Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történt velem?

Mi történt velem?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban rengeteget bántottak és sokszor kiközösítettek. Ezt mindig éreztem felnőttkoromban is és mára az lett a következménye hogy teljesen átalakultam. Én is ugyanezt csinálom másokkal. Sokszor kegyetlenül megalázok más embereket. És az is elég ha csak nem szimpatikus. Vannak barátaim. Őket szeretem. Amikor valaki odajön hozzánk mert próbálna beépülni akkor elzavarom és kiközösítem durva szavakkal elutasítom. Kutyának tartok szinte mindenkit. És semmibe veszem. Nagyon vissza sem köszönök. Ezeket a viselkedési formákat az is kiváltotta hogy rengeteg emberrel soha nem beszéltem és nem is bántottam őket de mégis mérhetetlen undorral és utálattal voltak felém. És néha szavakban is kifejezték. Én nem.értettem miért kapom mindezt holott nem szolgáltam rá.

És ezek után váltam én is ilyenné sok emberrel. Én is bántom őket. Nem vagyok rest csúnyán és lekezelően, lenézően viselkedni. Úgy gondolom ha én ezt kaptam akkor az emberek viseljék el ezt a válaszreakciót.

Mi történt velem,hogy 31 évesen kezdődik a katarzis?


2020. márc. 10. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ronda egy alak lettél. Másnál is tapasztaltam, hogy ha kiskorában meghunyászkodó, alázatos kis sunyi volt, felnőttnek egy rhadék lett belőle. Gratulálok.
2020. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi történt veled? Találtál önigazolást arra, hogy gyökér vagy. Ügyes vagy.
2020. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyengeségre vall amit művelsz. Bántott gyerekből "bántalmazó" felnőtt. Megtapsolnálak élőben :D

Így védekezel, ilyen kicsinyes bosszúkkal, de ezek még annak sem nagyon nevezhetőek. Lenézel mást mert jeked rossz volt. Azta... :D Ajánlom hogy állj tükör elé és nőlj fel, talán ideje lenne gondolkozni.

2020. márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen, hálisten megváltoztam. Az ilyen embereken a legkönnyebb átlátni, rajtam is átláttak, nekem segített. Meglátjuk veled mi lesz.
2020. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Életednek azt az időszakát valószínűleg nem zártad le, sérelmeket nem dolgoztad fel, nem kezelted a helyén. Dolgoznak a sérelmek, amelyek gondolom dühöt generálnak benned és mint írod, vissza is adod másoknak, hogy egyesek miképpen bántak veled.

Ezzel az a gond, hogy akiket bántasz, ők nem tehetnek sérelmeidről. Gondolom: verbálisan gyengébbnek érzed őket magadnál és akkor megteszed ugyanazt, amit veled gyerekként tettek mások, a gyengébbet verbálisan elnyomod, eltaposod. Elég jó úton vagy hogy tudj változtatni ezen, mert elég jól, önreflektíven vázolod a dolgot.

2020. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Engem egyszer egy ilyen nyomorult ember, mint te, nagyon megkinzott. Én csak szeretetet, türelmet, jóindulatot tápláltam felé, ő meg csak kigúnyolt, megalázott, kiröhögött. Szemembe is - és ahogy egyszer megtudtam, a hátam mögött is. Szivemből meggyűlöltem őt, és egy romlott, gonosz, bukott lélekként tartom nyilván - már amikor véletlenül eszembe jut, mert azt is igyekszem elfelejteni, hogy közöm volt hozzá.


És ezt nem azért irom le, hogy ezáltal téged alázzalak, hanem azért, hogy olvass a sorok között: a személyemben a "sorstársad" is egy olyan embert bántott és lökött el, aki őszinte jó szándékkal fordult hozzá. De ő észre sem vette, vagy ha mégis, gyengeségnek tartotta. Holott, ha még képes lett volna bármilyen normális emberi érzésre, szeretett és szeretni tudó emberré válhatott volna tőle.

2020. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pszichológus, pszichoterápia segíthet.
2020. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy mindnyájan engem ítéltek el és azokról egy szót sem szóltok akik ezt tették velem... Ők biztos jó emberek ezek szerint
2020. márc. 10. 17:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt ne magad védd szerintem. Elmondom újra: engem is bántottak, olyan lettem mint te, mégis rendbejöttem! Érted már így? Mit akarsz velük csinálni? Egyesével elkapod őket? Ha őket szidjuk csak akkor azzal téged pátyolgatunk acélszobor. Talán így érted. Ne áltasd már magad. Tanács kellett? Kaptál párat. Ha nem tetszik süllyedj tovább.


Jó szándékkal mondtam mindent.

2020. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Velem is ezt tették gyerekkoromban, de ha mindig arra hovatkozol, hogy "hát én biza azért vagyok ilyen, mert több mint 25 éve olyan időszak volt, hogy.." "meg oviban is mindig bántottak, megaláztak" ez az élet hova fog vezetni?

Mindenki csak arra próbálja felhívni a figyelmet, hogy ez az élet így el is szigetelhet másoktól. Jó emberektől. Egész életedet úgy akarod leélni, hogy azokat szidod, akik gyerekként bántottak? Lehet már rég elfelejtettek. Én nem bántok másokat, hanem elég nagy szenvedést okoztak nekem az ezzel kapcsolatos gondolatok és több mint 20 évig nem tudtam továbblépni.

2020. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!