Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idealizált világban élek?

Idealizált világban élek?

Figyelt kérdés

A problémám már egy ideje tart: nem vagyok a családi helyzetemmel,életemmel megelégedve. Igaz barátaim sincsenek.

Úgy összességében önmagammal nincs gondom.

Egy ideje azt csinálom hogy például instagrammon kinézek magamnak pár személyt (akár magyart/külföldit) és elképzelem hogy az ő életüket élem, én is olyan szeretnék lenni olyan élettel, barátokkal, mindennel.

Itt gyakorin is olvastam illetve az interneten is, hogy normális ha stílusokat próbálgatunk, így találjuk meg önmagunkat, viszont én ezt valahogy többnek érzem egyszerű önmegismerésnél.

Hogy tudnék erről leszokni, ez mennyire normális, esetleg mással is előfordult hasonló?


17/L



2020. márc. 22. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

A valaki majmolása nem az egyedi stílusod keresése...


Nem más életébe kell elképzelned magad, hanem egy sajátot !


Az önismeretnek a fent említett dolgokhoz semmi köze.


Ki vagy?

Mik a jó s rossz dolgaid, tulajdonságaid?

Miből mit tudsz kihizni?

A negatív dolgaidból csinálj pozitívat, fordítsd előnyödre ami olyan.


Mikhez értesz?


Miket szeretsz, miket nem.


Min tudsz TE magad változtatni?

Mik azok a környezeti tényezők, amiken nem tudsz változtatni, mert nem tőled függ?


Hogyan törhetsz fel/ki?


Mikkel kell igazán foglalkoznod, mikkel kell semlegesnek lenned s miket kell ignorálnod?


Egyet jegyezz meg:

Nincs olyan ember, aki mindenkinek megfelel.

Neked első sorban, akinek meg kell felelned az Önmagad.


Milyen személyiség lehetsz? INTP, INTJ...stb (?)


Hatalmas nagy téma ez.

Sokaknak fogalmuk nincs mennyire, mert nem látják a teljes összefüggést.


Az igaz önismeret az alap köve mindennek.


Az egész életednek, karriertől a párkapcsolatig.


De ahhoz, hogy tudj érvényesülni, ahhoz első sorban TE kellesz, majd nyitottság gondolatokban.


IQ, EQ, mentalitás, értékrend, tettek, haladni, még ha bele döglesz is - néha vannak olyan pontok.


De amint túlesel az elején, megértesz mindent, akkor egy hatalmas felszabadult érzés fog lenni benned.


Kitisztul az agyad, mert átlátsz mindent s tudni fogod mik/kik azok, akik/amikre szükséged lesz a jövőben, ami a "holnaptól" belendül, ha teszel érte.


Nyugodtan írj privit s küldök oldalakat,videókat, írok olvasni való könyveket is, ha szeretnéd.


Jegyezd meg:


Mindegy milyen körülmények közt van az ember, ki lehet törni, a mi kultúránkban méghozzá egyszerűen.


Rajtad áll.

Te vagy a testedben, te látsz bele saját gondolataidba, te mozgatod azt a testet s mindezt TE IRÁNYÍTOD.


Nem lázadásra buzdítalak, hanem arra, hogy ha szebb életet szeretnél, ismerd meg magadat, hogy tudd milyen utat akarsz magad számára.


Merj nagyba álmondi, a tetteiddel, gondolataiddal pedig haladj azon az úton, keresd, hogy beteljesüljenek az álmaid célokként.


Engem mindig kinevettek, lenéztek, a pasik meg csak lyukra mentek volna.


"mit álmodozol?"

"hülye vagy te"

"nem így működik az élet"

"rózsaszín ködben élsz"


Bebizonyítottam!


Az én céljaim valós alapokon futottak, csak ezt a szűrke napos, semmihez értő emberek, kik a megkeseredettségtől se látnak már...

Nem értették s nem is fogják.


Amint apránként megtudták az emberek, kik lenéztek, kinevettek milyen szintet értem el...

Hirtelen felkerestek, jópofizni kezdtek...


Csak a pénz miatt...

Undorítóak, ignoráltam őket,volt hogy elsétáltam jó közel mellette, mintha észre se venném (ahogy velem is tette, a legszebb hogy anno hátba is szúrt - szerintem neki a sikerem nagyobbat nyilalt a lelkébe), de volt akinek megmondtam egyenesen a véleményem:" Csak a sikerem,pénzem miatt nem kell észrevenned és segget nyalnod, szánalmas vagy."


Volt aki a páromon keresztül, akart beférkőzni csak benézte, mert mindent tud a párom rólam s életemről, nagyon hasonló a múltunk és gyerekkori barátok, volt oszt.társak vagyunk, kik kis külön út után egymásra találtak ismét, de párként.


Legyél erős, nézz szembe önmagaddal s küzdj!

2020. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ne a negatív érzést generáld magadban!


Ne nézegesd őket, ha rossz érzést kelt benned... Krva net...

Annyira látszik, hogy nem jó irányba tereli az embereket s téged is...sajnos.


Tudatosan cselekedj:

Pl ha tudod, hogy nem jó érzés, rá se nézz!


Helyette keress olyan dolgot, ami pozitív érzést kelt benned!


Legyen az alkotás, sütés, önismereti könyvek olvasása, biciklizés stb.


+M a g a d d a l

foglalkozz!

Fókuszálj, éld tudatosan az életed!

Tudatosan generálj pozitív érzéseket, gondolatokat...stb


Ha hagyod, hogy beszippantson a negatív, akkor nem fogsz tudni elindulni a szebb utadon.


Ne engedd, hogy megrekedj, mint az emberek zöme, kik magukat kergetik bele a számukra kuka életbe.


Dobd félre a telefont, nyomd ki az adatforgalmat/wifit.


Akinek fontos vagy az megemeli a telót s hív "gyere talizni" vagy személyesen felkeres.


Én pl a szülinapomat senki nem látja már fb-on.


Szülinapodon jössz rá, ki az aki minimum ennyit tud rólad.


Nálam ők azok akik tudják: 2 barátom, anyám, mamám, párom.


Jól esik, hogy akiket meghagytam köreimben szeretteim, azok minimum ennyit tudnak s nem felejtenek el.


A net illuziót kelt az emberekben, holott valóban magányosak.


Az ostoba emberek pedig nem megfelelően használják a netet.


Ahogy az se mindegy, kinek a kezébe adunk fegyvert.


A neten ne azokat nézd, amik rosszúl esnek, keress olyat, ami pozitív érzéssel tölt fel.


11#-es voltam.

2020. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy más hogyan él, hanem próbálj arra rájönni, hogy TE ki vagy.


Próbálj ki új dogokat, vágj bele olyanba, amire sosem gondolnál, hogy valaha kipróbálnád.


Hidd el, előbb utóbb megtalálod önmagadat. :)

2020. jún. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%
Kevésbé mint mások. Olyan kezdő felébredő vagy. Ezért is kérdezel magadtól ilyet.
2020. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!