Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak magammal, hogy...

Mit csináljak magammal, hogy ne legyek ennyire nyugodt és felhőtlen olyan helyzetekben amelyekben más halálra stresszeli magát?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős gimnazista vagyok. Az első két évben komolyan vettem mindent annak ellenére, hogy akkor még céljaim se voltak, de igazából már akkor se zavartattam magam.

Egyszerűen az a probléma, hogy nem tudok kitörni a végtelen nyugodt életmódból. Míg a világ a feje tetejére áll én addig is úgy teszek mintha mi se történne annak ellenére, hogy mindenki körülöttem stresszel és tesz a javulás érdekében. Holnap például írunk történelemből de ahelyett, hogy tanultam volna csak annyi járt a fejemben, hogy csak nyugalom, semmi stressz, simán megírom legalább egy négyesre csak használnom kell a józan paraszti eszem. Míg más kiköpi a tüdejét, hogy mindenre felkészült legyen én addig úgy teszek mintha minden nap minden órán filmnézés lenne és erre kapnánk a jegyeket... Egyébként 4-es tanuló vagyok. Tűzoltósnak szeretnék továbbtanulni egyébként.


Nyáron dolgoztam is. Ott szintúgy ugyanez volt. Amikor egy kis akadályba ütköztünk az összes kolléga pánikba esett, mert elég szigorú főnökünk volt, de én úgy zabáltam körülöttük mintha már csak extra bónuszokért dolgoznánk és semmi tétje nem lenne az egésznek. Próbáltam őket nyugtatni, de mind azt kérdezte, hogy én mégis, hogy a francba vagyok képes ilyen nyugodt maradni.


Ez az egész egyébként az egész életemre kihat... Munkahelyen, sulin kívül az otthonomra is. Volt, hogy vendégeket vártunk volna karácsonyra de elment az áram és nem tudtunk főzni. Anyám már velem ordítozott nagy pánik közepette, én meg nevetve felálltam a fotelből és kicsaptam az asztalra a vajat, kenyeret meg a kolbászt aztán tessék.. megvan oldva....Ha épp előttem tör ki egy véres bunyó lazán elsétálok közötte.(igen, erre is volt példa :D) Mit tehetnék ez ellen? Az egész családom észrevette és ők tanácsolták, hogy nem ártana változtatni mert nehézségeim lesznek az élet során. Nem mintha annyira meghatna, de ha valaki esetleg tud valami jó tanácsot erre lehet megfogadnám :)

Köszönöm szépen előre is:))

18/F



2020. márc. 3. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát figy, ha ez nem valami érzelmi elnyomás, vagy a dolgok ejlentőségének elhesegetése, vagy valami egyéb nem tudatos de káros dolog akkor nem tudom hol a gond.


Igazából ezt elég sokat szeretnék megtanulni, ami neked valamiért megvan. Persze fontos hogy komolyan vegyük amit csinálunk, és ne legyne minden rohadt mindegy, szóval ebből as zempontból azért jó ha kicsit felülvizsgálod a dolgokat, de amúgy meg tűzoltóként ez a világ legjobb tulajdonsága lesz szerintem, ott bőven elsz pánikhelyzet, és a pánik megakadályoz a megfontolt cselekvésben, ha te ezt valahogy egyáltalán nem éeld át soha,a z picit azért fura, de nem gond, persze nyilván másokat irritálhat, hisz úgy tűnik beleszarsz abba, ami nekik fontos...és ez lássuk be érthető, hogy rájuk rosszul hat, rossz érzés, ha leszarják azt ami neked számít...de ettől még nem kell felvenned a pánikot, szerinteme z később ha már angyobban játszod az éelted, azért elő fog jönni neked is, a gimit vagy egy karácsonyi vacsit mmég tényleg nem sok alapja van extrém komolyan venni,d e sokan csak így tudnak tanulni, h amindenki leszarná elég kevesne érettségiznének le

2020. márc. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja én is ilyen vagyok,sosem tanultam semmire mégis majdnem mindenből 4-5 vagyok.
2020. márc. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Nosulj meg.
2020. márc. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nyugodt helyzetben így jobban tudsz gondolkodni, összpontosítani.

Sokan, nagyon sokan szeretnék tőled megtanulni, hogy ne stresszeljenek, rémüljenek meg, ne pánikoljanak dolgokon... Szerintem kifejezetten jó, hogy ilyen vagy.

Hogy alakult ki ez nálad, ilyen szempontból rálátsz az életedre?

