Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregek a mai világban...

Az öregek a mai világban miért nem képesek követni az inflációt?

Figyelt kérdés
10 000 forint a kiszállási díjam de mikor megemlítem szívrohamot kapnak, pedig a mai világban 10000 ft semmi pénz. Nekem is brutálisak a költségeim, ezer adót, járulékot, dízelt, amortizációt, stb stb kell fizetnem, emelni is tervezek a kiszállási díjamon. Tudom hogy régen ennyi pénzből megvette az ember a fél teszkót, de ma már vesz belőle egy-két kg húst meg valami csokit és el is ment a pénz.
2020. febr. 4. 12:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Cica hát mert 90 az egész havi nyugdíja amiből 40 a rezsi :D Annak semmi ez a pénz akinek legalább 180-200 a havi nettoja
2020. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Kevés olyan nyugdíjas van, aki nem nélkülöz a nyugdíjból. Nézz egy nyugdíjkalkulátort, hogy neked mennyi várható. :-)
2020. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Hát öregem, a nyugdíj az, ami nem követi értelmesen az "inflációt", azért.

Egyébként én messze vagyok a nyugdíjtól, mégse hívnék ki soha olyan szakit, akinek kiszállási díja van. 4 válogatott "szakembert" kellett kihajítanom a felújítás során, a végén meg nő létemre én csináltam meg az egészet. Jobban. Sokkal jobban. A gázszerelő háromszor jött ki gariban elmondani nekem, hogy ne hívogassam, semmi baja a konvektoromnak, negyedjére akkor láttam, amikor a gyártó, amit felkerestem a képekkel, rászólt, hogy legyen már kedves az ÉLETVESZÉLYES gázkészüléket megjavítani.

Nyilván nem te tehetsz róla, de megfogadtam ,ide szakember be nem teszi még egyszer a lábát, ha meg muszáj, nem fizetek külön azért, hogy eldöntse, menni fog-e a meló - tapasztalataim szerint nem. Amelyik biztos magában és abban, hogy jó lesz a munkája, az úgyis beépíti az árába a kiszállást is.

2020. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Vállalkozásokat sújtó költségek, adók, járulékok nem igazán brutálisak, ha kijelentik a "10.000 ft semmi pénz"


Egyik rokonomnak 74.000 a havi nettó nyugdíja. Neki 500 ft is sokat jelent. 254.000 a havi nettó keresetem. Kiszállási díjként én is sokallom a 10.000-et. Max. 5.000 a reális.

Tescoba nem megyek mert drága bolt lett. Olcsóbb helyeken vásárolok.

2020. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
A 10.000 forint eleve nem semmi pénz, ez még egy átlagos fizetésből is sok egy szimpla kiszállási díjként. Átlag nyugdíjhoz mérve pedig irgalmatlanul magas összeg.
2020. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Rohadjon meg az infláció!
2020. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
ha 10.000 forint semmi pénz minek kéred el? ;)
2020. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Nekem konkrétan 0 Ft a kiszállási díjam, ahogy a bevizsgálási díjam is (PC-ket javítok). Hétvégén is megyek, ugyanannyiért, mint hétköznap (nincs hétvégi felár).
2020. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

10 rugó neked semmi? Örülj neki. Nekem ez például 1 heti élelem árát jelenti, vagy 2-3 számla összességét, és akkor még nekem olyan a fizetésem, mint a legtöbb magyarnak. Egy nyugdíjas általában még ettől is kevesebbet kap, hiába volt végig bejelentett munkahelye.


Arról nem is beszélve, hogy kiszállási díjnak 10 rugó kissé erős, főleg ha nem csak akkor kell fizetni, ha felmérés, megbeszélés után nem lesz munka a kuncsaftnál. Arra ki sem térek, hogy ma már nagyon sokan nem bíznak meg a "szakemberekben", mivel többségük pénzéhes kókler.

2020. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

ha az én nagyszüleimnél jártál volna, jóval több amortizációt csinálnék a fajtádnak...

azért kapnak szívrohamot, mert nincs annyi pénzük, hoyg tízezret elszórjanak egy-két kiló húsra meg csokira, de gondolom ezt a te elkényeztetett, lehúzós sgged nem fogja fel...

2020. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!