Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet annak hosszútávon...

Lehet annak hosszútávon negatív hatása, ha "jobbnak" tartom magam másoknál? 18/L

Figyelt kérdés

Kérlek, olvasd el, mielőtt ítélkezel!


Szóval évek óta van ez a "problémám", vagy inkább tendenciám, hogy alanyi jogon magamat mások fölé helyezem. Elsősorban a velem hasonló korú és szintén nőnemű emberekkel kapcsolatban érzek így, hogy az agyam automatikusan úgy kezeli, ha megismerek valakit, hogy hozzám kell felérnie.


Ez főleg gondolkodásbeli dolgokra terjed ki, pl. mindig a saját véleményemhez hasonlítom másokét, de igyekszem megérteni a másik oldalt is. Szimplán úgy kezelem, alapvetően én tudom az igazságot, és ahhoz képest más véleménye, álláspontja változtathatja azt.


Ez igazából nem egy tudatos viselkedés, inkább úgy érzem, mindig is így gondolkodtam egészen kiskoromtól. Nem ítélem el más mondanivalóját, sőt, nyitott vagyok rá, de mintha azt sugallná valami állandóan, hogy "ők úgysem tudják, amit te". Picit mintha átestem volna olyan dolgokon, amikről feltételezem, hogy más nem, pedig ez közel sincs így. Mondhatni átlagos gyerekkorom volt, szóval nem mondanám hogy annyira bölcs lennék.


Akikkel már beszéltem erről, azt mondták, hogy örüljek neki, ez egy jó tulajdonság. Én sem mondanám kifejezetten rossznak, inkább veszélyesnek. Félek, idővel bele fogok ütközni esetekbe, ahol nem hogy más igazsággal fogok találkozni, mint a sajátom, hanem esetleg a teljes ellentétével.


Főleg az motivált, hogy kiírjam ezt a kérdést, hogy más korombelieken pont az önbizalomhiányt látom, már ha annak lehet nevezni. Inkább a saját magukban való hit hiánya, önazonosság hiánya.


Ti mit gondoltok?



2020. márc. 18. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kicsit beképzeltségnek tűnik...
2020. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kicsit hibbantnak tűnsz.

Viszont az a jó hír, hogy még tudsz róla.

:)

2020. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es válaszoló! Igen, tisztában vagyok vele, azonban nevezhető annak, ha nem szándékos? Nekem a beképzeltségben van egy olyan, hogy "húú mennyivel jobb vagyok, szebb vagyok stb". Ez inkább belső késztetés.
2020. márc. 18. 21:32
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es, hát végül is minden rosszban van valami jó:D
2020. márc. 18. 21:33
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
En szivesen megdugnalak...
2020. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Veled nem fog dugni, mert nem érsz fel hozzá.

:)

2020. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát, max nagyobb lesz a pofára esés.
2020. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Olyan értelemben lehet hátrányos, hogy ehhez szoktál hozzá, túl biztosnak veszed a saját véleményedet, igazságnak tekinted, pedig biztos te is belátod, hogy sokszor nincs igazad, mint mindenki másnak.


Bizonyos szempontból nárcisztikusnak tűnsz, én is hasonló vagyok alapjáraton, ennek megvannak az előnyei is, de hátránya is van. Ha meg vagy győződve róla, hogy te jobban tudod, aztán egyszer csak "szembejön a valóság", az elég rosszul tud esni. Vagy esetleg úgy jöhet le a többieknek, hogy lenézed őket, még akkor is, ha egyébként nem így van, az sem egy jó dolog.


Dehát ilyen vagy, ezen nem kell és nem érdemes változtatni, ha mindenkinek csak ennyi hibája lenne akkor sokkal jobb világban élnénk. :)

2020. márc. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezt ki szoktad mutatni másoknak? Én is ilyen vagyok, de sosem mutatom ki senkinek sem. Egyébként nem rossz dolog, de pár választásnál nagyon nehéz dolgod lesz, legalábbis nekem nehezen ment.
2020. márc. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tombol az ego. Ahhoz kell idő, hogy felismerd, hogy ez nem számít, mármint, hogy hova helyezed magad. Lehet sosem fog bekövetkezni.

Érdemes azon elgondolkodni, hogy két embert milyen alapon lehet összehasonlítani, illetve, hogy a Te véleményed mennyiben fog másokat befolyásolni (semennyire) illetve mennyire fognak a véleményed miatt elfogadni (semennyire). Ha ez megvan, akkor már csak azon kell gondolkodni, hogy ez miért lehet?


Viszonylag egyszerű a válasz, de mire tudatosan eljutsz odáig, addig még sok csalódás fog érni.


Kb úgy lehetne az eredményt megfogalmazni: az embereket nem érteni kell, hanem szeretni. Ezért nincs sok értelme annak, amit írsz.

2020. márc. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!