Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért engem bánt szinte...

Miért engem bánt szinte mindenki az osztályból? Megérdemled?

Figyelt kérdés

Osztálytársaimról lenne szó. Amúgy nem egy összetartó osztály, de amikor nekem kell beszólogatni, akkor néhányan nagyon összefognak... Persze nem az egész osztály, ugyanis van, akivel teljesen közömbös a viszonyom, olyan is van, akivel elvileg "jóban vagyok", természetesen ha ellenem fordulnak többen, Ők nem segítenek. Persze nem is csatlakoznak a többiekhez, nekem ez valamilyen szinten elég, de azért...


Itt, a középiskolában 9. osztály közepétől van ez, hiába ignoráltam Őket, hiába vágtam vissza nekik, ugyanúgy folytatták, mégcsak vissza se vettek magukból. Már elhordtak engem mindennek. Csak hogy felsoroljak párat...

K**va/R**anc, csöves, f***sz**ó, nyomorék, csicska kutya stb...

Meg kívántak nekem sok jót, pl hogy akasszam fel vagy hogy öljem meg magam, etc..


Persze hogy jogos legyen a "megérdemlem?" kérdésem, leírom pár olyan gyakori tevékenységemet, amikért negatív visszajelzéseket kapok:


- Ha nagyon felidegesítenek, akkor hangosan, szinte ordibálva reagálok rájuk és kiosztok 1-2 pofont (nem erőset)


- Ha megütnek akkor elkezdek káromkodni, elküldöm Őket melegebb éghajlatra fogalmazzunk úgy...


- Introvertált diák módjára mindig telefonozok/zenét hallgatok, (órán is, ha olyan óra van) nem is beszélek már senkivel.


- Ha valami olyan dologban gátolnak amit nagyon fontos lenne megcsinálnom, azt Én később kétszeresen adom vissza. (Pl ha tanulok valami olyan tantárgyat amiből bukásra állok, Ők meg szándékosan zavarnak hogy ne tudjak tanulni, (becsukják a könyvem, elveszik a cuccaimat, stb) akkor Én is azt csinálom, de eldobálom, eldugom mindenüket hogy jobban hátráltassam Őket és hogy húzzam az időt.)


- Random beszólok nekik sértő dolgokat, ahogy Ők is tenni szokták.


Viszont ezeket nem a kezdetektől csinálom, mert akkor nem is csodálkoznék hogy rám vannak szállva. Azóta folyamodok ehhez, amióta a figyelmen kívül hagyásuk semmit nem ér. Csak gyakran úgy éreztem hogy betelt a pohár, ezért kezdtem el. (Ma már csak megszokásból csinálom ezeket a dolgokat) Meg ugye a "ha Ők csinálhatják, akkor Én is" hozzáállásom miatt. Sajnos mindig is magamra vettem ha valaki valami olyan miatt bántott amit nem éreztem jogosnak/amiről nem tehettem, de ma már "kinőttem belőle" és egyáltalán nem érdekel. Csak azért teszem fel a kérdést, hátha sikerül valakinek rájönnie ennek az okára. Őszintén szólva már elfogadtam. Nyilván ez a sorsom, hogy mindig Engem bántsanak, mindenért Én legyek a sz*r, hogy nem csinálhatok semmit mert egyből beszólnak és hogy d**öljek meg, beletörődtem. Már annyi bántást kaptam, hogy egyszerűen már nem tud érdekelni. Csak azért mégis jó lenne tudni ugye...

(Félreértés ne essék, nem gondolok sose arra hogy megöljem magam vagy hogy meghaljak, vagy bármi ilyesmi. És ezeket nem önsajnáltatásból írtam, hanem tényleg ez volt. Óvodától egészen mostanáig.)



