Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alapvetően a szegényebb...

Alapvetően a szegényebb emberekben miért van irigység, ellenérzés a gazdagok felé?

Figyelt kérdés

Tehát az miért zavar sokakat ha valakinek bejött az élet, jól él, megvan mindene? Attól hogy nekem nincs, másnak se legyen?


Nem inkább tanulni kellene tőle, esetleg megkérdezni hogy csinálta?


Rengeteg embert ismerek aki átlag emberként kezdte majd tanult, dolgozott, kapcsolatokat épített es feltört. Ez a lehetőseg mindenki előtt ott van.



2020. márc. 3. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Mert magyarországon a gazdagok 95%-a protekció útján tesz szert a pénzére, amúgy hülye mint a fóld. Nézd meg hogy a csúcsszuper gazdag politikusaink közül hányan fektetnek be vagy kockáztatnak. Senki, mivel sík hülye az összes és csak korrupcióból, csalásból gazdagodik meg.


Nálunk a cégnél is az emberek bónuszaiból gazdagszik meg az igazgató és a HR-es, ilyen embereket miért kellene tisztelni?

2020. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Mert az irigység alapja pont az, hogy neked hiányod legyen valamiből, ami másnak (több) van.
2020. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

"Rengeteg embert ismerek aki átlag emberként kezdte majd tanult, dolgozott, kapcsolatokat épített es feltört. Ez a lehetőseg mindenki előtt ott van."


Nagyon sekélyesnek kell lenni ahhoz, hogy a világot ennyire leegyszerűsített demagóg módon szemléld.

2020. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

"Rengeteg embert ismerek aki átlag emberként kezdte majd tanult, dolgozott, kapcsolatokat épített es feltört. Ez a lehetőseg mindenki előtt ott van."



A Biblia is mindenki előtt ott van, aztán mégsem egy édenkert a föld...

2020. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez általában oda-vissza történik. Én gazdagabb vagyok az átlagnál, mégsem éreztem soha rosszindulatú irigységet szegényektől, igaz soha nem is igyekeztem érzékeltetni, hogy több pénzem van náluk, és státusz szimbólumokra sem költök.


Az, hogy ki mennyit dolgozott a pénzéért, relatív. Korábban, még Lölö oda kerülése előtt végigelemeztem a top 10 leggazdagabb magyart. Köztük 2 volt igazi self-made-man, akik saját maguk építették fel a vállalkozásukat. 6 olyan volt, aki a rendszerváltáskor mutyikkal kezdte, sokuk eleve valami állami vállalatnál kezdte és lapátolta ki onnan a kezdőtőkéjét, és azóta sem építéssel, hanem főleg politikai kapcsolataikon keresztül cégek megszerzésével, sokszor azok kifosztásával majd felszámolásával gazdagodtak meg. 2 pedig olyan, akik nem sorolhatóak be határozottan, mert ez is, az is akadt.


Emellett egyébként a top200-ban rengeteg van, akit tisztelek, mert tényleg letett valamit az asztalra, de simán fele azoknak is mutyista.


Szerintem ezek az arányok is sokat rontanak a gazdagok megítélésén. Az USA leggazdagabbjaival kapcsolatban még ha lehet is etikai aggályaink, alapvetően sajat vállalkozásuk felfuttatásával lettek azok, gondoljunk csak pl. Bill Gatesre, Jezz Bezosra.

2020. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem te csak szeretnéd, hogy ez így legyen :D senki nem irigykedik nyugi
2020. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Ha mindenki azokat a szakmákat tanulná ki, amik magas fizetéssel járnak, akkor nem lenne étel az asztalunkon, tiszta víz a poharunkban, nem lennének termékek a boltban, nem lenne aki ellát, ha beteg vagy, nem lenne aki tisztán tartja az élőhelyünket.


Nem tudom, hogy az ilyen talpnyalók, akik napi szinten jönnek a rendszer győztesei érdekeit védeni valami számomra felfoghatatlan indokból, miért nem értik meg ezt.


Azt mondod, hogy az emberek jelentős része, aki segít fenntartani a társadalmat, és akinek a munkája elengedhetetlen, megerdemli a nevetségesen rossz helyzetét és nem is panaszkodhat, csak azért mert nem pl mérnök informatikusnak tanult. Ne fárassz.

2020. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Mert van egy évszázados sztereotípia, hogy a gazdagoknak milyen tök jó életük lehet, akár igaz ez, akár nem, és e mentén (nem)gondolkodnak sokan a gazdagokról.
2020. márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

7:

Ha az általad említett munkákat kevesen vállalnák, akkor azok fizetnének jobban. Ezért nincs annak értelme, amit írsz.

2020. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden gazdag ember ellen van ellenérzése az embereknek, csak azok ellen, akik tényleg két fűszálat nem tettek keresztbe a pénzért, mégis azt hangoztatják, hogy ők milyen keményen megdolgoztak érte. Például azok, akiknek már a szülei is gazdagok voltak, általában saját vállalkozással, ahova a felnőtt gyereküket protekcióval felvették dolgozni. Aki életében egyetlen állásinterjún sem vett részt, de mégis élete legelső munkája már kapásból egy középvezetői pozíció apuci cégében, az ne papoljon már másoknak arról, hogy ő neki milyen nehéz élete volt és mennyit kellett dolgoznia a sikerért, miközben mindent a segge alá tettek nulla éves kora óta.
2020. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!