Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felül lehet emelkedni valahogy...

Felül lehet emelkedni valahogy az irigységen és a keserűségen, mielőtt teljesen felemészt?

Figyelt kérdés

Tudom, nem leszek népszerű, és valószínűleg sok bántást is fogok kapni. De már nem bírom magamban tartani, ki kell írnom magamból ezt a "fájdalmat".


A helyzet az, hogy van a szűk családban egy pár - sajnos nagyon közeli rokonok - akik láttán mindig elfog az irigység. Rettenetesen érzem magam tőle, és sokáig magamnak se mertem bevallani, hogy mennyire bánt az, hogy nekik mindenük megvan, míg nekem a párommal annak töredékéért is küzdenünk kell.


A páros férfi tagjára sokkal kevésbé haragszok, mert ő tényleg odateszi magát a munkájában, azért dől a pénz. De nem elhanyagolható a tény, hogy ő zseninek született. Viszont ha a nőre gondolok, még a kezem is remeg az idegességtől :/

Ő sem zseninek, sem szépnek nem született, mégis megfogta a "nagy sanszot". Beleszületett a jólétbe, mindene megvolt, amiről én gyerekként csak álmodtam. Különórák, érdekes szakkörök, zeneóra, nyelvtanár... az én szüleimnek semmire nem volt pénze, neki viszont minden lehetősége adott volt hozzá, hogy már kisiskolásként sikeres életet alapozzon meg magának.

Ő Budapest egyik legjobb környékén lakott, én az ország egyik legelmaradottabb térségéből származom. Ő értelmiségi, "elit" családban nevelkedett, az én családomról ne is beszéljünk.

Ő utazgatott külföldi országokban, anyanyelvi környezetben tanult meg négy másik nyelvet. Az ország egyik legjobb középiskolájába járt, bekerült egy jó egyetemre, kihasznált minden lehetőséget amit elé sodort az élet.

Végül rátalált a szerelem. Egy normális, kedves és hát... milliomos férfi személyében.


Tudom, ez már a múlt, és felesleges ezen vinnyogni, de sajnos nem tudom kontrollálni a gondolataimat. Főleg, hogy az illető minden találkozásunk alkalmával az orrom alá dörgöli ezt.


Őszre van kitűzve az esküvőnk a párommal, nagyon szűk körben, egy kis vacsorával akarjuk ünnepelni. Sajnos ők is a szűk család része.

Már volt fix időpontunk, mikor bejelentették, hogy 1,5 hónappal a mi esküvőnk előtt tartanak templomi esküvőt + lagzit. Innentől a szüleimet leszámítva már senkit sem érdekel a mi egybekelésünk, csak az övék. 20 főt terveztünk hívni, ennek a fele már le is mondta miattuk. Hogy nagyon sajnálják, de nem tudnak annyi szabadságot kivenni, meg nem tudnak a családi kasszából két nászajándékot adni. Mi egyébként senkitől nem is vártuk el, azért hívtuk őket, mert szerettük volna megosztani velük a boldogságunkat. Az egyik közeli barátnőm elmondta, hogy ennek az az oka, hogy az ő 250 vendéges luxus-esküvőjük mellett unalmas és lapos eseménynek tartják a miénket.

Tisztában vagyok azzal is, hogy mennyire szánalmas kiakadni ezen, mikor rengeteg ember van, aki nem olyan szerencsés mint én, hiszen sok ember akár élete végéig sem találja meg az "igaz szerelmét"... de nem tehetek róla, csalódott és boldogtalan vagyok, hogy nekünk nem telik tizedannyi dologra sem, mint nekik.


Nem tudom, mit csináljak, hogy küzdjem le ezt a sok rettenetes érzést ami már megfojt.


A legnagyobb szenvedést az okozza nekem velük kapcsolatban, hogy én meddő vagyok, és azt látom, hogy nekik van két gyönyörű, egészséges gyerekük... Már kerülöm az összes családi összejövetelt, ahol ők is ott vannak, mert ezek a tények, na meg a feleség lekezelő, kétértelmű megjegyzései csak forgatják bennem a kést.


