Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan az ijesztegetés...

Komolyan az ijesztegetés miatt be kell vásárolni mindenből?

Figyelt kérdés
Amelyik boltban mentem, kézfertőtlenítő sehol nem volt, ki volt írva, hogy készlet hiány van. Megkérdeztem a boltvezetőt azt mondta már nem is lesz belőle. Meg, hogy 10 esével vitték a boltokból. Tudni kell hogy pécs melletti kisvárosban élek ahol kb 8000-ember lakik. El nem hiszem, hogy mi ez az agymosás ami megy de komolyan mondom. A migráns már unalmas, most ezzel ijesztegetik az embereket, azok meg el is hiszik. De elképesztő, hogy én is böngészek és ma is legalább 3-4x jött velem szemben. De az emberek is tehetnek róla, mert ha nem erre kattintanának, akkor nem ezt a hírt adnák mindenhol, de ez hozza a kattintást. Tehát saját magatoknak generáltátok most a hisztériát, gratulálok .
2020. febr. 27. 19:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Vuhan térségét legalább 100-150 ezer katona vonta zárlat alá, plusz 40-50ezer annak a logisztikai személyzetnek a létszáma akik hordják be a kaját, fertőtlenítenek, rendfentartanak, hullát szednek stb. Ezt még alá is becsülhettem, mert, a jelenlétnek folyamatosnak kell lenni, és az emberek max 8 órát bírnak ki védőöltözetben bepelenkázva. Ennyi embert még általános mozgósítással sem tudnának előteremteni, ráadásul ebből a karantén zónában lakók ki is esnének, plusz, a karantén területén lenne minden állami, irányító szerv. Az úgy elég hülyén hangzana hogy karantén alá vettük saját magunkat. Amire talán potenciálja lenne a pár ezer fős hadseregünknek egy vidéki 10-15 ezres kisváros és térsége karantén alá helyezése. Annak az esélye hogy valahol egy szellősen lakott vidéki kisvárosban üsse fel a fejét a járvány, és nem a repülőteres, mindenféle világpolgárral telezsúfolt, dugig terhelt tömegközlekedéssel megáldott Bp.-n, kb a nulla felé konvergál. Az hogy vidéken kimegy a pogár azt leüt egy marhát, felejtsd el, az a generáció 30 éve kipusztult. Vidéken is már mindenki a Lidlben, Tescoban meg hasonlókban vásárol, hébe-hóba lehet csak látni veteményest, a divat már a fűnyírás meg a sövényvágás. Minden bizonnyal már nálunk is itt van a vírus, csak legalább 2-3 hét kell hogy az első fertőzöttek elkezdjenek kidőlni. Olaszban is ez volt, mire megjelent két-három beteg, addigra akár 1000+ fertőzött is lehetett. Amiben reménykedhetünk, hogy minél később kezdődik el a tömeges fertőzés, és talán a meleg napsütéses idő megállítja a terjedést. Ha nem, akkor jól pexszopta a világ, mert arra mindenki hamar rá fog döbbenni hogy az influenza ehhez képest egy kis meghűlés amit egy nap alatt kiizzad az ember. A kínaiak már tudják mivel van dolguk, el is mondták a világ vezetőinek, de a nyugalom érdekében nagyon helyesen nem kötik azt a nép orrára. Erre mondják, boldog tudatlanság. Különben az élelemfelhalmozásnak annyi a rációja, hogy ha kitör a járvány, akkor mindenki önkéntes karanténba vonulhat a lakásában, függetlenül attól, hogy a város valódi karanténban nincs. A boltokban biztos lesz kaja, de ki kockáztatna egy fertőzést azzal hogy minden nap lemegy az emberek közé, amikor tele a spájz. Ha ténylegesen eldurvulna a helyzet, nem maradna más, mint otthon lapítani mint az a bizonyos xar a gazban, míg csillapodik a helyzet, közben folyamatosan fertőtleníteni mindent. Sok ember ösztönösen megérzi a bajt, függetlenül attól, hogy mit mondanak, vagy nem mondanak a hatóságok, ráadásul ha egy magyar ember azt hallja a médiában hogy pánikra semmi ok, a hatóságok kontroll alatt tartják a helyzetet, tudja, ekkor kell csak igazán pánikolni. Na körülbelül ez most a helyzet. A kormány amíg lehet azt a látszatot fogja fenntartani hogy itt minden rendben van, majd amikor sorban dőlnek ki az emberek, akkor majd improvizálnak valamit.


