Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék lazább,...

Hogyan lehetnék lazább, gátlástalanabb? Mit gondoltok? Többi lent.

Figyelt kérdés

Alapvető természetemből fakadóan tényleg jó vagyok, illedelmes, segítőkész stb. Persze az egészséges határokig.


De azt érzem mintha tudat alatt számítana mások véleménye. Jó benyomást tegyek stb. Korábban a munkám is megkívánta (felszolgáló) és belém ivódott. Már nem ezt csinálom, de nagyon rajtam maradt.


Kisváros

Pl. Bemegyek a boltba és rávigyorgok egy régi ismerősre, feltételezvén azt, hogy még ismer rá is köszönök. De ő már nem. Talán elfelejtett. Vagy figyelmetlen csak. Túl ilyen szemlélődő vagyok akár boltokban, kávézókban és kicsit ez már frusztrál.


Tipikusan ez a "jaj ki mit gondol és mi lesz a véleménye".

Akár közösségi médiára sem teszek fel képet ez miatt. Mert mit gondol majd, és megítél. Holott racionális ésszel életemben nem fogok már vele találkozni és az sem történne meg tuti, hogy bármi negatívat is odaír.


Szupermarketekben is előre engedek, felveszem a néninek ha leesik valami és ez így zsigeri ösztönös.


Egyébként a mi városunkban elég sok az ilyen bámulós paraszt is. Aki csak így néz és bámul. Bee mint a birka. Feltételezem nem rosszindulatból, csak ilyen limitáltak.

Nem tudom ezt a részt még pl hogyan kezelni. Le nem szeretem sütni a szemem akár ilyen ősi dominanciai rivalizálás miatt, de szemezni sem sokáig mert félek hogy beszólna.

Pedig legbelül olyan szívesen kiadnám magamból, hogy: "Mi a k anyádat nézel"


Köszi a tippeket.

24f


2020. márc. 15. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen... most tartasz abban a fázisban, amikor megpróbálsz leszámolni azzal a kamaszkori beidegződéssel, hogy mások véleménye alapján ítéled meg önmagadat.


Ez teljesen normális, hiszen az ember így működik a korai életszakaszában. Így tanulunk, így fejlődünk, így utánzunk.


Csak ez a fajta hozzáállás egy idő után már káros: akadályozza a saját személyiségünk előretörését és kifejeződését. Egyfajta cenzúrát gyakorolunk akkor, amikor már nem kell ezt tennünk.


Túl kell esned azon, hogy van, akiknek nem fog tetszeni, amit csinálsz, ahogy viselkedsz, vagy ahogy kinézel. És nem kell velük törődnöd. Biztos neked is van olyan ember, akit ki nem állhatsz. Attól ő még éli az életét, nem? :)


A bámulós embereket figyelmen kívül szoktam hagyni. Az ő dolga, amiért bámul, nem az enyém.

2020. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az írásodból süt a megfelelési kényszer. Ennek az ellenszere, h le kell szarni mások véleményét, úgysem lehet mindenkinek megfelelni. A jó hír, hogy idővel ez magától is alakulni fog benned. Huszonévesen még rosszabb voltam, mint te, de szerencsére már kinőttem. 45/F
2020. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs itt túl nagy baj szerintem.

Annyi, hogy tényleg le kell sz.rni mások véleményét és egy kis önbizalmat kell magadba szívnod.

2020. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem magyon szimpatikus vagy, bár ilyenek lennének az emberek, mint Te... :)
2020. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont az ilyen fiukat szeretem.

N

2020. márc. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
I
2020. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!