Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg lehet bocsátani egy...

Meg lehet bocsátani egy gyilkosságot, vagy nemi erőszakot?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 10. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő megbocsátaná nekem, hogy megnyomorítom őt és a seggét sem lesz képes kitörölni segítség nélkül, akkor persze. Én is megbocsátanék neki azért, amit másokkal tett:)
2016. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyilkosságot 1-2 ritka esetben igen (pl önvédelem, mások védelme). Nemi erőszakot soha.
2016. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell keverni a dolgokat. A megbocsájtás lelki folyamat, de az elkövetett bűn (jogi és erkölcsi értelemben is) akkor is bűn marad, ha megbocsájtjuk. A gyilkosság meg emberölés pedig jogilag két külön kategória, hétköznapi értelemben önvédelem esetén inkább emberölésről beszélünk, ha haszonszerzésből történt (szándékosan) akkor gyilkosságról. Az előbbit emberileg és jogilag is megbocsájthatónak tartjuk, utóbbit nem.
2016. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-essel egyetértek. Gyilkosságnál azért figyelembe kell venni a körülményeket. Önvédelemnél pl. nincs is mit megbocsátani, teljesen normális, hogy a saját életét védi valaki.


De ha arról van szó, hogy valaki mondjuk pénzért megöl egy másik embert, az nem megbocsátható. És a nemi erőszak sem, még 55 év után sem.

2016. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se tudnám. (Az önvédelmet nem tekintem gyilkosságnak.)
2016. ápr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Titusztitusz ***** válasza:
Nem...Soha...
2016. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 vagyok. És mi a helyzet azzal, ha valakit évekig lelki terrorban tartanak és végül elszakad a cérna? Én ilyenekre is gondoltam. Szerintem ezt meg lehet bocsátani, persze nem követendő azért
2016. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
én megbocsátanám, ha megerőszakolna egy lány
2016. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Gyilkosságot néhány esetben igen (szerettek védelme, önvédelem ilyesmi) nemi erőszakot nem.
2016. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!