Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertált, zárkózott,...

Introvertált, zárkózott, aszociális emberként miért tartanak nagyképűnek és bunkónak mert jó egzisztenciám van?

Figyelt kérdés

Félek az emberektől, szorongok tőlük. Aszociálisnak mond a magán pszichiáterem is. Mindig is introvertált voltam, egyedül játszottam gyerekként is. Soha nem voltak barátaim. Az informatika világában dolgozom, saját cégem van, otthon is van irodám, főleg onnan dolgozom. Mostanában a terápia hatására eljárok helyekre, de rosszat gondolnak rólam az emberek. Először alapból is bunkónak gondolnak mert nem haverkodok, majd miután látják mondjuk az autómat vagy a házamat, utána ráfogják hogy az egzisztenciám miatt vagyok egy nagyképű paraszt.

Hogyan lehet ezt kezelni? Nem fogok azért Ladával járni hogy megfeleljek másoknak. Jól elvagyok magamban, ne foglalkozzanak velem. Nem véletlenül van lesötétítve az autóm és a házamon is belátás elleni fólia van. Ezek miatt minden rosszat gondolnak rólam, de nem akarok magyarázkodni mert utálok szóba állni az emberekkel.


2020. márc. 18. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Az introvertált, zárkózott még véletlen sem azonos az aszociális emberrel.

Másrészt egy zárkózott ember is szokott barátkozni, csak nem több száz másik emberrel.

Harmadszor meg attól, hogy nem haverkodsz, még lehetsz barátságos és nem tartanak bunkónak.

2020. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Van egy nagyon rossz hírem! Te foglalkozol másokkal, mindenki nagy ívben leszar. Amiket leírtál, azokat valójában te magad gondolod magadról. Kezeltesd, vagy fejleszd magad, hogy eltudd magad fogadni, tudd szeretni, és értékelni magad úgy ahogy vagy minden hibáddal.
2020. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
"de rosszat gondolnak rólam az emberek" Sokak fejébe belelátsz?
2020. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem az introvertáltság miatt gondolnak parasztnak, hanem mert úgy viselkedsz
2020. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert félnek tőled. Mert azt gondolják, hogy nem te alakítottad így az életedet, csak így kaptad, így ők nem tudnak labdába rúgni veled, e helyett inkább ignorálnak. Meg azt hiszik, hogy így is milyen szuper életed van, ami szerintem durva:

Az, hogy valakinek pl.: Infinity-je van, még nem jelenti azt,hogy totál boldog is.És ezt nagyon sokan nem értik meg.

2020. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1, az orvosom szerint az vagyok, módszeresen kerülöm az embereket. Nem barátkoztam soha, nem igénylem. Emberek közé se szeretek menni. Nekem a kikapcsolódás-szórakozás az ha elmegyek biciklivel a hegyekbe és ott vagyok egész nap egyedül. Ha valaki hozzám szól azzal kedves vagyok, de magamtól nem teremtek kapcsolatot.

2, 3 nem, ezeket hallom ahogy mondják, nem magamtól találom ki! Szó szerint hallottam hogy ‘azért nem áll szóba velünk mert a kocsijával többnek hiszi magát’. A szomszédom is panaszolta valakinek a fülem hallatára ‘ideépítette ezt a felvágós nagy házat, de egyik szomszéddal se áll szóba, még át se jött bemutatkozni’

4, nem viselkedek úgy, senkit nem nézek le! Csak nem szeretem az embereket, nem akarok barátkozni.

5, lehet de én boldog vagyok így! Nem vágyom társaságra, a saját irodámba is gyűlölök bejárni.

2020. márc. 18. 20:31
 7/10 anonim válasza:
100%
Találd meg a neked való közösséget, ahol elfogadnak olyannak amilyen vagy. Hidd el, van ilyen. Szerintem például Ladával járni fan, pedig édesapámnak BMWje van. Nem vagyunk mind egyformák.
2020. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" az orvosom szerint az vagyok, módszeresen kerülöm az embereket. Nem barátkoztam soha, nem igénylem. Emberek közé se szeretek menni. Nekem a kikapcsolódás-szórakozás az ha elmegyek biciklivel a hegyekbe és ott vagyok egész nap egyedül. "


Az orvosod nem ért ahhoz, amit állít, ez uyganis NEM introvertáltság, hanem aszociális viselkedés!

2020. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
78%

Gyerek szemmel:

Nekem hasonló problémám van.

Remegés, hányinger, folytonos idegeskedés.

Engem "kiskoromban" nem neveltek meg annyira, mint a testvéreimet. Én nem kaptam pofont meg semmi ehhez hasonlítható dolgot. A szüleim azt hitték hogy ezzel segítenek nekem, de csak ártottak. Múltkor veszekedtünk apukámmal és nagyon durva volt (kiabált). Nos aki nem kapott verést annak ez aféle lelki verés. Nem szeretek sírni elöttük, mert akkor látják hogy mennyire sebezhető vagyok. Ez a vita sírásig fajúlt. Láttam apukám szemében a döbbenetet hogy " mi, most ez sír?" és olyan, mintha nem is vette volna eddig figyelembe hogy nekem is vannak érzéseim.

Rosszúl esett. Azóta mindig mondják hogy elkéne vinni pszichológushoz. Nem csak ezért, hanem még sok mindenért, de az nem lényeg.



Nos, ha van benne helyesírási hiba, azt nagyon sajnálom. 14éves lány vagyok.

2020. ápr. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Azt hiszik, hogy te "nem vegyülsz a ""poórnéppel""".

Vagy fogalmam sincs. Szal lehet, hogy azt hiszik, hogy fennhordod ettől az orrod, és azért nem akarsz "alacsonyabbrendűekkel"(???), ővelük vegyülni. Szóval azt hiszik, hogy beképzeltségtől húzódsz vissza tőlük, és nem is értenek meg téged, mert ők még sosem voltak ilyen helyzetben, és a jó kereseteddel idealizálják meg maguknak, hogy miért utálnak téged, miért 'irritálod' őket. Meg amúgy szal hogy irigyek rád; ne vedd magadra szerintem. Legalábbis ígyekezzél nem a szívedre venni ezeket a dolgokat.

2020. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!