Gondolom láttál már filmeket, és képzelőerőd is van. A karantén lényege pont az, hogy amikor életbe lép, onnantól jogilag nem léphetsz ki belőle, gyakorlatilag pedig onnantól lép életbe amikortól kikényszeríthetik akár erőszakkal is a fenntartását. Éppen ezért a bejelentését mindig megelőzi a terület fizikai lezárása. Különben előállna az a helyzet, hogy a bejelentést követően egy csomóan lelépnének, és ezzel értelmét vesztené a karantén, amit pont azért hoztak hogy mindenki maradjon a seggén, és senki, így a betegség sem juthat ki. Kínában is ez történt, a bejelentést követően kb 5 millióan léptek le Vuhanból, de rápacsáltak, mert nem csak a várost zárták le, hanem az egész megyét, és így mégis a karanténban maradtak. Ha mint idegen ragadsz a karanténban, az elég nagy szívás, mert mindig másra leszel utalva. Nincs tartalék élelmiszered, szállásod, ruhád stb. Ilyenkor a hatóságok úgy járnak el, hogy megkérnek menj el valami rokonodhoz, ismerősödhöz. Ha ez nem megy, akkor lesz kijelölve valami ideiglenes tömegszállás, valami kollégiumban, tornateremben ahova regisztráció után mehetsz. Ez a legrosszabb verzió egy felfutó ragályos járvány idején, mert egy légtérben leszel egy csomó hasonszőrűvel, bepaterolt hajléktalannal, akik közül elég egy vírushordozó, hogy végigfertőzze a társaságot. Karanténban nincs indokolatlan császkálás, és általában napnyugtától napkeltéig kijárási tilalmat is elrendelnek, hogy teljes legyen az ellenőrzés. Ezért is szedik össze az utcán élőket, csöveseket, ők potenciális fertőző gócok egy járvány idején. Legyengült immunrendszer, higiénia teljes hiánya,közterületre piszkítás stb ,mind a fertőzés terjedését segítik. Egy karantén minden téren komoly kihívás a hatóságoknak, mert meg kell szervezni hogy folyamatos legyen a közműszolgáltatás, élelmiszer ellátás, egészségügyi ellátás, betegek, fertőzöttek elkülönítését, a lappangási idő leteltével igazolt vírustalanok elszállítását a karanténból, stb. Ha a víz, áram, fűtés, élelmiszer közül bármelyik is megszűnik a karanténban, a hatóságoknak számolni kell egy tömeglázadással amit csak erőszakkal lehet leverni. De mint mondtam, Budapestet nem lehetséges karantén alá vonni, legfeljebb az igazolt eseteket, és környezetüket izolálni a többiektől. Különben nálunk, ilyen egészségüggyel a hátunk mögött, kizárt hogy megjelenjen a vírus, kért időpontot, de csak augusztusra kapott, úgyhogy no para. Egyszerűen nem is jelenhet meg, mert akkor az összes multi bepánikolna, sorra zárnák be az összeszerelő üzemeiket, aztán akkor lőttek ám a GDP-nek. Még jobban elszállna az ejro, úgyhogy vége lenne ám a gyöngy életnek. Különben is higgyél a propagandaadóknak, hogy ez nem vészesebb az influenzánál, meg 2%. Nem is tudom mi a fene van ott Iránban, homok került a média gépezetbe, ahol 139-ből már 19-en meghaltak, és még csak most kezdődik a komolyabb balhé. A hülye kis kínaiak hogy beparáztak egy kis náthától, nem is értem miért vágtak kb 70 millió embert karanténba, akik ki akartak törni sortüzet kaptak, felszedték az utakat, betonnal beöntötték az alagutakat, mindenhol torlaszok. A városokban lehegesztik a 40 emeletes kaptárházak bejáratait, teherautókra szerelt katonai ködfejlesztőkkel nyomják egyfolytában a fertőtlenítőszert a városokban...nem is értem nem hallgatják a rádiót, hogy nem vészes, nem fog fájni?

