Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember mit képes kihozni...

Egy ember mit képes kihozni magából? Meddig juthat?

Figyelt kérdés

Ha valaki a teljes energiafelhasználását a tanulásra, pénzre, kapcsolatokra, öbmegvalósításra fordítja, mi lehet belőle? Tudtok nekem mondani ilyen "szuperembereket"? Vagy ti azok vagytok? Ismertek ilyeneket?


Szerintetek mi az a kihívás, amit egy ember ha teljesít, tényleg büszke lehet magára?


Nyilván nem kollektív vélemény kell, hanem acsarkodás nélkül mindenki saját meglátása. Minden kötődő válaszért zöld!



2020. márc. 7. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek véges a kapacitása, egyik képességét csak a másik hátrányára képes magasabb szintekre fejleszteni, illetve hagyja elveszni azt amivel egyáltalán nem foglalkozik. Ettől még ha valamit sikeresen teljesít büszke lehet magára. Én kihívásnak azt tekintem, hogy valaki úgy élje le az életét, hogy azzal többet adjon a világnak mint amennyit elvett belőle, de legalábbis nullára próbálja meg kihozni a végét.
2020. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld!

Nem off csak enyhe poén, ami talán másnak is tetszhet: erről az "adjon annyit amennyit fogyaszt" a szovjet sztori jutott eszembe, csak a te meglátásodban valami Globálkommunista meglátásban nem társadalmi, hanem teljes életviszonylatban. Tudom hogy köze sincs hozzá, csak jót mosolyogtam a saját hülyeségemen :D


Köszönöm a válaszod!

2020. márc. 7. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi működés nem vezethető le egyszerű matekkal. Semmilyen folyamata, sem biológiai, sem pszichológiai. Nen úgy működik, mint egy gép. Ki fog égni egy ilyen helyzetben. Ahogy rgy sportoló ia kiég pihenőnapok nélkül. Fontos az egyensúly, különben összeomlik a rendszer. Tapasztalat.


Persze sosem baj, ha valaki keményen dolgozik, de vegye észre, hogy hol a határ, különben nem tudja fenntartani, amit felépített.

2020. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 7. 17:09
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
többet, mint amit most el tudsz képzelni magadról.
2020. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az egyszer biztos :D

Vannak magy gondolataim de szerintem a közelében sincs annak hogy mi lehetek ha folytatom amit teszek.

2020. márc. 7. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
De nem vagy festő ugye?
2020. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
?? :D A közelében sem vagyok. Miért?
2020. márc. 7. 20:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Én majdnem mindenben kis önfejlesztő vagyok és szinte teljesen hiányzik belőlem a lustaság. Előrelátó vagyok (olykor túlságosan) és nem halogatok (olykor azt se, amit pedig praktikus volna).


Aránylag sokat fejlődtem az enyhe autizmusom kapcsán, igyekszem egészségesebb életmódot folytatni, úgy, hogy nem szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket és egyik sport se nagy kedvencem.

Rettentő sokat tanulok, túl sokat is. Sajnos rossz döntések miatt a sokadik iskolámat végzem...



Az a véleményem, hogy sokat lehet fejlődni és sokkal többet vagyunk képesek elérni, mint elsőre gondolnánk magunkról.

Viszont kőkeményen túlzásba lehet vinni, annyira, hogy az ember a halálos ágyán megbánja, hogy csak tepert, de elfelejtett élni közben.

2020. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szép szöveg, köszönöm szépen! Zöldáradat átadva! Igazakat mondasz.
2020. márc. 7. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!