Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha baromi féltékeny...

Mit tegyek ha baromi féltékeny vagyok némelyik osztálytársamra?

Figyelt kérdés

A szüleik gazdagok és olyan jó életük van. Külföldi nyaralások, méregdrága telefon, menő ruhák....


Én csak a Balatonig jutok el egy évben egyszer, és egy kis s z a r telefonom van, a ruháim nagy része pedig nagyon gáz. Más pizsamának nem használná azt, amibe én mindennap járok.

Anyám életfelfogása szerint 3-4 napig kell használni egy ruhadarabot, amíg kimossuk (kivétel a bugyi és a zokni.)


Az osztálytársaim csak úgy, minden megkérdezés nélkül rendelhetnek maguknak méregdrága cuccokat, már csak a szüleiknek kell szólni, hogy fizessék ki.

Nekem pedig még azt is meg kell kérdezni, hogy megvehetek-e egy melltartót.


Nem vagyunk annyira szegények, nem éhezünk, de nem élünk olyan anyagi szinten, mint az osztálytársaim jónéhány része.


Ez engem nagyon zavar, főleg osztálykirándulásokon ütközik ki, hogy ők jobb anyagi szinten állnak, mint én.


Mit tegyek, ha nagyon zavar és emellett kevesebbnek érzem magam?



2020. febr. 22. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát dolgozz! 16 éves kortól simán lehet. Heti 8 órát lehet bírni a tanulás mellett. Abból meg tudod magadnak venni, amit nem kapsz meg. De igazán tudhatnád, hogy az ember értékét nem az anyagi helyzete határozza meg, hanem hogy hogy viselkedik másokkal a közösségben.
2020. febr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem féltékenység hanem irigység. De ne őket tedd magad elé célként, hanem a boldogságot. Hidd el, nem ugyanaz
2020. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Olyan fura ez, én olyan helyen voltam,a hol az én normális anyagi szintem meg pont többnek számított mint az átlag, és nekem meg konkrétan azt kellett szégyelni, mert különben én voltam a jól pénzelt kinyaltseggü kiskirálylány :D SOkat számít, milyen környezetbe kerülünk tiniként, de ne felejtsd el, hogy ez ilyen átmeneti környezet, elröppen és utána ez már eltűnik, hisz egy munkahelyen a kollégáiddalmár hasonlóak lesznek a körülményeitek, ne hagyd hogy ez mély nyomot hagyjon a tudatodban, hogy aztán majd a "megmutatom, hogy nekem is lett pénzem" dologt told évekig vagy egy életen át. Annyi ilyen látok sajnos, a saját gimis osztályában szegényebbnek számított, ezért most felnőttként csaka drága kell mindenből, akkoris ha már alig van rá pénz...ne hagyd hogy eltorzítsa a tudatodat a dolog:)


Én is csak a balatonig jutottam amúgy egész életemben:) AZtán 19 évesen összeszedtem 20 ezer forintot, és irány a tenger egy buszos úttal, hogy végre lássam. ANnyi a lényeg, hogy amint lehet, felismerd, hogy már nem kell a szüleidnek könyörögni érte. AMit megtehetsz most, az a diákmunka. AZ jó hogy beismerted hogy zavar, de ne frusztrálódj, esetleg ha van valaki akiben bízol, beszélhetsz vele erről, már olyanra gondolok, akivel jóban vagy, de jobbak a körülményei, izgalmas lehet látni, hogy őket ez nem is érdekli annyira mint téged...(ha igen, akkor könnyen lehet, hogy az a jó körülmény full kamu)

2020. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mit tudsz a céljaidért tennié és mit tudsz az ellen tenni, ami bánt?

Ha nem tudsz ellene tenni úgy, hogy másnak ne árts vele, akkor engedd el.

Sőt! Az irigységet át lehet ültetni gondolatban csodálattá, örömmé, hogy másnak milyen jó dolga van.


- Fú én is úgy mennék nyaralni az óceánhoz nyáron, de nem tehetem meg.

vs

- De izgalmas! Sosem voltam még az óceánnál. Mesélj még róla!

2020. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes h bizonyos embereket inspirál ez a helyzet, másokból irigységet vált ki. Te miért az utóbbi vagy?
2020. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a jogos dühöt váltsd szorgalomra és mutasd meg nekik, hogy te többet érsz el!!

Tanulj és dolgozz szorgalmasan és pipáld le őket!!!

2020. febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jól hangzik, hogy pipáld le őket. Ha Magyarországon elmész orvosnak, mérnöknek, menedzsernek vagy ügyvédnek - csakhogy a legjobban fizető munkákat említsem, akkor sem fogsz összeszedni egy életmű alatt annyit, mint amit más örökölhet, vagy kaphat az őseitől.


Én az utcáról dolgoztam fel magam 2 MSc diplomás mérnökké.

12 év munka után egy zugot tudtam venni 20 év hitelre. Azaz 30 év alatt jutok el oda, ahova az osztálytársam általános negyedikes szintjén volt. Ha ő egy árufeltöltőként dolgozik, akkor sem fogom soha utol érni az életben, ha csak az anyagi helyzetét nézem. És mivel neki nem kellett megélni a hideg telet az utcán aludva, valószínű az egészségi és mentális állapota is jobb szinten áll, mint az enyém.


