Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellem hogy nekem nem...

Szégyellem hogy nekem nem jött be az élet a régi barátokhoz képest?

Figyelt kérdés

Kb mindenkinek bejött az élet. Főleg a srácokhoz viszonyítom magamat. 14-en voltunk a középsulis osztályban, abból 3 akinek nem jöttek be a dolgok. Az egyik srác kábszeres lett, a másiknak csődbementek a dolgai, a harmadik meg én. A többiek akik nem voltak annyira pengék, azok is sikeresek lettek külföldön pl mint kamionsofőr. Ehhez képest én tanultam, azt hittem az a kulcs mindenhez. Nem tudtam elhelyezkedni vele, elmentem bolti eladónak. Ott elvoltam évekig, olyan kényelmes volt. Egyedülállóként, örökölt lakással jó volt a pénz. Aztán lett barátnőm 26 évesen és rájöttem, hogy ez nem elég, tovább kellett volna már lépni. Akkor elkezdtem erölködni hátha lehetek üzletvezető de nem jött össze. Váltottam, de beláttam hogy vezető annyira már nem leszek sehol. A többiek eközben többször annyit kerestek mint én. Lehet hogy Angliában takarítottak, de akkor is. Mindenkinek szép háza, lakása van, sokak vállalkozást indítottak. Senkinek nincs anyagi gondja. Eléggé letaglózott ez most engem, eddig elvoltam a kis világomban, azt hittem még van időm. Kb semmim nincs még egy autóm se. Bejelöltek facebookon a haverok és ott láttam hogy az egyik árulja a 3 milliós autóját mert újat vesz, a másik házat épít, a harmadik nyaral külföldön.

Eléggé irigylem őket és szégyellem hogy nekem nem jött be semmi, nincs mit felmutatnom.

Más is döbbent már rá, hogy kifutott az időből?


2020. febr. 27. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Nehogy már 26 évesen azt gondold hogy nincs esély. Ismerek olyat aki 40 évesen kezdett új életet. Egy dolog kell: tanulj. Tanulj rengeteget, bővítsd a világperspektívád, gondolkodj, láss magadba, fogalmazd meg az érzelmeid, fejezd ki magad valahogy.

Ha rám hallgatsz a facebookról és egyéb social media oldalakról leállsz mert ey kirakat lélekgyilkos szemét a nagyobb része, ami (hazugságokkal) rombolja az emberek önbecsülését.


Ha ajánlhatok neked pár könyvet:

- Varázslatos reggel

- Akaraterő-ösztön

- Flow

- Seneca: erkölcsi levelek


Csak kezdésnek. Ha változni szeretnél írj naplót, legalább a fájlnak vagy füzetnek bizonyítanod kell hogy teszel valamit a jobb életért. Sportolj rendszeresen, meditálj, egyszerűen csak élj. Végtére is csak rajtad áll az egész.

Nem mindenki egyforma helyről startol, de legyűrheted azt is aki tőled szibtekkel feljebb kezdte az életet pl anyagiakban.

2020. febr. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Első vagyok: a social media hazigságos dolog alatt azt értem hogy ott többnyire csak a jót látod másokból, amin sokan még tolnak is egy nagyot felfelé. Ne olvadj bele ebbe a közehbe inkább, mert nagyon szomorú tud lenni egy elvesztegetett időszak, ha mondjuk a kérdésedben leírtakon való kesergéssel töltöd.

Ha a kezedbe veszed az irányítást, hónapok alatt is lehet irdatlan magy suemélyiségbeli fejlődést elérni, aminek hála megláthatsz olyanokat is, ami addig eszedbe sem jutott volna. Remek lehetőségek vannak, csal ki kell bányász i az ihletet hozzájuk. Ezért ajánlom hogy olvass rengeteget, mert nekem pl. megváltoztatta az életemet.

2020. febr. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* Elnézést az elírásaim miatt, telefonról vagyok.
2020. febr. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Mit izgulsz? Én 31 évesen költözök el otthonról, most tettem le a jogsit és vettem kocsit. Ahelyett hogy másokhoz hasonlítgatod magad inkább foglalkozz a saját fejlődéseddel.
2020. febr. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is így látom kb..

És nem abban, hogy kinek milyen kocsija, háza van stb. Hanem abban, hogy példásul itt gyakorin a válaszolók, de a volt gimis osztálytársaim is jó szakokat végeztek, olyan munkájuk van, amit szeretnek és félre tudnak tenni; majdnem mindenki párkapcsolatban van, amiben boldogok, lassan jön a gyerek és állítólag egészségesek is.


Én meg itt állok, többmillió forintom fogyott és az edddigi életemet végigtanultam (az utóbbi években ugye munka mellett). Persze a tanulás tízszer nehezebben megy, mint másoknak.

Se pénzem, se egészségem se semmim.


Én mindenképp kifutottam az időből, mert még pár évig tanulok munka mellett egy baromi nehéz szakon. Eddigi életemben is a legnagyobb szám egy kicsi kirándulás volt Szeged-Makó-Kecskemét környékén, meg 2 nap Bécsben tartózkodás. :D


Na ezek után nem tudom, mit tanácsoljak.

Hogy tanulj, mert a lélekölő, fejlődési lehetőséget nem tartogató, nem túl jól fizető munkából ki kell törni.

Ugyanakkor a tanulás eddig nekem se segített, csak vitte a pénzt és az életemet.


27N

2020. febr. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ne máshoz hasonlítsd önmagadat.
2020. febr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit szégyellned ezen, Mo.-on sokan így járnak. Még mindig kimehetsz te is külföldre. Én is külföldön élek jó ideje már. Beláttam, hogy otthon egy érettségivel nem fogok boldogulni. Mert nekem még örökölni való lakás sem volt (és most sincs) a láthatáron.
2020. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ismerek itt kamionsofőröket. A pálya előtted is nyitva áll. És te is kereshetsz nagy pénzt. Azért elárulom nem olyan nagy pénz az, na de egy magyar bolti eladóéhoz képest sokkal jobb.
2020. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom ennyi idősen min. 27 lehetsz már, Kérdező, ne tanulj. Ha otthon nem keresel eleget menj ki külföldre dolgozni. Ne tanulással fecséreld el az idődet, ahelyett, hogy megalapoznád anyagilag a jövődet. Tanulni, ha nagyon akarsz, ráérsz később is, 10 év múlva. Most a pénzcsinálásnak van itt az ideje.
2020. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pénzcsináláshoz nem hátrány a tudás, ahhoz pedig tanulás kell.
2022. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!