Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne javítani a magyar emberek vitakultúráján?

Figyelt kérdés

2020. febr. 24. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Mivel a vitakultúrát nagyban befolyásolja a személyiség és annak fejlődése - mindezeket pedig az enlulturáció, ezért azt gondolom, hogy vallás, társadalmi környezet, nevelés, oktatás, művészet , tudomány révén. Csak ehhez nagyon össze kellene fogni, meg ugye a magyaork akarata..

21/L

2020. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Én az oktatásba építenék bele egy olyan elemet, amely ezt a célt szolgálná.


Csak az általad is leírt "magyarok akaratán" kívül akadályozza ezt a politika is, hiszen kevés rendszer akar birkák helyett gondolkodó, kritikus személyeket

2020. febr. 24. 20:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem jó a vitakultúrám!
2020. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Természetesen nem mindenkire gondoltam, csak a magyarországi társadalom egy igazán jelentős részét kitevő rétegre.
2020. febr. 24. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Azzal, ha már kisiskolás kortól kezdve lenne lehetőségük a gyerekeknek megosztani a többiekkel a saját véleményüket, meghallgatni egymásét, és megtanulni, hogyan kell kulturált módon érvekkel alátámasztani, amit gondolnak. Az oktatás erre nem ad elég időt és lehetőséget, helyette a tanároknak muszáj haszontalan tényekkel tömniük a gyerekek fejét.
2020. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Persze, lehetne így is. Csakhogy ahhoz teljesen át kéne formálni az oktatási rendszert valami TÉNYLEGESEN, és nem csak névleg XXI. századibbra. Ezzel az új NAT-tal meg valószínűleg csak még rosszabb lesz a helyzet. Nem hazafias* oktatás kell ide, hanem egy olyan rendszer, amit leírtunk.


*Azt is károsnak tartom, amikor egy álláspontot akarunk az iskolában tanítani (!). Nem kéne egy véleményt, ami legfeljebb erősebb, de semmiképpen nem helyesebb lenyomni a gyerekek, fiatalok torkán. Ez nem éppen egy liberális rendszer kiépítésének egy lépése, sőt!

2020. febr. 24. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Mo.-n rengeteg iskola, tanfolyam foglalkozik önismereti tréninggel, személyiségfejlesztő programokkal, stb.-vel, de valahogy mégis félresiklik valami, mert ugyanúgy gyűlölködünk egymással, mint 25 évvel ezelőtt.
2020. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért, 25 éve mi volt ami miatt fontos ez a dátum? 1995 ha jól számolom. Épp az MDF után voltunk 1 évvel, király volt a disco, és hiába volt szabadság, ez még kelet volt.
2020. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván jó lenne beépítenia z oktatásba, elég sok jelöltem lenne arra, hogy mi helyett, d emivel úgy tűnik sokkal fontosabb a pélinkafőzés, vagy az abortuszon áteső nők démonizálása, így lehet másol kell ez tmegtenni...a fiatalokat a neten lehet elérni, elég ha ayoutubeon nagyobb figyelmet kap és bekerülhe ta közbeszédbe
2020. febr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

A YouTube nem jó,nagyon két részre oszlik.

A kritikusan szemlélők és a klikkesedők táborára.

Ha az előbbieket akarod nézni (ahogy én is teszem), akkor is fel fogja dobálni utóbbiakat, hiszen (sajnos) ez a "trendi", a "divatos".


Tehát a YT nem egy reális eszköz, az egész internet talán, de elvesznének annak felfoghatatlan méretei miatt.

2020. febr. 25. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!