Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiúk! Más is van aki nem...

Fiúk! Más is van aki nem szeret fodrászhoz járni és inkább magának nyírja a haját otthon? Gáz ha valaki otthon vágja?

Figyelt kérdés

Vagy, mert

-nem jó a fodrász

-drága

-nehezen kivitelezhető az időpontkérés és elmenni

-stb..


Nyilván aki kopasz vagy 2mm-es fokozattal lenyomja az magától értetődő, hogy magának.

Én magamnak vágom, de frizurát. Már évek óta. Van benne rutinom és secc perc alatt megvan.


2020. febr. 21. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mi az egész család itthon vágjuk, fiúk és lányok is, így kényelmesebbb és olyan lesz amit mi akarunk, plusz tudjuk, hogy tiszta a fésű, hajnyíró és egyéb dolgok, nem másnak a feje után fésülnek.
2020. febr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
EGY pasit sem ismerek, aki szeret fodrászhoz járni, de néha muszáj. És igen, sokan vágják maguknak. Engem a nővérem nyír, a hajvágót én vettem neki ajándékba (kicsit sem önös érdekből, neeeem).
2020. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, csak néha furcsán érzem magam, hogy miért nem megyek el fodrászhoz és mi ez az elkerülő magatartás, de tényleg nincs rá szükségem. Csak olyan evidensnek tűnik a társadalomban, hogy mindenki fodrászhoz jár.
2020. febr. 21. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy jár mindenki, egyre többen vágják maguknak, főleg mióta kapni ilyen jó kis hajnyírókat.
2020. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A drága résszel nem tudok vitatkozni. Mindenkinek a saját pénztárcája határozza meg, hogy mit engedhet meg.


Vagy éppen saját priorításai, hogy mire mennyit akar rászánni.


Viszont a nem jó, nehezen kivitelezhető időpont kérés nagyon nem igaz.


Borbélyhoz járok elég ha 1 nappal előtte felhívom őket és tudok pontosan arra az időpontra kérni helyet, ami nekem megfelel. A végeremény pedig mindig jó. Amikor kijövök a borbélytól akkor néz ki a hajam a legjobban.


Ha másra bíznám biztosan nem tudná megcsinálhasonlóra sem.


Csak az átmeneten a hajam oldalán kb 4 fajta fejjel dolgoznak 30 percet és a végén ollóval végig nézik hátha valahol valami kimarad.


Összesen 1 órás program többnyire.


Amit képtelen lennék lecserélni egy "gyorsan megvagyok olcsón" kb 10 perc alatt arra amit sajátmagam megtudnék csinálni.


Szóval szerintem nem gáz ha valaki otthon csinálja sajátmagának, vagy barátok elintézik, de az túlzás, hogy a fordász, borbély nem tudna jó munkát végezni és hogy nehéz időpontot foglalni, majd el menni.


Volt hogy egytemről egyenesen borbélyhoz mentem, majd után rögtön a konditerembe. Nem hogy tökéletesen belefért az időmbe, hanem útba is esett.


Ha eddig várnom kellett akkor is maximum 5-10 percet.

2020. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy a borbélyok profi munkát végeznek. Ez kétségtelen. Egyre népszerűbb. Sok helyen nem is kell időpont csak bemegy az ember és vár egy picit jóformán.

De többségében pl kis városokban női-férfi fodrászatok vannak ahol többségében nők az alkotóművészek.

Nem egyszer volt, hogy mentem x időpontra de várni kellett mert a nőnek szívatták a haját, vagy még "gyors befestem, nem baj?", marta a szemem a hajszárító meg kiszárította a szemem is stb..

2020. febr. 21. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem gáz, ha otthon vágod magadnak.


Én viszont akkor is fodrászhoz, pontosabban borbélyhoz járok.Ők tudják olyan fazonra levágni, ami tetszik.

Magamnak nem tudnám megcsinálni, olyan sem tudná, aki nem ért hozzá.


A fodrászat egy szakma, nem olló csattogtatásból áll.

2020. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Párom a köztes megoldást választotta, időnként hozzánk jön át a fodrász, és nálunk vágja le a haját pár perc alatt. :D
2020. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én voltam párszor fodrásznál. Egyetlen egy fodrász volt az, akinél elégedetten távoztam, de ő elment szülni. :D azóta anyuval itthon vágjuk és festjük egymás haját, a férjemét pedig én vágom.


Eleve nem szeretem ha egy idegen matat a fejemen, fertőtleníteni sok helyen nem szeretnek, a fodrászok 90%-ának szájmenése van, tehát azalatt az 1 óra alatt mindent megtudsz róla amit nem akarsz.


Szerencsére a youtube-on elég sok minden fent van és egy kis kézügyességgel meg gyakorlással meg lehet oldani.

2020. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1500Ft drága? Másra eltapsolsz kétszer ennyit.

Már telefonon is kérhetsz időpontot. Szerintem egyszerűbb a fodrász. Ha neked sikerül és egyszerűbb otthon, akkor oké nem gond csak meglepő lehet mások számára.

2020. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!