Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar idős emberek a saját...

A magyar idős emberek a saját igénytelenségük miatt fogják megritkítani magukat a koronavírussal?

Figyelt kérdés

Magyarországot és Spanyolországot tudom összehasonlítani ilyen szempontból. Itthon egy piacon vagyok árus, a nyuggerek pedig olyan ocsmány módon viselkednek, mint sehol máshol a világon. Össze-vissza köhögnek, krákognak, amikor veszik le a nejlonzacskót, kis túlzással könyékig lenyalják magukat, összetúrják az árut, összefogdosnak mindent, egyszerűen felháborító, undorító, önmagukat fogják kinyírni a vírussal, mert pont az ilyenekre veszélyes.

Ellenben Spanyolországban, ahol több időt töltöttem, a legkisebb üzletben is rám szólnak azért, ha szabad kézzel fogom meg az árut, még akkor is, ha visszarakás nélkül magamnak veszem el.


2020. febr. 26. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Tudnék mesélni, volt öreganyámról...


Amikor nem fogadtam szót neki, úgy állt bosszút, hogy egy darab tésztába belegyúrta a fikáját, meg kisit megpaprikázta, aztán nekem adta, hogy nesze, nudli!


Én meg kis naív hülyegyerekként bekajáltam, amikor anyám meglátta baromi nagy balhé lett :D :D :D

2020. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
#1 fujg.eci
2020. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A piaci árusok meg természetesen kesztyűt viselnek, nem fogdossák össze az árut sem amikor kirakják sem amikor eladják. Ja nem, én még egyiken sem láttam, mocskos kezet viszont annál többet.
2020. febr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3 Ja, hogy tőlem megkérdezték, miért van rajtam kesztyű? És ezt a kérdést meg is válaszolták azzal, hogy "biztos azért mert vegyszerezve van"?

Kell ennél többet mondanom ezekről az emberekről? Nap mint nap alulmúlják magukat, nincs az az épeszű ember, aki ezt tolerálni tudná a végtelenségig, leginkább már nem is válaszolok nekik semmit, vagy csak helyeslek, mert úgysem tudok megváltoztatni semmit.

2020. febr. 26. 17:44
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, tudjuk, Magyarország egy külön világ, itt minden másképp működik, mint bárhol máshol az univerzumban.
2020. febr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Igazából ez nem csak a nyuggerekre jellemző, hanem sajnos az egész ország egészségügyi kultúrájára (vagy inkább annak hiányára). Az óvodába is beküldik a kisgyereket, aki lázas és minden testnyílásából folyik valami, mert nincs aki vigyázzon rá. A munkahelyre is feltétlenül bemegy a többség akkor is, ha tanya-nyála egybefolyik, nyilván sok esetben azért, mert napról napra él, pár nap kihagyást sem engedhet meg magának. Még az egyetemen is beül az ember egy előadásra és hárman körbeülik nagykabátban, sálba takarózva a fűtött előadóban, egyértelműen lázasan, fulladozva, köhögve, pedig semmi következménye nem lenne, ha kihagynák és otthon maradnának, csak sztachanovista stréberek. A szájmaszk hordása, ha betegség esetén kénytelen valaki közösségbe menni úrizálás, mert a nagyapám idején sem hordtak, oszt mégis 382 évet élt, hiába egetrengető 99 ft darabja a gyógyszertárban. Bárhová mész, ha egy nyilvános vécét kell használnod, akkor már annak is örülsz, ha nem kell bokáig tocsognod a húgyban és működik a világítás (kivételes esetben pedig még le is lehet húzni a vécét), az a minimum, hogy igyekszel nem hozzányúlni semmihez, a szappan, fertőtlenítőszer (de még az is, hogy egyáltalán víz folyjon a csapból) már luxus kategória, így kénytelen vagy összefogdosni mindent. A tömegközlekedési eszközökön a takarítás kimerül szökőévente egy söpréssel, a fertőtlenítés már egyenesen utópisztikus elképzelés lenne. Legfeljebb egészségügyi képzéseken tanítják a kézhigiénét, az átlag embernek fogalma nincs, hogy egyáltalán mikor és hogyan érdemes kezet mosni úgy, hogy érjen valamit, pedig ugyanolyan alapvető dolog, mint az elsősegély vagy az alapfokú újraélesztés, 13 éves gyerekeknek simán be lehetne szúrni az ötvenes fap#na biosztanár által előadott, végletekig hiteles "ne dohányozz" és a "használj óvszert" szövegek közé. Elszomorítóan sok embernek még az alapvető szintű napi tisztálkodás is nehezére esik (és nem hajléktalanokról beszélek, hanem olyanokról, akiknek van saját fürdőszobájuk és bőven futja nekik vízre és szappanra), elképesztően igénytelenül, koszosan, büdösen képesek járni még kulturált körökből is sokan. Szóval szerintem abszolút nem meglepő, hogy kb balkáni színvonal uralkodik az országban, nyilván egyrészt az anyagi források hiánya miatt, de ugyanúgy az emberek igénytelensége, nemtörődömsége vagy csak szimplán tudatlansága miatt is.
2020. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 Igen, csak most ezáltal az idősek vannak kitéve nagyobb veszélynek, ezáltal olyanok is nagyobb számmal meg fognak fertőződni, akik próbálnak tenni valamit ellene. Igazából a természetes szelekció itt is végbemegy ezáltal, a baj az, hogy nagy részük már szaporodott.
2020. febr. 26. 19:54
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

# 6


A melóhelyre legtöbbször azért mennek be, emrt a főnök ezt várja el, és ha állandóan van valami bajod, akkor link vagy meg nem lehet rád számítani orvosi véleménytől, tanácstól, zárójelentéstől függetlenül. Szóval hacsak nem vagy valami ász a munkádban akkor pótolható vagy, és akivel mindíg csak a baj van azt pótolják is.


Az emberek nem mernek betegek lenni a legtöbb helyen, mert nicns aki megcsinálná a munkájukat hiszen egy ember kettő helyett is dolgozik a legtöbb helyen...

2020. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%
Köszönhetjük mindezt a "fenttartható fejlődés" nevű filozófiának...
2020. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező!

Hihetetlenül sötét vagy.


Mondjuk ha eszed is lett volna, nem egy sötét piaci árus lennél.

2020. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!