Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért izgulok ilyem helyzetekb...

Miért izgulok ilyem helyzetekben? Hogyan tudnam lekuzdeni a felelmem?

Figyelt kérdés
Bizonyos helyzeteben, amikor a tanar kikeri a diakok velemenyet valamiben, es ramkerul a sor elkezdek izgulni mikor felkell szolalni. Most hogy egyetemista lettem egyre többször fogok ilyen szituacioba kerulni, lampalazam van. Hogy tudnam lekuzdeni?
2018. szept. 11. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbálj különböző szituációkat először a családoddal, vagy a barátaiddal, és egyszer csak eljutsz egy jó szintre. A másik: ha tudnád, hány énekes lámpalázas koncertekkor, akkor el sem hinnéd.
2018. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert alapból azt feltételezed, hogy a többiek biztos kibeszélnek majd téged, meg hogy a te véleményed a többiekéhez képest rossz.


Ez viszont nem csak nálad van így, hanem a többi ember 95%-ánál kb.

Az emberek alapvetően mindig keresik és felnéznek a határozott (vezér tipusu) emberre, aki ki meri mondani határozottan a véleményét minden téren.


Ezekre én is az egyetemen jöttem rá. Mikor első hónapokban az órákon kérdezgetett a tanár a hallgatóktól az anyaggal kapcsolatban akkor én sem mertem megszólalni, mert mi van, ha rosszat mondok, vagy besülök. Viszont mindig volt minden szemináriumon egy hallgató aki határozottan és elsőként válaszolt. Na ezekből lettek vagy ezek voltak azok az emberek akik köré kiépültek a kis csoportok, velük mindenki könnyebben ismerkedett, a lányok jobban oda voltak értük, mint az átlag fiúkért, mindenki felnézett rájuk, mert sokkal sikeresebbnek tűntek, mint a többiek.


Mióta én ezt megtapasztaltam, azóta már nemhogy nem izgulok, de kifejezetten a lehetőségeket várom, hogy mikor szólalhatok már meg végre a "nagyközönség" előtt.


Persze ezt sem szabad túlzásba vinni, mert akkor meg már okoskodónak tűnik az ember.

2018. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!