Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik otthon dolgoztok: Nem...

Akik otthon dolgoztok: Nem érzitek néha úgy, hogy nehezebb mint munkába járni?

Figyelt kérdés
Én már több éve itthon végzem a munkámat, de egyre többször azt érzem, nem is könnyebb, mint bejárni munkahelyre. Sokkal több a hibalehetőség, mert nem csak kizárólag a munkádra összpontosítasz, egybemosódik a magánéleteddel. Így aztán napi szinten több mindenre koncentrálsz, mint csak maga a munka. Ha épp nincs feladatod, eszedbe jut a háztartás, a gyerek enni kér, az állat enni kér, arról nem beszélve, hogy nincs vége soha a munkaidőnek, mert még este is kereshetnek. Ez arról jutott eszembe, hogy ma valamit elrontottam egy viszonteladómnak, és jól le lettem cseszve, hogy miért nem figyelek jobban, holott ő ha haza megy, akkor neki vége a munkájának, én viszont azt a munkát pont hogy későn este csináltam meg, mert magánéleti dolgok rabolták az időmet nap közben. Mindenki mondja, hogy de tök jó lehet otthon dolgozni, de lehet nem is annyira jó? Vagytok itt, akik így élnek? Hogy érzitek, hogy értékelitek? Én úgy érzem sosincs munkaidő vége, és újabban azt érzem nem is dolgozok olyan hatékonyan.
2018. aug. 9. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem mindenkinek való az otthoni meló, csak annak aki megköveteli a rendet maga körül,mind a munkába, mind a családi életében és nem takarítónőre bizza az otthonát, a környezete meg szana szét, a munkája meg muszáj.
2018. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy hogy mit dolgozik az ember otthon. Például a testvérem könyvelő és utálja csinálni pedig amúgy szereti az otthoni vállalkozási formát. Valamikor a szülői gazdaságban dolgoztam és nekem az volt a mennyország. Akarok is a jövőben például egy méhészetet létrehozni mert a város után ismét vágyom a természetbe. Városon gyártottam otthon elektronikai terméket is, de nem cégnek hanem saját fejlesztésűt és magam is értékesítettem. Annak ellenére hogy egy összeszerelői munka volt, jobbnak tartottam bármely munkahelynél mert teljesen szabad voltam. Vagyis mindenképpen az otthoni munkát tartom előnyösebbnek, ki tudok bontakozni és szabad is vagyok. Meg aztán magam dönthetem el hogy feljebb lépek-e, vagyis az adott tevékenységet munkahely teremtő vállalkozássá is fejleszthetem. Míg egy munkahelyen ennyire szabad döntés azért nincs.
2018. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Alapból szeretem amit csinálok, sőt nem is ülök itthon egész nap, mert szinte napi szinten van kiszállításom. De néha már van, hogy azt érzem, jó lenne elmenni egy robot munkára kicsit, ahol nem kell gondolkodni, és amikor haza jövök, 5 óra után azt csinálok amit akarok. Három napja kánikula van, három napja kívánkozok be a medencébe. (nem kell sajnálni, manapság már nem luxus egy csővázas medence) És miért nem tudok bemenni? Mert olyan rapszodikusan jön ez meg amaz.

egyik 5-körül jön, a másik 7 körül. De ez is csak amolyan körülbelül, és az a legszebb, mikor végül nem is ér ide. Este 9 óránál előbb már nem is merek, mert utálom, ha megzavarnak evés közben. Nem panaszként írtam le, mert nyilván vannak előnyei is az otthoni munkának, de már felmerült bennem a kérdés, hogy vajon tényleg több időm jut magamra? Nem biztos. Néha órák telnek el várakozásokkal és időegyeztetésekkel. Pl. azért nem indulok el sehova, mert várok valakit, azért nem eszek mert várom, azért nem teszem be a seggem a medencébe, mert pont akkor jön.

2018. aug. 9. 15:55
 4/17 A kérdező kommentje:
9 óránál előbb már nem is merek enni* (jav)
2018. aug. 9. 15:56
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez nem hangzik valami jól. Bélé képzeltem magam a helyzetedbe. Szerintem keress olyan állást ahova be kell járni.
2018. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*bele képzeltem
2018. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt vettem észre, hogy jobban tudok otthon koncentrálni, mint mikor irodában dolgoztam. Ott valakinek folyton beszélgethetnékje volt, a másik telefonált, a harmadik hangosan nyomkodta a billentyűzetet, és még sorolhatnám. Nekem valahogy nem jut közben eszembe a háztartás. Vagyis dehogyisnem, de akkor csinálom meg, mikor tényleg ráérős a nap. Ha sok a dolgom, van, hogy csak du 4kor veszem észre, hogy még a reggeli kávésbögréget sem mostam el, mostanában meg pl a nagyobb munkák, mint felmosás, hétvégére maradnak. Biztos én vagyok fura, de csak azért, mert otthon vagyok, nem munkaidőben vasalok vagy filmezek.

Nekem inkább az nehény néha, 3 év után, hogy van, hogy napokig ki sem teszem otthonról a lábam. Ma pl annyit voltam kint, amíg lementem az ebédemért. Szóval kicsit kezdenek hiányozni " az emberek" vagy hogy fogalmazzak.

2018. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy szabhatsz munkaidőt magadnak, aztán melóteló off.
2018. aug. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt én sem szeretem, mikor munka közben folyton nyüzsögnek körülöttem, szóval ilyen szempontból jó az itthoni munka.

8# Sajnos nagyon sok olyan vállalkozó megrendelőm van, akik csak zárás után tudnak eljönni. Csak ugye ilyenkor van az, hogy "-tól, -ig érkezem", én meg várhatom. Fél órája ment el az egyik ügyfelem. Azt kérdezte pont ma, hogy nem unalmas egyedül dolgozni? :-D hehe. (miközben fél órát feltartott a szövegelésével)

2018. aug. 9. 19:15
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem kötelező hatékonyan üzemelni, csak nagyon jó, főleg ha több marad élni.
2018. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!