, amire vigyázni kell. Kb ugyanúgy képzelem el az oktatást a 80-as, 90-es években, mint amit én kaptam a 2000-es évek második felében. Egyetemen azért jól jött volna, ha nem csak arról tanítottak volna az iskolában, hogy ha regisztrálok facebookra és feltöltök magamról egy fotót, akkor egyből jönnek a gonosz emberek és az erőszakolók és elvisznek, hanem pl szöveget szerkeszteni is megtanultunk volna normálisan. A tesóméknak már sok esetben be van építve a tananyagba, hogy hogyan használják értelmesen az internetet (kutatómunka, nézz utána xy-nak neten), emailben kell beküldeni a beadandókat, szóval többnyire hasznos dolgokat tanulnak, soha nem kell majd szégyenkezniük alapvető informatikai ismeretek hiányossága miatt.
2020. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!