2017. jún. 8. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Kezdheted azzal, hogy nem kezded nagybetűvel a személyes névmásokat. Amúgy rúgd fel őket. Egyszer felrúgod többé nem áll eléd.
2017. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érdemled meg...De a mai fiatalok írtó kegyetlenek tudnak lenni és mindenki kis apróságon fennakadnak vagy beszólnak érte. A múltkor az egyik szünetben, mikor ittam véletlenül nem tettem vissza a kupakot az üvegre és az egyik lány pont akkor meglökte a padot és egy kicsi víz ráborult a lábára és erre úgy elkezdett ordítani velem, hogy ne tudd meg...Meg úgy általában egy szerencsétlen nyomoréknak gondolnak, de már megszoktam. Valószínűleg ez így fog kimenni az elkövetkezendő 3 évben is, de már nem érdekel. Én azt tanácsolom, ha annyira nem bírod közöttük és kikészítenek, akkor válts osztályt, de akár még iskolát is, hogy tényleg ne zaklathassanak. Jobbat sajnos nem tudok mondani. 16/L
2017. jún. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, van a helyesírásommal 1-2 probléma. :D

Tényleg nem érdekel MÁR mit gondolnak rólam/csinálnak velem, mert úgyse tudok rajta változtatni. Csak az oka érdekel hogy mi visz rá másokat arra, hogy rászálljanak a másikra és szivassák folyamatosan.

Na meg az a baj, hogy ha sikerülne is "szétrúgnom a s***üket" én húznám a rövidebbet, ugyanis ha az osztályfőnök megtudja, nem fogja tudni az előzményeket és egyből azt gondolja majd hogy az én hibám az egész. Megvédeni úgyse védene meg senki ugye. Na meg elég logikátlan az ofő, szóval nem is érné meg ez az egész. Plusz csak az időmet és az eszemet vesztegetném azzal, hogy komolyabb erőszakkal "állnék bosszút" ezeken az embereken. Az élettől elvileg úgy is visszakapják, amit csináltak, a karma, bla bla bla. Inkább megkímélni magam az ilyen dolgoktól.

2017. jún. 8. 23:28
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Igen, nem komplett néhány ember, az már biztos. Minden osztályban van valaki, akit tudnak csesztetni, ezt szokták mondani. Ha nem is mindenhol, de nagyon sok helyen sajnos. Sokszor előfordult, hogy nem azt csináltam amire utasítottak, ezért lehettem elkönyvelve nyominak. Vagy nem tudom. Köszönöm a válaszokat. :)

2017. jún. 8. 23:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Új iskolát kell keresni. Rendkívül agresszívek, de te is agresszióval reagálsz. Ebből semmi jó nem fog kijönni, nem szabad még 3 évet végigszenvedni. És ne áltasd magad azzal, hogy kibírod, nem érdekel, de érdekel. És ez téged rombol. Itt az idő, keress másik iskolát. Ha van iskolapszichológus még ebben a pár napban, keresd fel.
2017. jún. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok magamnál :(

Elfelejtettem írni, hogy most 10.-es vagyok (tehát 1,5 éve megy ez) és a suli pedig 3 éves, most fogok 11.-be menni, szóval már csak 1 évet kell ülnöm ebben az osztályban. Ennek az egész bántalmazás dolognak 2 "része" van. Szavas és tettleges bántalmazás ugye. A szavas az tényleg nem érdekel, ahhoz vagyok hozzászokva jobban. Viszont a tettleges az nem nagyon hagy nyugodni, hiába próbálom. Pedig hát azt is tapasztaltam folyamatosan, de ehhez nem lehet hozzászokni mint a lelki bántalmazáshoz. Alapvetően nem preferálom az erőszakot, mert az nem megoldás semmire. De ebben az esetben nem lehet sokat tenni. Meg szerintem túl sokat hagytam, hogy én legyek az osztály senkije, akit nyugodtan üthetnek merthogy úgyse üt vissza. Elég hülyén fogalmaztam meg ezt az egészet.