2020. márc. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj legalább is szerintem,nekem pont ilyenre lenne szükségem,lassan de biztosan én is ilyen nyugodt leszek és nem is stresszelek, tegnap volt egy vizsgám nem tanulta és nem is foglalkoztam vele józan paraszti ésszel lett egy 4 írásbelim és 3 szóbelim ami egyébként majdnem 4-es lett volna csak kicsit be stresszeltem, velem még az a gond hogy ilyenkor vizsga közben be stresszelek de próbálok elleni tenni.

Ismerek ugyan olyan embert mint te vagy,eléggé stresszes a munkája de ő nagyon nyugodt ember kb 10 éve ebben a munkában dolgozik és semmi baja,másokat ez a munka tönkre tesz na de őt nem, szerinti a munkáját jól is keres és még a főnökség is nagyon csodálja ha így halad 1-2 éven belül biztosan vezető lesz, hidd el nekem jobb nyugalomban élni hiszem ez az eggyik kulcsa annak hogy minél tovább élj,sokan irigyek lehetne rád,azon próbálj meg csak változtatni hogy ha valami nagyon komoly probléma van valahol nagyon nagy a stresszt akkor ne nevesd ki.

21F

2020. márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most dicsekszel, vagy panaszkodsz?


Alapjában véve nem rossz ez a "le..arok mindent" állapot, amíg nem lesz ténylegesen valaki a céltáblád, akinek te fontos vagy, de ő úgy érzi, hogy félvállról sem veszed, mert még a legkisebb erőfeszítést sem teszed bele a dogokba.


Talán akkor fog ez változni, hogy teljes mértékben önmagadnak kell megteremteni mindent a megélhetéshez és egy vállrándítással már nem lehet fizetni a villanyszámláért. Próbáld megtalálni a középutat, mindig az a legjobb.

2020. márc. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó, hogy ilyen vagy. Én minden lószaron stresszelek, hidd el, ez sokkal rosszabb :D
2020. márc. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
A "nősülj meg" válasz hogy le vanpontozva, pedig van igazságtartalma. Én is tök nyugodt ember voltam, de aztán lett 2 gyerek, és már minden szarságon felkapom a vizet. Ennek ellenére nem bántuk meg a gyerekvállalást, hiszen rengeteg szeretetet kapunk tőlük, csak kezdem unni az állandó küzdést, hogy tízszer kell elmondani mindent, hogy történjen is valami.
2020. márc. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok. Én az egyetemi stressztől van, hogy már kiborulok, elegem van, sírok stb., de más komoly szituációkban nem, mintha nem lennének érzéseim vagy nem tudom :D Például az egyik családi eseményen a nagymamám rosszul lett, összeesett, többször beütötte a fejét, be kellett vinni a kórházba és mindenki teljesen ki volt készülve, sírt stb. Én segítettem apukámnak bevinni a kórházba, ráadni a ruhát stb., mert rajtunk kívül senki más nem tudta, meg voltak ijedve. Én mindig hazakísérem a barátaimat este, mert akkor már nem mernek egyedül mászkálni az utcán, mindig nekem kell útbaigazást vagy bármilyen segítséget kérni. Egyszer külföldön otthagyott a csoport egy helyszínen, ahol nem nagyon tudtam kiigazodni, nem beszéltem a helyi nyelvet stb. és mindenki pánikba volt esve, hogy biztos sokkot kaptam ott egyedül, pánikrohamom van, elvesztem, sose találnak meg stb., de megoldottam egyedül és odataláltam a többiekhez, nem lett semmi bajom. Engem ilyen hétköznapi dolgok sem frusztrálnak és nem esek pánikba, ha pl. nincsen kész az ebéd, nem mosogattam el rögtön stb., ezt igazából én nem is értem.
2020. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Laylah ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, érettségizni is halál nyugodtan mentem be, várakozni utálok, amiatt lettem feszült csak. Mikor bementem és kihúztam azt a tételt, amit a tanév során 3 számonkérésből háromszor kihúztam, elnevettem magam. Tanárok kérdezték, hogy húznék inkább másikat? Mondom eszemben sincs, tökéletes. Onnantól, hogy végre benne voltam a szituban, minden feszültségem elszállt.

Szóval, ha tudatában vagy az előtted álló probléma, feladat súlyának, tudod, hogy mit kell teljesítened, mi múlik rajta, és így is képes vagy hideg fejjel gondolkodni, akkor ez teljes mértékben pozitív dolog.

2020. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!