Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzöd meg magad arról,...

Hogy győzöd meg magad arról, hogy megérdemled a kikapcsolódást?

Figyelt kérdés

Pl. hogy nem időpazarlás leülni olvasni, filmezni vagy elmenni moziba.


Néha filmezés közben azt érzem pazarlom az időmet a hasznosabb tevékenységek helyett.



2020. febr. 27. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Beosztom az időmet és kitűzök célokat, amiket megvalósítok. Pl ha egy nap elvégeztem mindent, sőt még a holnapiból is akkor igazán megérdemlem a kikapcsolódást, ha minden a terv szerint halad akkor is. Kreatív munkát végzek így tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy fontos a feltöltődés is, különben mindne időm elpazarolttá válik.
2020. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalat. Ha nem pihenek, akkor egy idő után dolgozni se tudok, csak ülök a munka fölött és nem haladok. Ez persze kreatív munkaköröknél látványos, de akár szalag melletti munkánál is jelenthet nagyobb hibaszázalékot, hogy a másik végletet említsem.


Van fitneszkarkötőm is, ami figyeli, hogy alszom, és bizony ha valamelyik nap túl sokat dolgozom, akkor másnap reggel látszik, hogy nem is aludtam jól. Mivel mérnök vagyok, a számok nagyon meggyőzőek nekem :-)

2020. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Erről sosem kellett győzködnöm magam, mert miért ne érdemelném meg? Az élet nemcsak munkából áll. Megjegyzem, én a munkámat is szeretem, és nem gond az sem, amikor időszakosan meg nagyon sokat kell dolgozni, és akkor nincs idő másra. Utána meg lazítok kicsit, ez így kerek.
2020. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ugy, hogy értelmes tevékenységekre (a kötelezö muszajdolgokon kivül)ugy sincs idöm, vagy max alvàs helyett lenne csak, vagy fàradtan, de akkor meg még ott van az is hogy ugy sem végeznék vele(pl akàr megtanulni gitarozni, mire csak behangolnàm mar elment az idö), ezeken felül nem tudok részletekben elveszni. Pl egy könyvet gyülölök napokon at olvasni, azaz ha van par hosszu oram az egy könyv, tehat en A-Z szeretek csinalni minden értelmeset.

Szoval pl elalvas elött/helyett bele sem kezdek pl gitar tanulasba tanctanulasba könyvbe meg barmibe ami ertelmes mert nincs ertelme ugy semminek. Marad a lözönges.


Olyasmi érzés mintha mondjuk tegyük fel be lennel zarva es kiengednek egy napra. Nah 1 nap szabadsag 10 évente es mindet mondjuk legyengült immunnal (mert faradt vagyok, amikor van idöm vegre barmire 24 böl talan 1 ora)

2020. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

úgy, hogy dolgozom.. és a munkáért cserébe jár a fizetség.


Nem kell nagyon győzködnöm magamat.

2020. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Szoval ha marok lepkényi idöm van csak, ami szabad, plane faradtan, abban en ertelmeset elkepzelni sem tudok, amit végig tudnék vinni A-Z.igy nézek meg egy filmet kb azzal az erzessel hogy màsra nem jut màr idö vagy energia, vagy ugy sem végeznék vele maxon.

2020. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó de ezt kifogásnak hívják :D

Igazából a képlet egyszerű, dolgozol, és töltődsz, egiyk incs a másik nélkül, így a töltődés is hasznos

2020. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nálam különösen nehéz, mert vállalkozó vagyok saját időbeosztással, és a pihenéssel gyakorlatilag a céljaimat halogatom csak.


DE ha nem pihenek eleget, akkor pedig kiégek, és azért fogok halogatni. Még mindig próbálom eltalálni a megfelelő ritmust.


Sajnos egyelőre az a tendencia, hogy nagyon erős munkaperiódusok váltakoznak kimerültséggel, amikor egy-egy napig alig csinálok bármi értelmeset.

2020. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés: A héten van 2 nap, amikor 30-40 emberrel találkozom egyszerre, ez leszívja az energiámat. Talán ez motivál arra, hogy kikapcsolódjak. Azonban ez a kikapcsolódás nem feltétlen tartalmas dologból áll, és ez gáz.
2020. febr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!