Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem értem meg rendesen...

Miért nem értem meg rendesen még a magyar dalszövegeket sem? Létezik, hogy valaki a saját anyanyelvét se tudja rendesen beszélni?

Figyelt kérdés

Már korábban is gyanakodtam amúgy arra, hogy angolból is azért nem jutottam el normális B2 szintre, mert még a magyar is sokszor nehezen megy.


Nemrég szólt egy hazai rádióban a Kft együttes egy száma... https://www.youtube.com/watch?v=Zz1IPGP7ff0

...és szinte alig tudtam megérteni, hogy mit énekelnek benne, annyira nem tudtam kivenni a szöveget a fülemmel. Más daloknál is előfordult már ez ahogy az is, hogy teljesen spontán belökött szöveget nem tudtam agyban feldolgozni és hirtelen nem értettem, hogy a másik mit mondott. Természetesen angol dalszövegekből meg akkor is csak 1-2 szót tudok kihámozni ha baromira rákoncentrálok. Vagy lehet, hogy inkább ennyire rossz a fülem és a felfogóképességem?



2019. nov. 6. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%
A dalszövegnek nem az a lényege, hogy értsd.
2019. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hű, az első ember, akitől hasonló dolgokat olvasok, mint amivel én is küzdök...

Nekem elég komoly gondjaim vannak a hallott szövegértésemmel. Olvasott szöveg értelmezésével, és a hallásommal sincs semmi gond, de ha beszélnek hozzám, vért izzadva értem csak. Összefolynak a szavak egyszerűen, számomra olyan, mintha a világ összes embere motyogna.

Angolul ugyanez, felsőfokú nyelvvizsgám van, de nem tudok felirat nélkül filmet nézni, nem mintha az angol szavakat nem érteném hogy mit jelentenek, hanem egyszerűen nem tudom beazonosítani, hogy milyen szavakat mondott az illető.

Munkahelyen piszok szerencsém van, mert van egy nagyothalló kollégám a csapatban, így mindenki hangosan és extrán artikulálva beszél, a szüleimmel még nagyjából elvagyok ilyen téren, de azon túl katasztrófa, ha a párom szüleihez megyünk, a páromnak állandóan ismételnie kell felém, hogy mit mondtak a szülei, különben semmit nem értenék a beszélgetésből. :(


Sajnos soha nem tudtam rájönni, hogy mi lehet a gond. Volt már hallásvizsgálatom, hibátlanul hallok.

2019. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
Ugyanez volt nálam is. Tudom milyen sz*r. Az összes idegen nyelvi órán én teljesítettem az egyik legrosszabbul a magnós feladatokban.
2019. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Miss Endzsi ***** válasza:
96%
Ja és sokszor szájról olvasok. Nem vagyok süket, de egyszerűen nem tudom beazonosítani mindig ki, mit mond. Sokat kérdezek vissza is sajnos emiatt.
2019. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csendes környezetben is ez a helyzet, hogy nem érted amit mondanak? Mióta van ez így?
2019. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz! :)

Máig emlékszem, hogy mennyire nem bírtam kiérteni magyar számokból sem egyes sorokat, pl. a Carpe Diem-től az Álomhajóból azt a sort, hogy "élj a mának" folyton úgy értettem, hogy "héj, a málna". Tudtam, hogy biztos nem az, de ha megfeszültem, se ment.


Nem tudom, hogy a fülemmel van-e gond, két idegen nyelven is meg tudtam tanulni, és az angol magnóhallgatás jól megy, de ha dalszövegről van szó, az angol számokat sem értem ki jól sokszor. Talán azért van, mert éneklik?...

2019. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az Elizabet c dalt én sem értem, mit énekelnek benne, meg kellett néznem neten a dalszöveget és sokszor, sok dallal így vagyok és koppanok, hogy jaaa, nem is azt énekli :D

Nyugi nem vagy buta se meg süket se :)

2019. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy miért van ez így, de néha én sem értem amit mondanak nekem, vagy megértem, de jóval később. Már én unom, hogy ennyiszer visszakérdezek és néha csak mosolyogva bólogatok és reménykedek, hogy nem valaknek a halálát jelentették be vagy valami más szomorú dolgot. Pedig amúgy a hallásom jó, csak valahogy érteni nem mindig értem amit mondanak.
2019. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Csendes környezetben is ez a helyzet, hogy nem érted amit mondanak? Mióta van ez így?"


Ha valaki nyugodtan, meghitten, artikuláltan beszél azzal nincs gond, de az ilyen pi**aszájú dumagyárosoktól rosszul vagyok, főleg, ha egymás szavába vágnak. Volt egy tanárom az egyetemen, gyakorlaton úgy tolta a szöveget (gondolom túl kevés hely van a sok gondolathoz a fejében), hogy azt hittem valami más nyelvterületen vagyok. Az volt a leggázabb, hogy mindenki értette és meg reméltem, hogy nem szólít.


Persze, ha valaki előtt izgulok akkor szintén előfordulhat, hogy nem tudom a szavait inni, de az teljesen más szitu.

De például a mai napig nem értem, hogy ebben a videóban a napszemüveges pali mit motyog.

[link]

2019. nov. 6. 17:21
 10/21 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Fejleszthető egyébként. Régen pl.: ezt se értettem https://www.youtube.com/watch?v=ZQ1JxgvfANs , de ma már nem okoz gondot az ilyen sem. Nem lehet, hogy az a baj, túl keveset kommunikálsz? Szerintem nekem az lehet a háttérben.
2019. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!