2020. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes amúgy, hogy az emberek mennyire nem figyelnek a környezetükre meg arra, hogy igazából a legtöbb betegséget meg lehetne előzni azzal ha egészséges az ember normálisan kezet mos nem csak tessék lássék módon. Most ezzel a vírussal hirtelen mindenki tisztaság szerető lett minden hulyeseget össze vesznek. Patikában dolgozok és nagyon durva amit csinálnak viszik a szájmaszkot meg a légfertőtlenítőt, kézfertőtlenítőt stb. Amúgy a betegeknek kellene hordani a maszkot hogy ne fertőzhessenek meg másokat. Ha valaki náthás annak kell pl hordani stb.

Ez meg hogy mindent bevasarolnak előre.. B*szki honnan van az embereknek ennyi pénzük hónap végén? Ahogy a kérdező is írta az emberek saját maguknak alakítják így a sorsukat hogy nincs semmi mert mindenből rengeteget vásárolnak amire az áruházak nincsenek felkeszulve se a patikák. Próbálnak tartani az irammal de ennyi keresletre nehéz.

2020. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%
Számomra az unalmas, hogy mindenhol ez van:kiürültek az üzletek, felvásárolnak mindent stb és akkor megy a veszekedés:az egyik szerint hülye a másik szerint előrelátó. Szerintem meg mit kell ennyit azzal foglalkozni ki mit vesz ki mit csinál. Aki néz híradót láthatja, hogy egyik óráról a másikra karantén, üzletek bezárva. Valaki úgy van vele inkább bevásárol más nem. Egyébként az osztrákoknak is azt mondták vásároljanak be 2 heti élelmet.
2020. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként akik pánikolnak, azoknak leírnám, hogy:

-csak 82736 beteg volt eddig

-ebből 40% felépült és 3.4% meghalt eddig

-kínában kb két hete folyamat csökken a megbetegedések száma

-itthon csak Budapest lenne valódi veszélyben

-kínában a 10 milliós karanténban a lakosság kevesebb mint 1%-a fertőződött csak meg

-ha nincs egészségügyi problémád és 18-40 között vagy, kapnál a tünetek kezelésére gyógyszert és rendbe is jönnél.


Az, hogy a szájmaszkok és kézfertőtlenítők elfogynak budapesten, az nagyon helyes, hisz van rá esély lesz egyszer pár ezer fertőzött ott. Az hogy mindenki azt hiszi ez a vírus súlyos és több millióan megfognak halni, az a média hibálya, egyszerűen gusztustalanul hatásvadászok és gusztustalan hogy így keltik a pánikot a több nézettségért.

2020. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Na a #12-es az én emberem! Végre aki úgy gondolja , mint én! És meg is értette mit akartam mondani. Fel van fújva az egész, mert erre megy a kattintás. Mint annó volt a H1N1 aztán csak így hirtelen elfelejtődött ... És kik jártak jól? Persze hogy a vakcinagyártók :D 5 évre rá pedig már megjelentek azok a cikkek, hogy azok az oltások igazából rákot okoznak ... Ezért kerülöm el jó messzire a médiát. Mert ti is csak számok vagytok nekik, nem a hír értékért írnak.
2020. febr. 27. 22:29
 16/19 anonim ***** válasza:

Én csak a nagybevásárlások logikáját nem értem. Úgy képzelik el, hogy, ha karantén alá helyeznék Budapestet, az utcára se mehetnének ki?


Amúgy egyes munkahelyeken itthon már elkezdtek komolyabban foglalkozni a koronavírussal.

2020. febr. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Az a baj azzal, hogy bevásárolnak mindenből, hogy akiknek mondjuk tényleg kellene fertőtlenítő annak nem jut ... Olvastam itt gyakorin hogy az apja a korházból jött haza műtét után, ugye akkor oda kellene erre figyelni és nem tudott venni fertőtlenítőt mert felvásárolták előle.
2020. febr. 28. 13:50
 18/19 anonim ***** válasza:
62%
Ja, eltérő, de olyan, mint a diabetikus részlegnél a csoki, canderel cuor, canderel cankao, stb. Megpofoznám a fittness csajokat, hogy tonnaszám veszik, ezeket, pedig nincs is szükségük rá, azoknak, akiknek meg nem ehetnek sima édességet pedig nem marad...
2020. febr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ja hát ez a zéró fitnesz egészséges életmód is nagyon menő lett most már
2020. márc. 1. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!