Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tegez vagy magáz ilyen helyzet...

Tegez vagy magáz ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha bementek egy drágább étterembe ott ha fiatal a pincér akkor is automatikusan magáz? Vagy ha fiatal akkor tegez?

2020. márc. 16. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem minden normálisabb helyen automatikusan magáznak mindenkit, kivéve, ha egyértelműen gyerek.
2020. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Mindenkit magáznak.

Ez az illem. A vendégek is inkább magázódva beszélnek a pincérekkel inkább. De ez amúgy kb mindenhova igaz. Pl egyetemen is van korombeli tanár (1-2 évvel idősebb), de őket is magázni kell. De van olyan diákjuk is akik tőlük idősebbek és azok is ugyanúgy magázzák az ilyen fiatalabb tanárokat.

2020. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Videken is az abc-ben egy huszon eves penztarost is magaz, Pesten pedig siman letegez. Mindenesetre furan erzem magam ilyenkor mert en is huszoneves vagyok.
2020. márc. 16. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Én a magázódás mellett vagyok. Eleve a pincér magázni fog. Irdatlan taplóság, ha valaki letegez, miközben én meg magázódással indítottam, és szóvá is teszem. 28/f
2020. márc. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
A helytől is függ. Egy klasszikus, elegánsabb helyen alap a magázódás, de családias, fiatalos stílusú (nem olcsó) helyeken találkoztam már tegeződéssel. Amikor belépsz az étterembe, és széles mosollyal, messziről úgy fogadnak, hogy "Sziasztok, miben segíthetek, ennétek valamit?", majd mire leültök, a már-már túláradó kedvesség mellett, viccelődve meg is beszéltétek, hogy kb. mire gondoltatok, és ők mit ajánlanának, akkor én nem tudok haragudni a tegezésre. A lényeg szerintem nem a tegezés vagy magázás, hanem a tisztelet és a stílus.
2020. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!