Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A járvány miatt miért pont...

A járvány miatt miért pont lisztet, meg cukrot vesznek az emberek?

Figyelt kérdés

Még nem láttam olyan embert aki kenyeret sütött volna valaha. Én is csak a nagyszüleimnél láttam lisztet amikor még éltek.


Nem egyszerűbb rizst venni, vagy zabpelyhet, vagy bármit, amit meg is lehet enni önmagában? Mi van ha nem lesz áram? Vagy gáz. És a cukorral mit csinálnak?



2020. márc. 13. 14:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

"Még nem láttam olyan embert aki kenyeret sütött volna valaha."

Pedig rengetegen sütnek kenyeret, párom is azt csinál, boltit nem is eszünk. Akik nem akarnak bolti vackot enni, amiben liszt is van éppenhogy, akkor az csinál magának, és nem bonyolult dolog.


Liszt szükséges pl. rántott húsnál a papírhoz, főzelékek, levesek berántásához, vagy habarásához, süteményekhez.

Látom, nem vagy jártas a konyhában.


Sokan cukorral isszák a kávéjukat, teájukat, főzelékbe, süteményekbe is tesznek cukrot.


Sőt, a cukor évekig is eláll.

2020. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
67%
jav.: panírhoz..
2020. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%

Liszt olcsó. Ha elfogy otthon a kenyér, lehet kalácsot, kenyérféléket kisütni.

Sokan cukorral édesítenek.

Pl egyik ismerősöm 2naponta vesz 1kgot. Mindenbe rak, meg a krumplistesztara, almára is.

2020. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Mi mindig sütjük,10-20kg veszünk havonta,több félét.Cukrot szintén 10kg-ot veszünk,addig használjuk amíg elfogy,vagy ha olcsó,akkor sokat veszünk nyárra a befőzésekhez.Tésztat is szoktam csinálni,tojás van hozzá.Zabpelyhet csak én eszek.
2020. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
40%
Mindent vesznek nem csak lisztet meg cukrot.
2020. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nálam is természetes volt idáig is a 10kg liszt 10kg cukor havonta. Mi mondjuk 3an vagyunk rá. A fagyasztóban is mindig van hús, zöldség fagyasztva. Mindig hó elején bevásaroltam a húsból ez most sincs másképp. Olajból vettem most kicsit többet, de az is hamar fogy :)
2020. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Majdnem kipróbáltam én is a lisztet, de megnyitottam a 444-et, úgyhogy inkább itthon maradok. De legalább akkor nem kell kezet mosnom. Érzékeny a bőröm, nem használhatok erős szereket kézmosáshoz. Eddig kesztyűbe jártam, talán nem kaptam el a vírust. Utálom a lázat.
2020. márc. 14. 09:04
 18/24 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a vajas rizst kolbásszal,de a vajas kenyeret igen. És meg is sütöm. Szóval liszt nem felesleges. Cukor...nos élesztőt felfuttatni cukor nélkül nem lehet,kell a cukor. Sütibe is,kávéba is,teába is,vadabb izű zöld főzelékekbe is pl. Liszt visszaköszön ismét a habarás és rántás fronton.

Ha van liszted,kruplid,zsírod akkor már van zsíros nudlid,krumplilevesed házi tésztával/csipetkével,van paprikáskrumplid nokedlivel és csomó más ízletes kajád (zabpehelyből elég véges az elkészíthető és főleg ízletes ételek száma)

Áram és gáz ellátás kicsit hihetetlen lenne számomra elvégre nem zombi apokalipszisre számítunk.

2020. márc. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
De amúgy a liszt, zsír, meg krumpli pont olyan ételek, amikre rengeteg ember érzékeny, vagy más okokból nem szabadna ennie. A cukoról nem is beszélve. Van akinek semmi problémája ezekkel, de sztem ők vannak kisebbségben.
2020. márc. 16. 08:13
 20/24 anonim ***** válasza:
Gondolom akik érzékenyek rá,nem ezeket veszik. ☺
2020. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!