Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok huszonéves érzi úgy, hogy...

Sok huszonéves érzi úgy, hogy semmit sem ért el még az életben, vagy azt érzi, hogy mindent elrontott?

Figyelt kérdés
Én ezt érzem.

2020. márc. 21. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Huszonéves korban még csak erőt és tapasztalatot gyűjtesz az életfeladatodhoz. Meglátásom (és tapasztalataim) szerint a komoly munka inkább 35 felett kezdődik.
2020. márc. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%
nem tudom pontosan hány éves vagy. Én 32 éves férfi vagyok, 19 éves korom óta dolgozok, de én is hasonlóan érzem hogy nem sokra vittem az életben. Dolgozok a hiteleket hogy tudjam fizetni, vannak hobbijaim, de az egészségem bajban van, másnak ennyi idősen gyereke családja van, nekem az sincs. Nem mondom hogy boldog vagyok de elvagyok, mindenesetre ha vissza lehetne menni az időben sok mindent másképp csinálnék
2020. márc. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Akkor már ketten vagyunk. :)
2020. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Én is ezt éreztem pár éve. Elvégeztem tök fölöslegesen egy szakot, nem volt senkim és semmim igazán. Egy minimálbéres csődtömeg voltam, akinek az egyetlen érdeme egy papír olyan területen, ahol sosem akar igazán dolgozni... Meg hogy legalább az edzéssel elértem valamit.


Aztán úgy voltam vele, hogy most vagy soha, egy második dobásom még talán van, elkezdtem egy másik szakot és elkezdtem dolgozni az új szakmámhoz közeli területén, amilyen hamar csak tudtam. Anyukám nagyon sokat segített anyagilag abban, hogy el tudjak indulni és mikor úgy látta, hogy megállok a saját lábamon, segített abban, hogy saját otthonom lehessen. Nagyon gyorsan történt minden, én abban a 2-3 évben nőttem fel igazán. Nagyon sokat formált rajtam. Korábban úgy éltem, hogy én sosem leszek az az ambíciózus gyerek, akinek fiatalon rendeződik az élete és élvezheti, emiatt is emésztett annyira, hogy érettségi után nem döntöttem egyből jól... Öregnek éreztem magam és olyannak, aki elveszteget mindent, ami lehetne... Most pedig ha végignézek az életemen és magamon, illetve a többieken, akik szintén ennyi idősek, meglepően konstatálom, hogy előrébb vagyok, mint a többség. És ez olyan hihetetlen, mert ha nem őket nézem, magamat még most is csak egy lábadozó senkinek érzem, aki sehol sem tart, de legalább nem stresszel már annyit, hogy hogy marad majd életben... Közben meg annyi ember irigyel meg csodálkozik, hogy milyen jó vagyok, hogy jaj, két diploma, jaj, milyen helyen dolgozol, mennyi tapasztalatod van, milyen jól haladsz... Hát egyáltalán nem érzem így. De szerintem nagyon sokan vagyunk így, sőt, talán mi vagyunk a többség, akiknek nem kikövezett az útja. Egy embert ismerek talán, aki elsőre jól csinálta, de benne sem vagyok biztos, hogy az ő döntése volt. Ő mindig is orvos akart lenni, az is lett és élvezi. A szülei adtak neki 18 évesen mindent, meglépett minden ösztöndíjat, pályázott, TDK-zott, már elsőre minden lehetőséget megragadott... De amiért nem vagyok biztos ebben sem, az az, hogy a szülei is orvosok és eléggé "nyomták előre" őt. És néha belegondolok, hogy mi van, ha ő is ugyanúgy érzi, hogy ez így nem ő, de ezt csinálja, mert más fel sem merülhetett...

2020. márc. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Én 25 vagyok, de 30 éves korom előtt nem nagyon akarok belevágni az életbe. Könyveket olvasok, filmeket nézek, hangszeren tanulok, emberekkel beszélgetek.


