Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 25 évesen valaki érzi magát...

25 évesen valaki érzi magát egy picikét öregnek? Tehát, hogy rádöbben nem az a 18-20 éves kis tini. Persze idővel érettebb az ember és sok a pozitív dolog, de másabb.

Figyelt kérdés
2020. febr. 27. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy mondanám, hogy mai fejjel szívesen lennék újra 20, de azért ott van az, hogy még így 26 évesen is problémás, hogy üzletben komolyan vegyenek. Szóval a kör ahol vagyok meg még mindig a "túl fiatal" fiókban tart.


Tininek meg épp csak egyetemistának lenni annyira azér tnem fun...tudod mit? Én az tmondanám, most lennék 5 évig csak 25 :D nem újra 20.

2020. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igaz.

Csak én most döbbentem rá, hogy huha még sem vagyok az a "gondtalan" fiatal.

2020. febr. 27. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen éreztem először az idő múlását. Öregnek nem éreztem magam még, de akkor kapott el az az érzés először, hogy a következő lépésemet jól meg kell gondolnom és jól ki kell vennem a részem az életből, mert az idő ketyeg.


Abban az évben pályát váltottam, beiratkoztam egy új szakra a diplomám után, elkezdtem újra edzeni, elkezdtem jobban figyelni a bőrápolásra, akkor lett először komoly munkahelyem és akkor költöztem el otthonról. Egy év alatt a gyerekszerepet felnőttrw cseréltem és elkezdtem a jelenemben a jövőmről gondolkodni, de nem úgy, ahogy korábban hanem úgy, hogy a most hozott döntéseimet már nem fogom tudni letagadni, mint korábban... Már nem úgy volt, hogy talán megpróbálom ezt vagy azt, hanem hogy akkor most megpróbálom ezt és ha befürdök vele, nem lesz még egy dobásom mostanában.


Eltelt azóta 5 év. Sosem gondoltam volna, hogy itt tartok. Nem érzem magam öregnek. Csak a volt évfolyamtársaimon mosolygok, akikkel együtt kezdtem a második szakot. Némelyikük még mindig lomtalanításból szerzett bútorokon ücsörögve szívja a vízipipát és issza a legolcsóbb sört, miközben készül a következő vizsgára... Mint én, az elején. Azért ez szörnyű.

2020. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gond, maximum, ha az elmúlt 5-7 évet elpazaroltad :D 25 évesen ott tartani,a hol érettségi után nulla plusszal tényleg szívás...akkor öregnek érezném amgam, de 4 éve a szakmámban, 3 éve vállalkozóként, diploma jogsi, nyelvvizsga több OKJ...így nem érzem, hogy sok a korom, mert van nyoma az eltelt éveknek :D
2020. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, 27 leszek lassan, onnan már csak egy köpés a 30.
2020. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

26 vagyok jelenleg. 18 éves korom óta kisebbfajta traumaként élem meg a szülinapjaimat.

Szerinted??? :D

2020. febr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29 vagyok, nem érzem magam öregnek. Egy 18-20 éveshez képest idősebb vagyok, de egy 80 éveshez képest fiatal. Képes vagyok lábra állni, gond nélkül gyalogolni, szárazon eljutni a WC-re, egyedül fürödni és felöltözni, stb. Tehát képes vagyok egyedül ellátni magam nehézségek nélkül.
2020. febr. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De persze az is kérdés, hogy az öreget általanosságban értjük vagy konkrét dolgokra.


Altalánosságban leírtam, képes vagyok önmagamat ellátni nehézségek nélkül.


Szakmai fejlődés; képes vagyok a munkát ellátni nehézségek nélkül és még azért nem most fog megyek nyugdíjba, emiatt sem vagyok öreg.


Bulik; azért abból a korszakból kiöregedtem. El tudnék menni bulizni, de vár haza a család és azért ki is kell pihennem utána a party-t.


Játékok; A játékokhoz, mint pl ugróiskola, bújócska, stb már idős vagyok.


És még sorolhatnám.

2020. febr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most nagyon közhelyes leszek, de ez van:D szerintem az idő múlása olyan mint ag évszakok. Minden életszakaszban van valami szép és jó, és egyik sem jobb a másiknál, mert mindegyikben ugyanúgy van rossz is.

Persze, jó buli fiatalnak lenni, de ott nem vagyunk teljesen függetlemek és szabadok, főleg anyagilag.

Ráadásul sokan beskatulyázzák az életkorokat ("én más öreg vagyok ehhez").

Mindenki úgy él ahogy akar, korától függetlenül. Ha valaki egyetemista akar lenni 50 évesen, tegye. Ha valaki 19 évesen gyereket akar, tegye.

Sosem ertettem hogy miért zavarja a kora az amúgy teljesen egészséges embereket.

2020. márc. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen érzem így.
2023. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!