Az osztályfőnöknek nem szóltam, nem is tervezek szólni erről, mert úgyse tenne semmit. Mennék iskola pszichológushoz, de a holnapi lesz az utolsó napom, ami nem tanítási nap lesz. Jövő héten pedig már nem megyek. Ha már ennyit kibírtam, akkor még ezt az egy évet végig kell csinálnom.

2017. jún. 9. 00:46
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
ezt azért csinálják mert tartanak tőled.Nekik össze kel fogniuk ahhoz h piszkálni merjenek te egyedül vágsz nekik vissza nem áll a hátad mögött senki és ez meg rémiszti őket.Te egyedül vagy erős ők meg csak csapatba.Ezt kell ellenük fordítanod ahhoz h békén hagyjanak csak így vívhatod ki a tiszteletüket.A farkasok a hiénák a sakálok mind falkába verődnek mert egyedül szart sem érnek gyengék mind a harmat.De a párduc a leopárd az oroszlánról nem is beszélve azok egyedül támadnak.Nem véletlen h az oroszlán az állatok királya.
2017. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Kedves 5. válaszoló.Keressen új iskolát mert a menekülés az aztán tényleg meg oldás a problémára.Az igazi kemény dolgok még csak a suli után fognak jönni.Majd az élet problémái elöl is el fog futni.Nem az a megoldás h gyáván odébb állunk hanem az ha szembe nézünk a problémánkkal.Ha meg aláznák az osztály társai pl le pisilt almát etetnének vele meg bele nyomnák a fejét a wcbe meg körbe állnák és minden nap megvernék úgy ahogy tini koromba velem tették az más tészta mert ez iskolai terror és ebben az esetben mikor tényleg a testi lelki épséged a tét akkor tényleg az a megoldás ha más suliba mész de az ő esetében ezek a megalázások nem állnak fent.
2017. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as! Neked csak az a bántalmazás, ami már köztörvényes bűncselekmény, ami már extrém? Nem. A leírtak abszolút kimerítik a bántalmazást. Az se igaz, hogy majd az élet még ilyenebb lesz, az életben ugyanis a normális emberek nem ilyenek, ezek csak a féktelen kontroll nélküli kamaszok. Egy egészséges felnőtt ezt nem csinálja. Az alapvetően igaz, hogy a problémákat megoldani kell, nem megfutamodni, de bizonyos esetekben az elkerülés is lehet megoldás. Sehol nincs az előírva, hogy neki ebben a bántalmazó közegben kell leélnie a maradék időt. És nem kötelező magányos farkasként harcolni. A cél az, hogy őt ne zaklassák, ezt pedig el lehet érni úgy, hogy az adott közegből kilép. Előfordulhat, hogy ő is hozzájárul a viselkedésével, és máshol megismétlődhet, ezért javasoltam a pszichológust.

Ha ott akarsz maradni abban az iskolában, akkor jövő tanév elején keresd fel a pszichológust, hogy hatékony viselkedésmintákat tudjatok együtt kidolgozni. De a harchoz először is szövetségesek kellenek. Jó, ha az osztályfőnök alkalmas erre, de a tied ezek szerint nem az, kár. De kell, hogy legyen jobbérzésű gyerek abban az osztályban, aki melléd áll. Mindenesetre ne agresszívkodj, hiszen te is tudod, hogy az csak olaj a tűzre, hanem szavakkal kérd ki magadnak. Mondd, hogy szeretnél leülni velük beszélgetni (ezen meg fognak lepődni), és nyugodt hangon mondd el, hogy nem tudod, mivel vívtad ki ezt a viselkedést, de szeretnéd, ha abbahagynák, mert ez neked nagyon rossz. Nem kell se megalázkodni, se eltűrni. Olvass utána az asszertivitásnak és erőszakmentes kommunikációnak. (Ez utóbbit nem kell egy az egyben átvenni, mert a magyar közeghez képest nagyon amerikai.)

2017. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát ebbe is sok igazság van ezt így nem gondoltam át de lehet benne valami.
2017. jún. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!