Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti könnyen meg tudtok bocsátan...

Ti könnyen meg tudtok bocsátani önmagatoknak?

Figyelt kérdés
Sajnos nehez megy, hogy megbocsássam magamnak a hibáimat. Sokszor csak későn látom be, hogy valamit nagyon elrontottam, az adott helyzetben rossz döntéseket hoztam. Ilyenkor hónapokig, sőt évekig képes vagyok emészteni magam és nem tudom, hogyan kellene megbocsátanom magamnak és elengednem dolgokat. Másoknak sokkal könnyebben meg tudok bocsátani, bármit is tesz ellenem, persze nem felejtek könnyen, de a haragom hamar elszáll, viszont a saját hibáimmal nem tudok kibékülni. Hogyan tudnék ezen változtatni? Lehet egyáltalan vagy el kell fogadnom, hogy ilyen mazoista személyiségem van, hogy állandóan magamat ostorozom?
2020. márc. 13. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A hiba önmagadban való keresése megóv a sötétségtől, de ez nem jelenti azt, hogy magadat bűnösnek kéne gondolnod. Az nem jó irány.
2020. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

amiket elkövettél hibákat helyrehozni nem tudod.

de nem ez a lényeg.

Szerintem az lenne a megoldás hogy nyitsz egy füzetet, wordot és leirod a hibádat hogy mi történt:

Mit éreztél akkor, milyen gondolkodás módod volt, miben kéne változtatni=hogy később ne forduljon elő többet.

Az önmarcangolásnak nincs értelme, tényleg semmi, ha erősebben ostoroz akkor szorongáshoz vezet.


Úgy kell elfogadnod hogy tanultál belőle!

2020. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha én hibázok akkor sosem fogom azt megbocsátani magamnak. Még akkor sem ha azt a helyzetet kiprovokálták. Nincs mentség,hogy "Na most ezt kiprovokálták,ezért nem vagyok hibás." Mindenki a legjobb tudása szerint járt el. Az már más kérdés hogy a másik mennyire bocsátja meg, vagy nem.
2020. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvem, h nincs semmi elrontva, csak még nem tudni, mire jó. Ebben a fogalmi keretben a hiba, bűn, tévedés stb szavaknak nincs olyan erős és egyértelmű értelme, kedves Kérdező, mint a te szótáradban.


Amúgy egy hiba az tényleg létezik, valós: elkövetni valamit és nem tanulni belőle. Na, az ciki.

2020. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy mit tekintünk hibának
2020. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!