Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos magukat feministának valló nők meg vannak róla győződve szentül, hogy nőként az élet egy kész tragédia, sorscsapás? Komolyan olyan szinten, mintha négy végtag bénult lenne.

Figyelt kérdés
Nem identitásproblémájuk van, egyszerűen csak bármi éri őket (vélt vagy valós sérelem), azt 100%-ban a női mivoltukra vezetik vissza, állandó áldozatpózban szenvednek. Hogy lehet így élni? Nem lehet leállítani az ilyet, mert ha szólsz neki akkor még te vagy az idióta, meg a tudatlan, a szolgalelkű, stb., valamint tényleg annyira beleélik magukat ebbe az egészbe, hogy egy idő után a dumájuknak "hála" rosszul kezdi az ember érezni magát a bőrében. Én azt hittem, feministának lenni azt jelenti, hogy hiszem, hogy ugyanazok a jogok és kötelezettségek vonatkoznak mindenkire nemtől függetlenül, erre egyre több ismerősnél látok ilyen önmagából kifordult viselkedést... Ezek az ismerőseim jóformán mind tanult, rendezett körülmények között élő, biztos egzisztenciával rendelkező emberek, sokuk kifejezetten tehetős családból, tehát még csak nem is olyanok, akik ténylegesen hátrányt szenvednének a női mivoltuk miatt.

2020. márc. 7. 22:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Jobb ha nem nézem meg mit lehet találni a gumiszobán. Én alapvetően elítélem az össznépi gyűlölködést, és nem értem hogy engedhetik, hogy férfiakat szidjanak csak úgy általánosságban, hogy "a férfiak". Ilyet szerintem nem lehet, soha nem is fogom megérteni. Többszáz éve lefektettük azokat az alapokat, amik szerint nem egy rakás emberkupac vagyunk hanem minden egyes ember önálló személy. Mégis megengedett a tulajdonságok szerinti megosztás, felosztás, csoportokba terelés, mindezek együttes megítélése szubjektív indokok alapján, és ezt mindenki úgy alkalmazza ahogy számára kényelmes, mindegy mi a valóságos helyzet. Pártok, nemek, életkorok, fajok, hitvallás, osztályréteg, orientáció és értékrend szerint folyamatos megkülönböztetéssel élhet bárki bárkivel szemben. Hogy történhet ez meg egyáltalán?
2020. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez a nőkre jellemző? Csak mert hetente van olyan kérdés, hogy miért érinti ilyen jaj de hátrányosan a férfiakat a "kettős mérce" meg az "egyenlőtlenség".
2020. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem csak a nőkre jellemző, viszont több olyan nőt láttam, akinek konkrétan csak ez az egy téma határozza meg az életét, mint amennyi férfit. Olyan szinten élik meg tragédiának a női mivoltukat, mintha ténylegesen négy végtag bénultsággal kellene élniük, és ami a legbosszantóbb, hogy bőszen győzködik még azt is, aki köszöni szépen, de jól érzi magát nőként.


Utolsó előtti valóban, szomorú, hogy ez sokak számára nem evidens, hanem csoportokba verődve gyűlölködnek más emberek ellen. Hiába, a legtöbb ember egyszerűen megmaradt primitívnek, kortól, nemtől és bőrszíntől függetlenül. Aki nem tud disztingválni, és nem az egyes embereket nézi, hanem csoportok alapján általánosít, az egyszerűen egy primitív.

2020. márc. 9. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!