Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálnak az emberek...

Miért csinálnak az emberek minden beszéd témából politikát?

Figyelt kérdés
Nem csak az időseknél, de lassan már minden korosztálynál az van, hogy van egy beszedtéma, amit aztán valahogy átvezetnek politikába, és lelőhetetlenül elkezdenek politizálni.
2020. febr. 21. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A legjobban az online újságok jó példák erre :D


Megosztanak egy hírt mondjuk arról, hogy jövő hét kedden érdekes bolygó együttállás lesz megfigyelhető, és mondjuk a Mars meg a Jupiter lesz nagyon közel egymáshoz (természetesen nem térben hanem számunkra).


Erre valaki elkezd a kommentfolyamban Gyurcsányozni XD


De amúgy ja, kb bármi más hétköznapi témával is működik.


Szóba került pl egyszer egy nyári táborban hogy ilyen-meg olyan balesetek voltak már a tábor történetében, és hogy valakit kórházba kellett vinni mert a strandon méhecskébe lépett.


Erre már rögtön jött is a "Olyan országba kell költözni ahol jobb az egészségügy".

És az a kínos csend utána, hogy erre most mi az átkozott kénköves istennyilát lehet mondani, hogy ne valami kocsmapolitizálásba fulladjon a beszélgetés...


Én sem szeretem. És meglep hogy a médiának ekkora ereje van a mindennapjainkban bennünk kavargó gondolatainkra.

Számomra fura, hogy egészségügy, munkahely, költözés, iskola kerül szóba, valahogy azonnali asszociáció történik az utóbbi 30 év sleppjére.


Oké, néhány téma adja magát. A kórházas talán még nem is olyan fura, az tényleg hirhedten rossz, és politika kapcsolt téma.

De néha tényleg totál indokolatlanul politizálnak.


Szerintem ez kompenzálás, illetve bölcselkedés a semmiről.

Az ilyenek szerintem egész egyszerűen nem értenek tulajdonképpen semmihez sem, ezért okosnak akarnak látszani a tévédobozban hallható örökös politikai maszlag felhánytorgatásával.


Mint ahogy a mondás is tartja: "Politikához és focihoz mindenki ért".

2020. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na igen, pont ilyenek... Mondtam a közértesnek hogy Balatonon nyaraltam, na a Balatonról szóba hozta Lőrincet, és már jött a többi híradóbol hallott politizálás. Alig bírtam elszabadulni.
2020. febr. 21. 11:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a politika az életünk elég nagy részére kihatással van, elég sok dologhoz kapcsolódik.
2020. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
45%
Mert idióták, és beszűkült az agyuk, mással sem tudnak foglalkozni.
2020. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért nem kell mindenből kényszeresen politika témát csinálni. Egyébként sem hálás téma. Ismerősök idegenednek el egymástól, de még családtagok is elhidegülnek egymástól, ha nem egyforma a politijai nézetük.
2020. febr. 21. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Aki nem politizál az feladta.
2020. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Feladta...


Hát hű de feladtam (a mit?) ha nem beszélek kényszeresen az épp aktuális botrányokról...

2020. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként sem hálás téma. Ismerősök idegenednek el egymástól, de még családtagok is elhidegülnek egymástól, ha nem egyforma a politijai nézetük."


Az, hogy sokan nem tudják kezelni (semmilyen téren) ha valaki másképp gondolkozik mint ők, az nem a téma hibája.

2020. febr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

A politika messze nem arról szól a gyakorlatban, hogy "másként gondolkodó emberek tárgyilagos eszmecserét folytatnak".


Inkább arról szól (nem csak nálunk, mindenhol), hogy fanatizmusba hajló, tárgytalan vádaskodás és óbégatás megy minden oldalról, és természertesen a világ minden bűne egy valamilyen csoportra hárítható.


Ez kinek hiányzik egy adag húsleves felett vasárnap?

2020. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezért kerülöm a témát, de majdnem minden embernek ez a kedvenc témája.
2020. febr. 21. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!