Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogyan egyre érettebb az...

Ahogyan egyre érettebb az ember, megváltozik a szeme, a pillantása?

Figyelt kérdés

Ti észrevettétek ezt másokon? Vagy akár magatokon, régi fényképeket visszanézve?


Nem is gondolok feltétlenül hatalmas évkülönbségekre, 10-20-30 évekre. Én pl. nemrég láttam képeket 18 éves korom környékéről - most 23 leszek. Egészen más a pillantásom, más fény van a szememben.


Tény, hogy rengeteg dolog ért az elmúlt években, életem első nagyobb krízise, meg persze boldog pillanatok is. Bőven megváltozott 18 éves korom óta az, ahogyan a világot és önmagamat látom. Én ezzel kötöm össze.


Ti gondolkoztatok már ezen?



2020. márc. 15. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Igen, így van, nem is kell rajta gondolkodni. Azzal van összefüggésben, hogy az ember személyisége, stílusa is változik 10-20 év alatt. Jó esetben.
2020. márc. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Igen, alapvetően a szem körüli bőr is egyrészt gyorsan változik, sok esetben a tekintet emiatt tűnik komolyabbnak a húszas évek közepe-vége felé, mint 18 évesen (nem kell, hogy ráncok legyenek, csak nem olyan pufi egyszerűen a szem környéke, esetleg a szemöldök is lejjebb ereszkedik kicsit).

A másik a könnytermelés és a szőrzet ritkulása, halványodása, ami szintén bekövetkezhet fiatalon, kontaktlencséseknél pl gyakrabban szárazabb a szem, a sok smink ápolás nélkül ritkít a szempillákon, a szemöldök hamar fakulhat... És bizony a sírás is gyakran nyomot hagy a szemeken.


Nyilván vannak egyéni különbségek ebben, de az ember arca tagadhatatlanul változik valamennyit és ez a változás mondjuk egy 5-10 éve intervallumban látható azért.

2020. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gungasam ***** válasza:
Aha! Még a fényképészen is sok múlik. Például ha haragszunk rá vagy utáljuk teljesen más a pillantásunk mintha szeretjük , esetleg közömbös a számunkra. Valamint egészen más ha arról van szó , hogy mennyit öregedtünk külsőleg....táskák a szem alatt, szarkalábak, esetleg éppen jól kisírtuk magunkat...
2020. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!