Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy létezhetnek 120+ kilós...

Hogy létezhetnek 120+ kilós emberek? Mennyit kell enni hogy valaki ennyire elhízzon?

Figyelt kérdés

Volt nagyon durva zabálós időszakom,de még akkor sem tudtam 80kiló fölé elhízni.

Oké,hogy genetika,meg betegség,de akinek ekkora feleslege van,az milyen életmódot él?


Saját tapasztalatokra,beszámolókra lennék kiváncsi elsősorban.


2020. febr. 24. 08:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kérdezőnek mi volt a célja a kérdéssel, most hízni akar vagy büszke arra, hogy zabálással sem tud hízni 80 fölé vagy nem érti, hogy nem hasonlít rá mindenki?!


Meg kellene érteni már azt, hogy amíg az egyik ember hízékonyabb, a másik képes salátán és vízen élni, a harmadik meg csokit zabálni egész nap és 50 kilósnak maradni zéró mozgás mellett, a negyedik meg jojó diétával mázsa fölé hízni stb: nem vagyunk egyformák !


Aki mindig is kövér volt, az nem tudja, hogy milyen soványnak lenni és fordítva.


Mindenki olyan életmódot él, amilyet tud.


Sokan vannak, akik nem tehetik meg, hogy egész nap csak önmagukkal foglalkozzanak és sokan vannak, akik többet zabálnak, mint egy 120 kilós, csak jó az anyagcseréjük és többször mennek wc-re. Rengeteg oka van annak, hogy valaki kövér és nem csak az étkezésen múlik a dolog.


Nagyapám pl. ülő munkát végzett, nem sportolt és mindenre cukrot rakott, mindent kenyérrel evett s mégis vézna volt, nem lett cukorbeteg és sokáig élt.


Szerintem nagyrészt genetika.

2020. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én "moderáltan" kövér vagyok, az alap testalkatom sem segít a dolgon, de kordában tudom tartani.


Unokatesóm lassan 8 éves, óvodás kora óta fogyókúrázik...

Én 10 évesen voltam 40-45 kg, gyógyszerhatás+betegség miatt rengeteget híztam.

Az unokatesóm már tavaly, 7 évesen is bőven 40+ kg volt, alig eszik a gyerek, emellé állandóan fáradt, ráadásul rendszeresen járatják úszni. Mégis hízik, iszonyúan!

Valószínűleg pajzsmirigy problémája van, hála égnek az élet megoldotta problémát, mert ételallergiás tüneteket mutatott a gyerek és végre elvitték dietetikushoz...


Valószínű örökölte a hajlamot a gyerek, ugyanis a felmenői között is sokan voltak kövérek.


De például a nagymamám bármit összeeszik, nem hízik 70kg fölé. (Tudom, a nőknél lassan a 60kg is kövérnek számít, de ne ebből induljunk ki...)

Miért? Pajzsmirigy túlműködése van. A testhőmérséklete alapjáraton olyan 0.5-0.7 C fokkal magasabb, mint az átlagé.


Ilyenek vannak. Nem minden "kövér disznó" csak ül és zabál egész nap, és nem minden "csontvázgci" éhezteti magát egész nap.

Nem csak ez a két véglet létezik.


Ma az a népszerűbb, ha valaki vékony & magas is, de minden embernek van egy természetes genetikai határa, amin túl egyszerűen nem tud szépülni/fogyni/hízni.


F

2020. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

12:

Gyerekkoromban én is 40 kg felett voltam már 7-8 évesen, 10 évesen 60 körül, végül középiskolás koromban 98 körül tetőzött. Én is sokáig rendszeresen sportoltam, heti 5-6 kemény edzés. Hízékonynak gondoltam magam, ahogy a családban majdnem mindenki az volt (egyik ágon csak nagypapám és egyik testvére voltak kivételek). Aztán elmentem egyetemre, és 1 év alatt 15 kilót fogytam. Elszoktam az otthoni kajától, pár év múlva már több napos rosszullétet jelentett, ha szüleimnél vagy nagyszüleimnél ettem. Sok évvel később tovább fogytam 75 kg körülre, amennyi most vagyok egy ideje.


Nyilván nem tudhatom, unokatesódnál genetika-e, ezt csak azért írom, mert nagyon sok családban a genetikára fogják, közben meg az étkezéssel kapcsolatos családi hagyományok legalább annyit számítanak.

2020. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7700 plusz kalória egy kg :D Ha ennyivel többet eszel mint amennyit elégetsz híztále g ykilót:D kitartóan be lehet falni ezt is....me gpersze sok magas kalóriatartalmú dologgal, napi 2 tábla csoki és egy liter kóla a rendes étkezés emllég már szép biztos út ehhez
2020. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem csak az, hogy mennyit, hanem genetika. Én pl ehetek bármennyit, alig hízom. (És ez nem jó, mert férfigént izmosnak kell lenni, és nem jön rám semmi...)
2020. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#13

Mondom, alig eszik a gyerek.

2020. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16:

Legalábbis ezt mondják. Csodak nincsenek, ha tényleg alig enne, akkor a szervezete egy csoda lenne, vizsgálni kéne, segítene az emberiség élelmiszer problémáin a genetikája.

2020. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

1es hozzászóló vagyok,akkor az én volt páromat is vizsgálják ki 😀

Nemcsak ezt mondta, hogy nem evett hanem ha velem volt egésznap láttam ....

Tudod mikor fogyott le? Mikor kiderült ,hogy rákos beteg :( Nah ilyen áron inkább maradt volna kövér.

2020. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!