Tehát értékrend kérdése. Nálam fel sem merült az soha, hogy huszonévesen el akarok ezt meg azt érni, ezért nem is zavar h semmit sem értem el eddig. Ha vki úgy érzi h mindent elrontott az nem 100-as. És pont ez a baja, h selejtként gondol magára. Én úgy gondolkodok, hogy ha leköpöm az aszfaltot az a köpet is értékes, és megtisztelem ezzel az aszfaltot. Már most iszonyú okos és szép vagyok, és ez csak fokozódni fog.

2020. márc. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én a mindent elrontottam kategória vagyok.


Néhány dolgot olyan szinten rontottam el, hogy ha leírom, szerintem az emberek el se hiszik.


Közel vagyok a 30-hoz.

Csak egy rövidke párkapcsolatom volt eddig.

Kimaradt az életemből az utazás (legmesszebb Bécsben voltam), tele vagyok hobbikkal, de egyikkel sincs időm foglalkozni, 23 éves korom óta nem rabdizgattam, nem ismerkedtem. Keveset sportolok, keveset kirándulok, alig vavyok a szabadban.


4 éve a legmázlistábbak között, rengeteg pénzzel és lakással indultam a felnőtt életnek. Jött egy bizonyos eü gond, ami korábbiak következménye volt és elvégeztem pár sulit. Jól közben sohase kerestem, de voltam munkanélküli is. Mérleg per pillanat: párhavi tartalékocskám maradt. Így indulok neki a válságnak.


Alacsony IQ-jú, rossz koncentrációs képességű emberként mindenképp egyetemre akartam menni, mert ezer dolog érdekel, amúgy szeretek tanulni. De féltem, hogy nem fog menni, így büfészakot választottam. Miután elvégeztem, közvetlenül jött egy súlyos betegség családban, nekem pár hónap kiesés. Majd a büfészakhoz elvégeztem kiegészítő képzéseket és jogsit szereztem.

Nem sikerült elhelyezkedni benne, elsősorban a lelkesség hiánya, másodsorban passzív angol miatt.


Aztán más dologban elkezdtem autodidakta tanulni (és végre angolozni is), aztán elvégeztem egy OKJ-t. A csapból is folyó információk alapján úgy nézett ki, hogy ezzel jól fizető állásom lett.

Nagy nehezen tényleg elhelyezkedtem benne, de annak árán, hogy 1,5 évig szó szerint semmi életem nem volt. Találjátok ki, vasárnap esténként pl mivel foglalkoztam?


Persze most pályakezdő vagyok, bármikor kieshetek a szakmából. Elkezdtem egy újabb alapszakot fizetősön (nyilván diákhitelből). Nem is megy jól és ki is égtem. Szeptemberben már nem szábdékozom megkezdeni az új félévet.

2020. márc. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Én meg pont azt látom, hogy sokuk Istencsászárnak érzi magát...
2020. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyre inkább azt látom, hogy két véglet van. Vagy ez, akikről a kérdező írt, hogy sehol sem tartanak, hoztak egy vagy több rossz döntést, és kb. kisiklott az életük, ebbe a táborba sorolhatom magamat is sajnos. Vagy a másik véglet, ugyanannyi idősek, mint én (29 leszek), esetleg még fiatalabbak, és már komoly pozíció vagy vállalkozás, újabb és újabb értelmes végzettségek, kamatoztatható tudással, mindezek mellé pedig nem ritkán egy egész jó házasságot is fel tudnak mutatni, szóval döbbenet. Tehát vagy nagyon "hasítanak", vagy csak kínlódnak, a kettő között pedig mintha alig lenne valami, valaki...
2020. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
A többség meg, akihez hasonlítod magad, csak a jót osztja meg magáról. közben meg sírva alszik el minden este.
2020. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok mindent elrontottam, ezek rossz következményekkel jártak(a későbbi életemre is).

De ma már megfontoltabb vagyok néhány téren mint régen, és valamit már elértem önerőből.

De nem vagyok elégedett teljesen.

21 vagyok

2020. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!