Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálja néhány magyar a...

Miért utálja néhány magyar a saját népét?

Figyelt kérdés

Pislogok csak, amikor ilyeneket olvasok, hogy "egy magyar sosem érhet fel egy nyugati állampolgárhoz", meg "mi csak keleti söpredék vagyunk", meg mennyivel értékesebb, akinek a felmenői is nyugatiak, meg a magyar nők állandó szidalmazása.

Miért lenne valaki attól kevesebb, hogy honnan származik? Vagy miért lenne több?

Az "echte nyugati felmenők", "színmagyar", "tisztavérű" és hasonló megfogalmazások megint csak eleve sarkítottak. Szinte nincs is olyan, akinek ne lenne más nemzetiségű őse a családban.

Nekem a szüleim, nagyszüleim magyarok, viszont pár generációra visszamenőleg olasz, illetve szerb őseim vannak.

Most akkor én sokszorosan "balkáni söpredék" vagyok, ahogy itt szeretnek fogalmazni?

Ugyanez a párkapcsolatokra is. Ott is egyesek nézik a származást, és ha a nő nyugati partnert talál, akkor "feljebb" választ, ha keletit, akkor "lejjebb".

Az én párom tatár származású (Oroszország, Tatársztán), és bár nagyon tetszenek az enyhe ázsiai vonásai, nem gondolom ettől különlegesebbnek, jobbnak nálam, de rosszabbnak se, és sose foglalkoztam azzal, mi most "egy szinten" vagyunk-e, mert hülyeség.


Akkor egyesek miért csinálják ezt, és alázzak leginkább saját magukat?


2018. jan. 19. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Mert egy idióta nép a magyar,
2018. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Mert korlátoltak.

Tapasztalatuk a világról nulla.

2018. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Az első 3 valaszoló meg is hozta a színvonalat!

Kérdező ne legy buta, minden orszagban vannak olyan emberek mint az első 3.

Csak ember függő.....

2018. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utálnak ezek mindenkit :D De nem hinném hogy kifejezetten a népet. Szerintem legtöbbjük leginkább az ország helyzetével nincs megelégedve, és ez az elkeseredettség nyilvánul meg ilyen formában.


Szerintem minden nép egyforma rangú. Az hogy a történelem, a politika, a gazdaság stb. hogyan befolyásolják a helyzetét, már más tészta.

Van lengyel barátom, olasz, orosz is, de még német is. Egyikük sem néz le azért mert magyar vagyok, és én sem nézem le őket azért mert nem azok.

2018. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

En azert mert ennek a csodalatos nepnek a nagyobb resze a fideszt valasztotta, tobbszor is, ami olyan merteku hulyesegre utal amit nem tudok toleralni. Es mik az indikok?

- Ha viktorka nem vedmeg minket, soros gyorgy fel kezzel betelepit 10 millio illegalis bevandorlot.

- Ha nincs a viktorka senki nem epit stadiont a teljesen tehetsegtelen focistaknak

- Ha nincs a viktorka, brusszel elfoglalja az orszagot


Ha ez nem lenne eleg, a tobbseg olyan szolgalelku amit nezni is rossz, nem allnak ki magukert, mert ugysem lehet tenni semmit, minden masokon mulik, stb. A tanulasban es a munkaban nem hisznek. Igazi kisemberek. Es ha mar ilyen kilatastalan a helyzet akkor legalabb alkoholizmusban legyunk vilagelsok.


En ezert utalom a magyar nepet.

2018. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem bírom a magyarokat mert szinte alig találni valakit,akiben nincsenek meg ezen tulajdonságok legalább egyike:

pesszimizmus,irigység,kötekedés,túlzott panaszkodás...

2018. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

#3 jól leírta a lényeget.


Egyébként meg sokan azt hiszik, hogy máshol kolbászból van a kerítés.

2018. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Egyre nehezebben viselem én is a magyar mentalitást.



Lassan semmivel se leszünk elégedettek.

Mindig a nyugatot irigyeljük, ott a kerítés is kolbászból van, a polgárok pedig melegszívű mintaemberek, ja a nap 36 órából áll.

Szörnyű a munka, szörnyűek a munkatársak, szörnyű a lakás, szörnyű a környék, a város, a tömegközlekedés, a boltok.

Ha van sapka, az a baj, ha nincs sapka, az baj. - Na ezt nap mint nap látni, nagyban, kicsiben, élőben, neten....


Ha pedig össze kellene fogni, szidalmazzuk egymást, széthúzunk, lenézzük egymást. Nem tudunk kiállni magunkért, egymásért, tenni magunkért, egymásért.


Mentem Pozsonyba vonattal. A határátkelést érezni lehetett, ugyanis a szlovák oldalon zakatolni és ugrálni-dobálni kezdett a vonat. Mondjuk a fővárosuk felé menet már volt jobb szakasz is.

Bécsben láttunk nagyon összetag-elt falakat, régi-régi villamosokat. Utaztunk meleg, klíma nélküli, régi metrókon, találkoztunk rossz metróajtóval, alagútban megálló szerelvénnyel egy másik vonalon. Tömeggel is.

Ezek nálunk, magyaroknál: skandallum...



Van olyan Facebook-oldal, ahova azért járok, hogy elolvassam, hogy na ezt és ezt már megint miért tudjuk f*--kázni mi, magyarok. Ha pedig ideges az ember, inkább ne olvasson kommenteket - akár fővárosi fejlesztésről, vidéki fejlesztésről, filmről, termékről, emberről szól a cikk.

2018. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha jobban körülnézel rájöhetsz, hogy miért is utálják egyesek a saját népüket, vagy legalább is miért kritikusak vele. Panaszkodunk mindenért, folyamatosan a múltat síratjuk, nem vagyunk képesek tenni a saját jólétünkért. Az "erősebb kutya b*szik" mondás rosszabbik felén vagyunk és már-már perverz örömmel várakozunk arra, hogy a nyugat bukása eljöjjön, miközben nem is annyira titkon örülnénk neki, ha mi is oda tartoznánk. Én főleg a magyar mentalitást utálom és szánalmasnak is tartom. "A magyar hátán szántani is lehet csak az ekevas nemzeti színű legyen." Tökéletesen igaz erre a népre. Bármit ellehet velünk fogadtatni, bármit be lehet nekünk adni, bárki ellen lehet minket hangolni, vagy éppen mellé, csak legyen az a dolog piros-fehér-zöldbe csomagolva. Birka mentalitású nép vagyunk, akiknek mindig szüksége van arra, hogy irányítsák. Számunkra még az is lényegtelen ,hogy kinél van a póráz. Legyen jó, vagy rossz vezető, mindegy. Csak mondja ki a varázsszót "nemzet" és bégető birkaként követjük.
2018. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!