Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen a jómódú ember, hogyan...

Milyen a jómódú ember, hogyan ismeritek fel? (Viselkedés, öltözék, beszéd, nyitottság, másokhoz való viszonyulás)

Figyelt kérdés

2020. febr. 4. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Hol? De azt hiszem a jómódúság a viselkedés, az öltözék a beszéd és a nyitottság, valóban, a másokhoz való viszonyulás sokat elmondd egy emberről, de sokakat megelőz a hírük sajnos, félnek már a túl jómódú emebrektől is, mert a legtöbb bűncselekményt öltönyös és jól öltözött nagyon jól szituált emberek csinálják sajnos
2020. febr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én különbséget tudok tenni jómódúak között: az egyik fő típus az, akinek a családja már régóta gazdag. Elitbe tartozik pl. orvos, jogász stb.. Ők sokszor műveltek, tudnak viselkedni és nem mindig az a céljuk, h. mutassák milyen gazdagok, nekik ez természetes. Van a másik kategória: újgazdagok. Ők pár év alatt lettek hirtelen pénzesek pl. vállalkozásból. Ez a csoport szereti mutogatni a vagyonát, csak márkás, feliratos cuccokba öltöznek. Viselkedni viszont nem tudnak nyilvános helyen. Lenézik sokszor azt, akinek nincs annyi pénze.
2020. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban abból hogy nem fizikailag látszik rajtuk, sokszor teljesen normál áru cuccokban vannak, max egy karóra árulkodik. Kutatások igazolták is hogy a legszegényebb régiókbna költenek az emberek legtöbbet ruhára, ez elég árulkodó, hogy aki szegény az mutatná az ellenkezőjét.


Nekem kicsit jobb módubb volt a családom mint az osztálytársaimé, és én is konkrétan lapítottama dolgon ki ne derüljön.


Amúgy leginkább abból, hogy ha elkezdünk beszélgetn iüzletről vag ypénzügyekről gyorsan meglátsizk ha valaki az első által írt "a gazdagok mind bűnözők" elvet vallja. Aki beszélgetett már jómódú emberekkel az tudja hogy nagyrészű kifejezetten nagyvonalú, nem akad fenn a szeme ha szóba kerül a pénz, és sokszor kiegyensúlyozotabb, mert pon abból vna a sikere, hogy kipróbált ezt azt mert kockáztatni.

2020. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet általánosítás nélkül válaszolni, mert kivételek mindig vannak. Annak embernek, aki jómódban nőtt fel ez a természetes, tehát nem akarja mutogatni. Miért tenné? Minőségi ruhákat hord, de nem márkajelzések "reklámhordozója". Ha márkás is a ruhája, akkor is szolidan van ráírva. Szerintem is gyakran rejtőzködő életmódot folytatnak. Általában műveltek, iskolázottak, nyílt és elfogadó a gondolkodásuk. Nem fekete-fehéren gondolkodnak. Megfigyeltem, hogy azok az emberek, akik nehezen értik meg a világot igyekeznek skatulyázni, sztereotípiákban gondolkodni, mert egyszerűsíti számukra a világ megértését. Általában nem is tesznek ebből fakadó megcáfolhatatlan kinyilatkoztatásokat.
2020. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!