Jelenleg mindenkinek megvan a véleménye rólam, mert a vak is látja, hogy kerülöm őket. De nem mondhatom el senkinek az okát.


Ha valaki végigolvasta ezt, annak nagyon köszönöm. Ha bárki tud tanácsot adni, kérem ne fogja vissza magát. Már gondolkoztam szakember segítségén is, de munka mellett szinte semmi sem fér bele az életembe.



2020. márc. 8. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az irigység emberi dolog. Nem tudom mit lehetne vele kezdeni, talán csak nagyon nagyfokú önismeret és bölcsesség segítségével lehet túlhaladni rajta.

Én például most rád vagyok nagyon irigy, hogy megtaláltad a szerelmet, és hamarosan összeházasodtok (sok boldogságot amúgy!). Most igazából ezzel az érzéssel én se nagyon tudok mit kezdeni.

Te megtaláltad a szerelmet, én nem. Az a pár gazdag és van gyerekük, ti szegényebbek vagytok és nektek nincs.

Igazságos ez?

Nem hiszem, de az élet már csak ilyen!

2020. márc. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem irigykednék egy olyan emberre, aki rosszindulatból mások orra alá dörgöli azt, amiért nem is ő dolgozott meg. Lehet, hogy neki sokkal jobb dolga van, mint neked, de te legalább nem vagy a semmire fel beképzelt. Egyébként van egy olyan érzésem, hogy nem fog olyan sokáig tartani ez az idill, maximum csak akkor, ha a férje egy nagy idióta. Ha nem ér fel hozzá semmilyen szempontból, akkor mégis mit eszik rajta? Csak a házasság után jön a java, hidd el nekem. Akkor mutatkozik meg igazán a másik jelleme. :)
2020. márc. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Legalább van párod... ne legyél irigy...
2020. márc. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz magadon, az önismereteden, képezd magad. Bézs meg, hogy a sikeres emberek hogy csinálták, csináld utánuk. Azt az energiát, amit a negatívan érzelmekbe fektetsz, ebbe is fektethetnéd.
2020. márc. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Azt a!

Figyelj, én hasonló helyzetben vagyok.

Ha gondolod, írj privátot, mert az ismerőseimet már nem akarom e sztorival fárasztani. Veled viszont hasonló helyzetben vagyunk, és hátha tudunk egymásnak hasznos tanácsokkal szolgálni.


Az a lényeg, megtanultam én is, hogy ne érezd magad értéktelennek, amiért egy elkényeztetett p**sa miatt a háttérbe szorulsz. Igen is, értékes vagy, és az esetedben az irigység is érthető. Ne hagyd azonban, hogy felemésszen.

2020. márc. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

"Az a lényeg, megtanultam én is, hogy ne érezd magad értéktelennek, amiért egy elkényeztetett p**sa miatt a háttérbe szorulsz"


Szóval egy negatív érzést váltson fel másik negatív érzéssel? Ez által nem fog senki fejlődni. Nem értem miért kell valakiről ennyire undorítóan beszélni, csak azért, mert jó helyre született.

2020. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
#6. Abban mi a negatív, hogy nem érzi többé magát értéktelennek?
2020. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és nem az a fő probléma vele szerintem itt sem, hogy jó helyre született. Inkább az, hogy fellengzős, és a kérdező orra alá dörgöli.


Akárhogy is nézem, ez nem szép, de valahogy ezt mindig-mindig elfelejtik az embereket.

Szóval lehet, hogy most használtam egy csúnya jelzőt, de legalább olyan szinten tekintettel vagyok más emberekre, hogy ha mondjuk nem veszik fel őket az egyetemre, nem kezdek el azz dicsekedni, hogy ó, én meg idén diplomázom. Hanem csendben végighallgatom, hagyom megnyugodni, leülepedni, és akkor megemlíteni, amikor már nem esik olyan rosszul.

2020. márc. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!