Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt joga a sértődésének?...

Volt joga a sértődésének? (Röviden: van-e értelme helyesen írni)

Figyelt kérdés
Sziasztok, ez szimpla kíváncsiság, hogy ti mit gondoltok erről. Hárman ültünk kint a koliban a folyosón, én azért mert szobatársamat és a barátját nem akartam zavarni, egy srác amiatt, mert éppen vártuk hogy mikor mehetünk haza, és hátha elkap valami infót és egy másik szobatársam, aki csak úgy leült (lány ő is). A lényeg, hogy néztük hátha lesz infó a hazamenetelről. Jött egy üzenet amiben volt egy ilyen mondat hogy "engedéjezte" Én meg mondtam hogy ez elég gáz, hogy hivatalos csoportba így ír. A lány mondta hogy ő nem érti miért mondom, (később kiderült ő is úgy ir hogy "mennyen" "haggyuk" stb) mert egyáltalán nem fontos a mai világban a helyesesírás. Mondtam, hogy szerintem igen, mert ez az alapműveltséghez tartozik, egy kétosztályostól nem várják el, de pl hivatalos helyen, pl szakdogában nincs helye hibának. És nem a vessző hibát vagy esetleg az ékezet hiányt értem, hanem a durva hibákat. A lány mondta hogy inkább hagyjuk ezt a témát. Utána megkérdeztem kedvesen, hogy ő miért vár a folyosón, erre kiakadt, hogy "Mi közöd van hozzá, most már leállhatnál, ha ennyire zavarok el is megyek" majd ott hagyott. Később megkérdeztem hogy ő most haragszik-e, plusz hogy én sose akartam volna megsérteni, erre mondta, hogy "Nincs bajom" (de ezt is dühösen). Szerintetek sincs semmi értelme a helyesírásnak? Jogosan sértődött meg ennyire? 20L

2020. márc. 19. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt jogos a durrogása, de a farönköt hiába öntözöd, úgy sem fog kirügyezni!
2020. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem volt jogos. Én a legjobb barátnőmnek szóltam régebben, hogy nem "lessz", hanem lesz, de nem érdekelte, mert "jó az úgy is, hiszen megértem, hogy mit akar mondani". Aztán egyszer láttam, hogy Pesten Hallottamban is kommentelt valahova, és egy idegen is kijavította, hogy nem lessz, hanem lesz, de azóta se érdekli, ugyanúgy írja, mint előtte. Ha angolul ír valamit, és nem helyesen, azért már nem is merek szólni.
2020. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én szövegírással foglalkozom, és már csak ebből adódóan is borzasztóan irritál, amikor valaki nem tud helyesen írni. Oké, vannak olyan szavak, amik rajtam is kifognak néha, (de akkor is utánanézek, mielőtt leírnám!), de hogy teljesen alap kifejezések ne menjenek olyasvalakinek, aki elvileg kijárta a 12 vagy akár a 8 osztályt is... na hát ezt nem bírom megérteni.


Ha csak nem igazoltan diszlexiás vagy valamilyen betegsége van, akkor nem tudom elfogadni, hogy nem tud normálisan írni.

2020. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!