Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti bevásároltatok maszkokból,...

Ti bevásároltatok maszkokból, kézfertőtlenítőből, meg konzervekből a mindössze 2%-os halálozási rátájú vírus miatt?

Figyelt kérdés
2020. febr. 26. 20:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

Kézfertőtlenítőt rendszeresen használok évek óta. Mondjuk nem bánnám, ha rászokna a magyar nép, de jó lenne a riogatás helyett más módszert találni az egészségnevelésre.

Nem tetszik ez a tömeghisztéria, amiért teljes mértékben a média a felelős. Nem vásárolok be tartós élelmiszert, semmi szükség erre. Maszkot sem vettem.

2020. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem és nem is fogok,annyira tudják hülyíteni az embereket komolyan mondom,sofőr vagyok leginkább európát járom de azon kívül is szoktam menni és még mindig élek,2 napja jártam Olaszban pont amellett a hely mellet voltam ahol ki derült hogy le zárják a vírus miatt, semmi bajom nincs, beszéltem olasz ismerősökkel ez csak leginkább félelem keltés,egyébként meg simán más virustól is meg lehet halni ha gyenge az immunrendszered.
2020. febr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Blade Bone ***** válasza:
46%
Őszíntén szólva ma pont azon gondolkodtam, hogy ezek a bedörzsölős kézfertőtlenítők mennyire lehetnek egészségesek... Nyilván valahányad részük elpárolog amellett, hogy fertőtlenít, de szerintem ami felszívódik a bőrön, az biztos nem oké a szervezetnek. Néha mikor egy-egy nap többször is használok ilyesmit, vagy esetleg másfajtát amit ugye vízzel le kell öblíteni, akkor rendesen érezni is, hogy ezek a tömény szerek felborítják a bőr regenerációját és csak jó pár órával később áll helyre a dolog. Szóval nem hinném én sem, hogy ezt túlzásba kellene vinni.
2020. febr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
56%
Nem tartok a vírustól, nem vagyok veszélyeztett. Attól viszont tartok, hogy karantén lehet, a kormányunk pedig van annyira inkompetens, hogy képtelen lehet megoldani az ellátást, ezért vettem némi konzervet és vizet, hogy kihúzzuk egy hétig segítség nélkül is.
2020. febr. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
11%

A vírus maga nem érdekel, nem fogok miatta burokban élni, meg eleve csak riogatás az egész.

Abban viszont van valami, amit a 14-es írt. Viktorkátöl kitellik, hogy egész vátosokat zarat le ha találnak egy koronást

2020. febr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%

Konzervet és tésztaleveseket ma tervezek venni, ha még lesznek. Eddig nem jutottam el boltba.


Simán karantén alá vonhatják Budapestet (kijárási tilalom).


Amúgy nem értem, honnan jön, hogy az emberek nem tartanak egy 3 % halálozású vírustól, ami azért durván hangzik. 20% igényel komoly ellátást.

Belegondoltatokk abba, hogy ha nem lennének ilyen kemény intézkedések és annyian elkapnánk ezt, mint az influenzát, akkor többtízezer ember szorulna kórházi kezelésre csak mondjuk Budapesten?


Nekem Apum sok egyéb mellett COPD-s.


Én krónikus orrmelléküreg-gyulladással élek, 10 éves lényegében minden nap köhögök (tüdőgyógyász szerint se kizárni, se bizonyítani nem lehet az asztmát).

Ha lépcsőzünk, én lihegek a leghamarabb, pedig a BMI-m jó és igyekszem valamennyit sportolni. Gyenge a szívem és mindenem.

Azt hiszem, bőven a veszélyeztetett csoportba tartozom.

Apum párjának anyukája pl rákos.


A higiéniára sokkal jobban odafigyelek, mint átlagos esetben DE ha azt a levegőt szívom, amibe más beletüsszent, beleköhög, beszél (elvileg így is terjed), akkor kb semmit se ér a kézfertőtlenítés.

2020. febr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem otthon meg magamtol lennék beteg hanem màshol es màsoktol, igy feleslegesnek tartom a plusz fertötlenitest.

Pelda nalam otthon tiszta minden nem vagyok beteg de voltunk rokonnal akinek van egy ovis gyereke es ovibol hozott influenzaszerü beteg volt(a rokon nem szolt volna rola elöre..), erre ott helyben el is kaptam, alig éltem tul, nem egyszerü natha volt.

2020. febr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem.

Kézfertőtlenítőt amúgy is használok, nálam annyi a víruskészültség, hogy a szokásos napi egy helyett kétszer használom.

2020. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
7%

#9

Nem gondolom, hogy burokban kellene élni, de azért reggel mikor a vonat és a zsúfolt metró után beérek az irodába, és leülök a reggelimet megenni, akkor azért jól esik valamivel fertőtleníteni, nem a csövestaknyos kezemmel kajálni... Azért ez ne legyen már túlzás. :D

2020. febr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
78%

Nálam mindig van kézfertőtlenítő, tizenéve hordok magamnál. Ha nagyritkán buszozni kényszerülök, akkor azonnal használom amint leszálltam, mert látom sokszor milyen emberek utaznak.


Konzerveket sosem veszek, mert nem szeretem, van egy rakat lekvárom, amit tavaly tavasszal meg nyáron raktam el. Kenyeret tudok sütni, liszt mindig van itthon. :D szabadnapjaimon háromfélét főzök amit lefagyasztok, hogy ha nincs időm vagy kedvem főzni, akkor csak elő kelljen venni a mélyhűtőből. Szóval szerintem pár hónapot simám kihúznánk. :D

2020. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!