Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme írni...

Szerintetek van értelme írni vagy semmi értelme?

Figyelt kérdés

Egy srácról lenne szó, akivel a neten ismerkedtem meg és ott írogattunk egymásnak egy-másfél évig. Sajnos megszakadt a kapcsolat köztünk. Évekig nem foglalkoztam vele, amikor épp gondoltam rá, hogy írok neki, akkor végül nem írtam, mert vagy nem tudtam (például úgy volt beállítva neki a facebook, hogy ne lehessen neki írni) vagy gondoltam biztos nem válaszolna. Sajnos ez már 8 éve volt kb. Mégis, azért sajnálom, hogy akkor régen csak úgy elszakadtunk és amúgy nagy hatással volt rám. Akkor tetszett nekem, most már van valakije, azt tudom és nekem is van párom. De gondolkodtam, írjak-e neki. Csak hogy legalább 1x még halljon felőlem meg egyáltalán kiderüljön, hogy válaszolna-e nekem vagy hogy áll az egészhez, hogy írok. De ennyi idő után meg elég késő. Meg biztos nem érdeklem, legalábbis szerelmi tekintetben biztos, meg nekem is van párom. Viszont egy sima üzenetváltás, találkozás nélkül lehet belefér. Vagy mégsem?


Van egy lány, akit szintén neten ismertem meg, vele tényleg csak baráti volt a kapcsolat (én is lány vagyok) és évekig írogattunk , sok mindent elmondtunk egymásnak. Reméltem, hogy találkozunk is egy nap de ebből nem lett semmi. Még gimisek voltunk akkor. Mikor elkerült egyetemre (ő hamarabb), még akkor is írt de már ritkábban, aztán végül semmit. Hollandiában lakik, holland ő maga is, ezért is lett volna nehezebb találkozni. Azért csak más úgy, ha itt lakik mindkét ember. Ha van egy régi netes barátom, van értelme írni neki, hogy mi történt azóta, hogy van? Vagy az ilyenek ha már megszakadnak egyszer, akkor el kell örökre felejteni?


2019. jún. 19. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a holland lánynak írnék a helyedben, a fiúnak nem.
2019. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Legfeljebb a lánynak írnék. De ennyi év után a kapcsolatok elhalnak. Mi a célod vele? Te nem írtál, ő nem írt, ennyi.
2019. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne írj.. Sokszor ennyi év távlatából vagy kínos a másiknak, hogy már nem emlékszik rád, vagy már kinőtte azt a korszakot, és nem érdekli a régi idők emléke.

De ha mégis írsz, akkor ne keseredj el, ha semmi nem történik majd.

2019. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) A lánynak azért írtam volna, mert akár leveleznék újra vele, ha lenne benne hajlandóság meg talán érdekes is lenne tudni mi van vele azóta.

Bár tényleg attól tartok ciki lenne írni valakinek. Vele mondjuk nem 8 éve leveleztem, hanem azóta kevesebb idő telt el, de még így is évek. Hogy úgy mondjam, sajnálom, hogy nem maradt meg még tovább ez a barátság vagy hogy mondjam. Persze nem tudhatom most is olyan mint volt régen. Meg hát nem írt nekem ő se.

A srácnak meg csak azért írtam volna legfeljebb, de tényleg ez is nagyon furcsán nézne ki, mert kíváncsi lettem volna mennyire emlékszik rám, vagy hogy így utólag mit mond a "barátságunkról", vajon kiderülne-e mennyire jelentett neki valamit. Meg amúgy arra is kíváncsi lennék, hogy most mai fejjel mennyire jönnénk ki egymással, így hogy én se vagyok már tini meg gyerek és ő is idősebb meg komolyabb. De azt hiszem ez megmarad gondolatban és nem valósítom ezt meg, mert így, hogy nekem is van valakim és neki is, így esélytelen lenne ha tényleg kijönnénk jól és több lenne belőle, mint barátság. Talán részben a régi idők emléke miatt is vonzott kicsit. Valószínűleg most, ahogy kívülről látom talán még szimpatikusabb, mint régen de amúgy meg a közös beszélgetések hangulata, amit akkor jelentett nekem, ez az amit nem könnyű elfelejteni. Attól függetlenül, hogy nem tekintek rá párkapcsolat célból.


Én egyébként olyan baráttal is jártam már hasonlóképpen, akivel egy megyében lakok, szóval is más város meg más ország és egy ideig többet találkoztunk, számíthattunk egymásra, aztán kevesebbet írt nekem, inkább én kerestem őt. Nem is akartam utána már barátként nézni rá, ezt neki is elmondtam. Kiderült, hogy én nem jelentettem neki annyit, mint ő nekem. Aztán mostanában meg megint beszélgetek vele, mert azért volt, hogy írtam neki meg ő is érdeklődött irántam, hogy velem mi a helyzet. Szóval ez is egy "felébresztett" barátság.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy én még olyan emberrel is tapasztaltam ilyet, aki amúgy tőlem nem messze lakott. Ehhez képest nem meglepő, hogy egy főleg netes kapcsolat eltűnik. Vagy túl messze lakik az akivel igazán kijönnék és ezért vagyok nehéz helyzetben, vagy itt van közel de hiába mert az sem olyan.

2019. jún. 19. 21:53
 5/6 A kérdező kommentje:
* nem is más város
2019. jún. 19. 21:54
 6/6 A kérdező kommentje:
A fiúnak szerintem nem írok, a lánynak sem biztos de azt még talán átgondolom.
2019. jún. 19. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!