Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ezt kéne tennem?

Szerintetek ezt kéne tennem?

Figyelt kérdés

Mesterképzésen vagyok, ez az utolsó félévem. Elképesztően kimerültnek érzem magam és nagyon stresszesnek is. :( Sajnos 2 nyelvvizsga kell nekünk, de az egyik még nincs meg, olaszt tanulok. Sehogy sem állok vele és a szakdogámmal se, aminek határideje márc. 23., fizetve kitolható március 30-ig. Április 18-án van a nyelvvizsga, utána meg államvizsgára kell készülni. Nem bírom. :( Hetek óta görcsben a gyomrom, valahányszor leülök az olasz mellé, sírok, mert ekkora nyomás alatt nem tudom csinálni.


Be lehet fejezni az egyetemet nyelvvizsga nélkül, de addig nem kapok diplomát, amíg nincs meg. Nem jókedvemből halogattam a dolgot, mesterképzés mellett most már dolgozom is, szóval konkrétan így az utolsó percben bírtam rávenni magam az időhiány miatt. De most sincs semmi időm sajnos és most már extrém kimerült is vagyok. :(


Azon gondolkodom, hogy hagyom ezt most, haladok lassan az olasszal, ahogy van időm, és majd nyáron az államvizsga után több időm lesz ezzel foglalkozni, de akkor csak az olasz lesz, más tanulnivaló nem. Így, hogy írnom kellene a szakdolgozatot, nem tud ráállni az agyam még az olaszra is, iszonyat sok energiám elmegy vele és semmi motivációm.


Igen, tudom, hogy így elesek 3 hónap diplomától, de ez még mindig nem akkora tragédia, mintha fél évet csúsznék, mert én semennyit se csúsztam eddig. Csak a lelkiismeretem, hogy ezt most elrontottam. De nem éri meg szenvednem az olasszal, mert az fontosabb, hogy hányast kapok az államvizsgámra, ugyanis azt nem olyan könnyű ismételni, mint egy nyelvvizsgát. Meg mindenhogyan nagyon kellemetlen lenne újracsinálni, ismerőseim többször is érettségiztek, az sem volt egy jó móka, még így külső szemmel sem. De ha rossz időszaka van az embernek épp aktuálisan, sajnos nincs mit tenni.


Én szeretnék PhD-ra jelentkezni egyszer, de azt 4-es diploma alatt meg sem lehet próbálni. Úgyhogy ha szenvedek az olasszal, semmi garancia nincs arra, hogy nem rontom el a végét a fáradtságtól. Buktam már meg fáradtság miatt, ráadásul mesterképzésen, 2. félévben. Hiába osztottam be a vizsgáimat a munkához igazítva, az utolsóra kifogytam a szuszból. :( Idén az államvizsga lesz az utolsó, és félek.


Mindenki azzal nyugtat, hogy ha eddig ment, ezután miért ne menne. Ez nem így működik. Az érettségit is túlparáztam és csak 40% lett a matekom. Meg úgy minden rosszabb lett, mint amilyen lehetett volna.


Úgyhogy én azt gondolom, kevésbé kellemetlen halasztani ezt a nyelvvizsgát, mint esetleg elrontani az államvizsgát. Főleg, hogy semmi garancia, hogy meglesz elsőre, nagyon messze vagyok én a B2 szinttől. :(



2020. febr. 15. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon le akarod beszélni magad arról, hogy egyszerre csináld meg a kettőt de akkor miért esik mégis nehezedre, hogy legalább nyárig elengedd az olasz nyelvvizsgát? (szülők?)


Én a helyedben tuti csak a szakdogára koncentrálnék.

2020. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát az tény, hogy eléggé az autolsó pillanatra hagytál mindent. Ezt már sehogy se fogod jól kihozni. A nyelvvizsgát mindenképpen engedd el, még anélkül is elég kicentizett az idő egy szakdogához. De aztán nehogy azt gondolod, hogy akkor most megkönnyebbülten még kicsit halaszthatod a többi dolgot.
2020. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a dologhoz hozzátartozik, hogy több barátnőm is halogatta ezt mostanáig. szóval abszolút semmi motivációm nem volt hozzá, hogy előbb nekilássak. :( Csak hát, nekem most sincs motivációm, pluszban mellette annyira okos sem vagyok.
2020. febr. 15. 14:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettesnek még annyit mondanék, hogy de, dolgozunk a szakdolgozaton. Csakhogy nálunk ezt nem olyan egyszerű kivitelezni, hogy nekiállok, és megírom. Kutatunk és ez egy hosszabb folyamat. 20 ezer karaktert írtam eddig és az én csoportomban senki sem áll jobban, mert nincsenek eredményeink még.
2020. febr. 15. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem én, de attól hogy másnak sem sikerül, a te helyzeted nem javul. Mondhatnám, hogy ha tudtad, hogy nincs időd munka miatt, akkor hamarabb el kellett volna kezdeni. De gondolom ezzel tisztában voltál, mikor passzoltad. Sajna magadat hoztad ebbe a helyzetbe, senki más nem tehet róla. A legjobb az lenne ha tanulsz belőle és felhagysz a halogatással.

Nem dől össze a világ akkor sem ha csúszol. De ha ez meg is történik, fejezd be a szakdogát és dolgozd ki előre a tételeket, ne várd meg megint az utolsó pillanatot.

2020. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy melyik soromból vetted ki,hogy mindent halogatni akarok. Épp azért akarom passzolni a nyelvvizsgát, hogy több időm legyen az államvizsgára. Nem félévet akarok csúszni. Júniusban leteszem az államvizsgát, szeptemberben meg nyelvvizsgázom. Így csak októberben lesz diplomám, de legalább nem bukok meg a nyelvvizsgán, ami 38000 ft. Nem olcsó!
2020. febr. 15. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Tulságosan izgulsz, mint ahogy írtad az érettséginél is. Lazíts. Én nyelvvizsgánál azt vettem észre, hogy áprilisban többen vannak a felvételi miatt és számomra jobbak a feladatok. Milyen a mesterképzés? Mettől-meddig kell bent lenni egy héten? Alapképzéshez képest lazább?
2020. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!