Ha azt fog hajtani, hogy lepipáld őket, egy lehetetlen cél elé állítod magad, ami fel fog emészteni hosszútávon.


Saját magamat hasonlítom saját magamhoz, hogy múlt héthez képest mivel vagyok több, jobb, miben fejlődtem. Ha ezek az eredmények tetszenek nekem, akkor jó úton járok. Ha nem tetszik az eredmény, változtatnom kell valamin.


Van egy könyv, amit ajánlok a figyelmedbe:

12 szabály az élethez - Így kerüld el a káoszt!

[link]

2020. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát dolgozz! 16 éves kortól simán lehet. Heti 8 órát lehet bírni a tanulás mellett. Abból meg tudod magadnak venni, amit nem kapsz meg. 

- És mégis mit dolgozzak? Menjek a Tescoba árufeltöltőnek? Rohadt ciki lenne.


De igazán tudhatnád, hogy az ember értékét nem az anyagi helyzete határozza meg, hanem hogy hogy viselkedik másokkal a közösségben.

-Azért valamilyen szinten az anyagi helyzet is befolyásolja. Nem is kicsit.



Olyan fura ez, én olyan helyen voltam,a hol az én normális anyagi szintem meg pont többnek számított mint az átlag, és nekem meg konkrétan azt kellett szégyelni, mert különben én voltam a jól pénzelt kinyaltseggü kiskirálylány :D 

- Nálam is ez a helyzet, csak fordítva.


de ne felejtsd el, hogy ez ilyen átmeneti környezet, elröppen és utána ez már eltűnik, hisz egy munkahelyen a kollégáiddalmár hasonlóak lesznek a körülményeitek

- Nem olyan biztos az.



Mit tudsz a céljaidért tennié

- Semmit, mert a szüleim gátoltak a céljaim elérésében és egy olyan iskolába irattak, amit utálok.


és mit tudsz az ellen tenni, ami bánt?

- Semmit.


Sőt! Az irigységet át lehet ültetni gondolatban csodálattá, örömmé, hogy másnak milyen jó dolga van.

- Fú én is úgy mennék nyaralni az óceánhoz nyáron, de nem tehetem meg.

vs

- De izgalmas! Sosem voltam még az óceánnál. Mesélj még róla!

- Nem akarok másokat csodálni, hogy olyan életet élhetnek, amiről én még csak álmodni sem álmodhatok. Ha pedig mondom nekik, hogy meséljenek róla, akkor az még jobban elszomorítana.



Érdekes h bizonyos embereket inspirál ez a helyzet, másokból irigységet vált ki. Te miért az utóbbi vagy?

- Mert mondjuk nem mások jóléte inspirálna, hanem a sajátom. Engem nem motivál semmire, hogy iPhone XR telefonjuk van, korlátlan mobil nettel, vagy 60 ezres cipőjük van, vagy 35 ezerért vett magának egy pulóvert.



Ezt a jogos dühöt váltsd szorgalomra és mutasd meg nekik, hogy te többet érsz el!!

Tanulj és dolgozz szorgalmasan és pipáld le őket!!!

- Akkor sem tudnék eljutni arra a szintre, amire ők.



Jól hangzik, hogy pipáld le őket. Ha Magyarországon elmész orvosnak, mérnöknek, menedzsernek vagy ügyvédnek - csakhogy a legjobban fizető munkákat említsem, akkor sem fogsz összeszedni egy életmű alatt annyit, mint amit más örökölhet, vagy kaphat az őseitől.

- Pont ezt gondolom én is. A belemet kidolgozhatom egész életemben, akkor se élhetek jó életet.

2020. febr. 22. 19:39
 9/14 A kérdező kommentje:
Eddig Hál'Isten nem kaptam olyan kommenteket, hogy Afrikában éheznek meg hogy örüljek annak a kevésnek is, amim van, a pénz nem boldogít, stb.
2020. febr. 22. 19:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg éhezés van ott, de ez most nem releváns.

Viszont az összes kérdés amire azt irtad hogy "semmit" azt kellene kicsit megkapirgálni. Nem is olyan biztos az a semmi.

Én is utáltam a sulit ahova irattak, most már úgy tekintek rá, hogy legalabb megmutatták, hogy mi az amit nem akarok majd kipróbálni a munka világában :) szóval becsülettel vegigtoltam, de a végére tiszta gyűlölet volt sajnos.

Az meg hogy megmutatod majd hogy te többet érsz el... Ez hülyeség. Ne ez legyen a célod, ezt irtam én is masodikként, meg utánam a harmadik is. Nagyon elronthatja az életed ha ez központi szereplő lesz. A célod legyen távoli de elérhető, s minden energiád forditsd erre. Olyan célt válassz amit fél - egy éven belül el tudsz érni csoda nélkül is. Tehát ne saját ház, meg 3 bmw legyen most még :)

Na és hogy mit tudsz tenni... Erről is szívesen beszélgetnék veled, de tökre nem ismerlek, igy csak általános lózungokat tudnék mondani, azzal meg nem leszel előbbre.

2020. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!