Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti képesek lennétek erre?

Ti képesek lennétek erre?

Figyelt kérdés

Ha pl a rendőrségre be kellene menni, mert tanúként kihallgat a rendőr, hogy mit láttatok, mit tudtok és a jegyzőkönyvet amikor elolvasnátok, aláirnátok ezt követően egy példányt kaphat az ügyfél, de illetékbélyeg ellenében adnak, 100 ft/oldal.


Ha pl 11 oldal lenne a jegyzőkönyv, képesek lennétek elmenni a postára és 1.100 forintot fizetni illetékre, és visszamenni a rendőrségre, mert kell egy példány?


Állítólal, ha valaki látott valamit és be kell menni tanuskodni, nem szoktak kérni jegyzőkönyv másolatot, én viszont kértem. Elmentem másnap illetékbélyeggel és kértem, ezért engem a barátom hülyének nézett, hogy úristen, képes voltam költeni és visszamenni. Mondom lehet mások is kérnek másolatot.


Ezért kérdezem, hogy ti is kérnétek így, ha fizetős is?


Ezt azért kérdezem, hogy csak én vagyok ilyen, hogy ennyire foglalkoztam vele.



2020. febr. 20. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha fontos számomra, mert mondjuk lehet folytatása az ügynek, ami engem érint, akkor igen.


Ha mondjuk egy sima utcai zsebtolvajlásról van szó, aminek szemtanúja voltam, akkor pl. nem.

2020. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit az első írt. Ha érdekel a dolog, akkor simán visszamennék, kifizetném, ha nem érdekelne akkir meg nem. Nincs ebben semmi különös.
2020. febr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kérnék. Ha tanúként vagyok beidézve úgy, hogy nincs igazán közöm az ügyhöz, akkor mit kezdjek a vallomásommal? Ha esetleg mégis kell valamiért, később is kilehet kérni.

Ha érintett vagyok komolyabban az ügyben (pl. sértett), akkor az ítélet után úgyis megkapom az egész anyagot. Volt egy utcai támadás, kihívták a rendőröket és az ügy lezárása után kaptam egy vastag levelet, amiben minden benne volt. Még a támadók előző ügyei is... :D

2020. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!