Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem veszik...

Az emberek miért nem veszik komolyan a vírust? Miért nem érzik probléma a súlyát?

Figyelt kérdés

Meglepődve tapasztalom hogy sokan úgy élik tovább az életüket mintha semmi nem történt volna.


Dolgozni mennek, tömegközlekednek, össze vissza mászkálnak.


Kijárási tilalmat kellene elrendelni az egész országban.


2020. márc. 15. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

En ugyan kulfoldon elek de itt sem maradhatok otthon egesz nap.

Jarok dolgozni, megyek vasarolni, stb.

Tomegkozlekedes nincs, ezert autoval jarok.

Mibol fizeted a szamlakat, lakashitelt, alberletet, kajat ha nem dolgozol?

2020. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki azt hiszi, hogy vele nem történhet meg. Huszonpár betegről beszélünk, tehát a többség nem ismer testközelből olyat, aki fertőzött. Nem tudja felmérni, hogy ez milyen és mivel "csak" tüdőgyulladás (azért írom így, mert nem látványos), ezért a legtöbb ember elbagatellizálja, mert ugyanmá', influenza.


A lisztvásárlást és társait én is hülyeségnek tartom, főleg mert szerencsétlen idióták pont olyan dolgokat vesznek, amin ha élni kell, tropára vágja az immunrendszerük a 0 fehérje, rost, vitamin, de az iskolák, kollégiumok és munkahelyek bezárásával egyetértek. Az csak a szomorú, hogy erre nem voltunk felkészülve technikai szempontból... Például én órabéres vagyok, ha hazaküldenek, konkrétan nem lesz fizetésem... Mit csinálok, galambokra vadászok? Érzed a problémát...

2020. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Egy ilyen kis vírustól nem állhat meg az élet. Igen, egy páran meghalnak majd, na bumm.
2020. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
És akkor mi lesz, ha tényleg jön egy komoly járvány, ami nem csak azokat veszélyezteti akik fél lábbal mar amúgyis a sírban vannak?
2020. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha van isten, akkor az ilyen rettegőket fogja először elkapni a vírus.
2020. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

túl nagy lufivá van ez növesztve.


Kb mintha betiltanák az autókat csak azért, mert naponta 50 en meghalnak autóbalesetben világszinten.

2020. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

6


Pontosan.

Lauda halálát pl. megfázás okozta. De senki sem pánikol, hogy jaj mi lesz, ha a nagyi náthás lesz. Pedig akár abba is belehalhat.

2020. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

A szezonalis influenzaba 250-500 ezer ember hal meg evente vilagszerte, megsincs panik.

Ebbe a virusba 6500-an haltak meg a vilagban (amirol tudunk), de meg mindig messze van az influenza aldozatoktol.

Miert nem esik le sok embernek, hogy itt nem a virus a lenyeg, hanem a gazdasag becsodoles utana!


Ugyhogy bocs, ha megyek dolgozni, mert valahogy penzt kell keresnem, hogy eltartsam magam. Alberletben lakom, es a lakbert fizetnem kell, meg ha kajat nem is veszek. En total egyedul vagyok, nincs aki segitsen.

2020. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Volt erről egy cikk, hogy aki nagyon elutasítja ezt, az igazából annyira pánikol, hogy nem AKAR lépéseket tenni, mert akkor el kell ismerni, hogy baj van, és attól fél. Úgy hiszi, hogy ha a szokásos dolgokat csinálja a szokásos módon, akkor semmi baj.
2020. márc. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha megtenhetném,én se járnék ki sehova,de munkába kell menni,az én munkám sajna nem végezhető otthonról még jelenleg,párom pedig buszsofőr és amíg nem áll le a tömeg közlekedes,neki is be kell mennie.. igaz, maradhatnánk itthon is,de milyen jogcímen? Szabadság, táppénz? Én is azt támogatnam amúgy,hogy álljon le minden, mindenki maradjon otthon,aki munkája kapcsán megteheti, de remélem hogy ide is el fogunk jutni,mert sajnos csalfa remény, hogy nem..
2020. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!